REKLAMA
Co na temat użycia narkotyków mówią ścieki?

Próbki z Halifax, Montrealu, Toronto, Edmonton i Vancouver zostały przetestowane pod kątem śladów konopi indyjskich, metamfetaminy i kokainy, a wyniki pokazują różnice w zależności od miasta i pory roku.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Goniec.net
Andrzej Kumor
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

448

Okazuje się, że statystyczne dane na temat wielkości problemu narkotykowego najlepiej uzyskiwać badając skład ścieków. I tak, najwyższe użycie marihuany występuje w Kanadzie w Halifaksie, podczas gdy w Edmonton odnotowano najwyższe użycie metamfetaminy,

Urząd statystyczny StatsCan poinformował o wynikach swego 12-miesięcznego projektu pilotażowego, który rozpoczął się w marcu 2018 r

Próbki ścieków pobrane z całego kraju dały rządowi federalnemu lepsze rozeznanie, jakie narkotyki i gdzie są używane. Wynika z nich, że najwyższe spożycie marihuany ma miejsce w Halifaksie, podczas gdy największe użycie metamfetaminy, w Edmonton.

Statistics Canada badała próbki ścieków komunalnych z oczyszczalni w pięciu dużych ośrodkach miejskich. Próbki z Halifax, Montrealu, Toronto, Edmonton i Vancouver zostały przetestowane pod kątem śladów konopi indyjskich, metamfetaminy i kokainy, a wyniki pokazują różnice w zależności od miasta i pory roku.

Spożycie konopi indyjskich w całym kraju było zróżnicowane. Związek zwany 11-nor-9-karboksy-tetrahydrokannabinolem (THC-COOH) jest wytwarzany przez organizm podczas spożywania konopi indyjskich. Średnia dla THC-COOH dla wszystkich badań wyniosła 450 gramów na milion osób na tydzień.

Mieszkańcy Halifax mieli 936 gramów. Montreal i Toronto zajmują drugie i trzecie miejsce, odpowiednio 833 gramów i 327 gramów. Vancouver, często uważany za mekkę marihuany, nie pokonał pierwszej trójki – notowano tam 313 gramów, a w Edmonton średnio 244 gramów.

Według Tima Werschlera, który zaprojektował i wdrożył testy, badanie nie tylko dostarcza informacji na temat używania konopi indyjskich w Kanadzie, ale także pomaga rządowi federalnemu oszacować, ile konopi wciąż kupuje się na czarnym rynku.

Testy pokazują, że używanie marihuany było niższe w miastach na zachodzie kraju, ale według Werschlera, miasta te częściej używają metamfetaminy.

Wykorzystanie met w Halifaksie było ponad sześć razy niższe niż Toronto.

Szukano również śladów opiatów, które szybko rozkładają się w ściekach i pozostawiają po sobie ślad morfiny. Werschler stwierdził, że Vancouver i Edmonton miały znacznie wyższe wyniki pod względem morfiny niż pozostałe trzy miasta.

Może to być też heroina lub opiaty na receptę.

W przeciwieństwie do konopi indyjskich i metamfetaminy, nie było istotnych różnic między miastami, jeśli chodzi o używanie kokainy. Średnie zużycie kokainy w całym kraju wynosi 340 gramów na milion osób tygodniowo. Jednak konsumpcja kokainy jest sezonowa. Dane dotyczące ścieków sugerują, że spożycie kokainy rośnie latem, spada jesienią, a następnie ponownie wzrasta zimą.

Konopie indyjskie wykazywały również sezonowe wzrosty w maju, czerwcu i grudniu 2018 r. Nie było sezonowych zmian w metamfetaminie.

Statistics Canada wyjaśnia w raporcie, że ponieważ jest to rok pilotażowy, potrzeba więcej danych, aby ustalić, czy zmiany sezonowe powtarzają się co roku.

Agencja zauważa, że ​​istnieją inne ograniczenia wiarygodności danych. Dane zebrano z 14 oczyszczalni, które obsługują ponad osiem milionów ludzi, około 20 procent populacji kraju, ale nie we wszystkich miastach pobrano próbki w jednakowy sposób. Na przykład, cała populacja metropolitalna Vancouver została uwzględniona w badaniu, podczas gdy w Halifax pobrano jedynie 50 procent ścieków ludności metropolitalnej.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Chęć przeżycia czysto narkotycznego. Miejsce: mieszkanie w bloku, prywatny pokój. Klimatyczny wieczór. Rodzina na kwadracie.

Poniedziałek 23:00. Wyposażyłem się w 3 butelki Pini. Ostatnio ćpałem kodeinę 4 miesiące temu. To mój 3 raz. Wróciłem z aptek o 17:00, cierpliwie czekając na odpowiednią chwilę. Po odwaleniu kilku rutynowych czynności, obejrzeniu meczu Polski z Meksykiem, umyciu się, pościeleniu łóżka mając do szkoły na jutro na12 przygotowałem się. Nie wszyscy poszli spać, ale mogę już zaczynać. 

  • Bromo-DragonFLY
  • Marihuana
  • Tripraport

dom + muzyka


Tytułem wstępu - kolejne "najprawdziwsze LSD", które okazało się być bromoważką. Nie wiem już co o tym myśleć - wiele osób na forum zarzekało się, że Śiwa to LSD. Możliwe, że ktoś faktycznie miał LSD na tym kartoniku, ale to co ja miałem na pewno nim nie było.

Dodam, że jeżeli Śiwa jest uznawana przez niektórych za mocny karton, to niestety jej moc jest znikoma w porównaniu z kwasem.

Krótko czas działania:
T+20 min – nienaturalne polepszenie humoru, gadatliwość
T+1 h – mrowienie ciała, dreszcze

  • Inne

Psychodeliki


- mówi mama


rację ma ma


rac nie pali,


a czytając


faję tli

Wiem już niestety


na czym polega prawdziwa paranoja,


jestem w szoku!


Po trochu


przyswaja mi się świat realny


na nowo


kolorowo być miało


się zeschizowało
  • Bad trip
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Marihuana

popołudnie, mieszkanie kumpla, w tle muzyka. Nastrój całkiem pozytywny. Żyjąc dłuższy czas w abstynencji nastawiałam się na przyjemną fazę.

Nie wiem czy trip, którego ostatnio doświadczyłam zasługuje na miano bad tripa ale z pewnością było to mega INTENSYWNE doświadczenie. Zacznijmy jednak od początku...

Jest sobotnie, leniwe popołudnie. Wieczorem mam zamiar wyjść na koncert, ale wcześniej wpadam do kumpla, coby się wprawić w dobry nastrój. Na początek wychylamy po kieliszku czystej, ale szybko nachodzi mnie ochota na spalenie grassu. Rodzice znajomego wybyli do pracy i mamy mieszkanie tylko dla siebie, zatem nastawiam się na przyjemną i bezstresową fazę.

randomness