Coraz więcej młodych Holendrów trafia do szpitali. Powód? Przedawkowanie narkotyków

Rośnie liczba młodych Holendrów, którzy muszą być hospitalizowani w związku z przedawkowaniem narkotyków - zaalarmował instytut Trimbos. W ubiegłym roku z tego powodu trafiło do szpitali prawie 4 tys. osób, czyli znacznie więcej, niż przed wybuchem pandemii Covid-19.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rynek Zdrowia/PAP
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów. Pozdrawiamy!

Odsłony

31

Rośnie liczba młodych Holendrów, którzy muszą być hospitalizowani w związku z przedawkowaniem narkotyków - zaalarmował instytut Trimbos. W ubiegłym roku z tego powodu trafiło do szpitali prawie 4 tys. osób, czyli znacznie więcej, niż przed wybuchem pandemii Covid-19.

Zniesiono obostrzenia, "popularność" narkotyków wzrosła

Instytut Trimbos podkreślił, że używanie narkotyków wśród młodzieży stało się znacznie bardziej powszechne po tym, jak w drugiej połowie 2021 r. zniesiono w Niderlandach obostrzenia wprowadzone wcześniej w związku z pandemią i ponownie otwarto m.in. kluby nocne i dyskoteki.

Latem ubiegłego roku zezwolono na organizację festiwali, podczas których wielu uczestników zażywało ecstasy - narkotyk, który jest szczególnie popularny podczas imprez techno - czytamy w raporcie instytutu.

Wynika z niego, iż w 2021 r. do szpitali trafiło z powodu narkotyków 3984 osób. - Dwie trzecie przypadków dotyczyło przedawkowania ecstasy - oznajmił Trimbos.

Coraz częściej zażywane twarde narkotyki

Dane instytutu są alarmujące, ponieważ coraz więcej młodych Holendrów, szczególnie w wieku 18-21 lat, zażywa twarde narkotyki, takie jak amfetamina, ketamina oraz kokaina.

- Konsekwencją zażywania tych substancji jest nie tylko hospitalizacja ze względu na napady padaczkowe, zaburzenia rytmu serca czy utratę przytomności, ale także późniejsze problemy zdrowotne, np. neurologiczne - ostrzegł instytut.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

Pozytywy :  • Marihuana
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Miałem bardzo sceptyczne podejście co do tego, czy to w ogóle zadziała. Eksperymenty z olejem z CBD wymagały ogromnych ilości żeby poczuć działanie uspokajające

Domyślam się że tytuł mógł skusić i z góry mówię że to nie clickbait. Jeżeli zawartość THC w roślinie nie przekracza 0.2%, to możemy sobie z nią robić co chcemy. Od pewnego czasu tego typu produkty stają się coraz to bardziej popularne i obok ciasteczek, kremów, lizaków itd, na rynku ukazały się nawet susze, które można palić. Ale skoro nie ma THC, to pewnie nic nie da, prawda? Otóż nic bardziej mylnego.

  • Piper methysticum (Kava kava)alt=""

title="Kava Kava"

height="100" width="100" />


  • 1P-LSD
  • Pierwszy raz

Nie wiem czego oczekiwać, pozytywne nastawienie na dobre przeżycie(?), załatwiony kumpel do tripsitu. Pogoda średnia - zachmurzone i mokre, ale nie pada.

Był to mój pierwszy raz z jakimikolwiek psychotropami i tak zlansował mi mózg, że nie mam słów.

 

Zacznijmy od początku, godzina koło 13. Wyjeżdżamy z kumplem spod centrum handlowego gdzie kupiliśmy sobie ulubioną potrawę na później - gdybym zgłodniał. Kurczak w specyficznym, dość kwaśnym sosie. Kolega prowadzi. Jedziemy gdzieś nad pobliskie jezioro. Wkładam karton pod język.

T: 0:00 - godz. 13

Jedziemy nad jezioro. Nic szczególnego. Trzymam karton bez smaku pod językiem. Czekam aż coś się wydarzy.

T: 0:10

randomness