Co mówią ostatnie badania o wpływie marihuany na mózg i zachowanie

Palacze marihuany mają reputację wyjątkowo łagodnych, ale ostatnie badania wpływu marihuany na codzienne zachowanie może sugerować coś innego.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Yahoo! News
Jessica Eggert

Odsłony

752

Palacze marihuany mają reputację wyjątkowo łagodnych, ale ostatnie badania wpływu marihuany na codzienne zachowanie może sugerować coś innego. Według naukowców z Yale University of Medicine i Pennsylvania State University, badania wykazały pozytywną krótkoterminową korelację pomiędzy marihuaną a wrogimi i impulsywnymi zachowaniami.

"Stosowanie marihuany jest związane ze zmianami w kontroli impulsów i wrogości w życiu codziennym" - ma wynikać z badania, opublikowanego w marcu. Naukowcy ustalili, że uczestnicy badania byli bardziej agresywni w dni, kiedy używali marihuany i następnego dnia, niż w pozostałe dni.

W badaniu wzięło udział 43 uczestników, którym przyglądano się pod kątem używania marihuany, alkoholu, tytoniu oraz występowania u nich wrogich i impulsywnych zachowań codziennie, przez okres 14 dni, z użyciem modeli efektów losowych. Naukowcy odkryli, że marihuana używana samodzielnie, bez kombinacji z alkoholem i tytoniem, wzmagała impulsywne i wrogie zachowania uczestników w dniu stosowania narkotyku i dzień po nim.

Badanie było krótkie, ale ze względu na uzyskane wyniki i wzrost rekreacyjnego użycia marihuany, badacze uważają temat za wart dalszych badań.

W badaniu z roku 2012 opublikowanym w Biological Psychiatry ustalono że zioło może powodować niepokój u systematycznych użytkowników w okresie odstawiania i wystawia osoby z tendencjami genetycznymi na ryzyko zachorowania na schizofrenię - pisze Cosmopolitan. Według zwolenników marihuany niektóre z domniemanych negatywnych skutków ubocznych marihuany mogą zostać zredukowane, jeśli będzie ona legalna, uregulowana i badana przez urzędników systemu ochrony zdrowia,. "Ludzie są przyzwyczajeni do kupowania zielska na czarnym rynku, nie mając pojęcia o jakości" - powiedział Cosmopolitan zastępca dyrektora NORML, Paul Armentano. "Jako konsumenci bardziej świadomi będą domagać się wyższej jakości i lepszej jej kontroli."

Inne badanie na temat wpływu marihuany, opublikowane w Psychology of Addictive Behaviors we wrześniu, wykazało, że narkotyk miał pośredni negatywny związek z uczęszczaniem za zajęcia wśród badanej grupy studentów. Badanie wykazało, studenci, którzy palili więcej, opuszczali zajęcia częściej, w następstwie tego uzyskiwali relatywnie niższą średnią ocen niż ci, którzy nie angażowali się w palenie marihuany.

Oceń treść:

Average: 7.2 (5 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Pierwszy raz
  • Szałwia Wieszcza

Las...koniec lata, zwykły dzień, wycieczka rowerowa... Bardzo długo przygotowywałam się na to wydarzenie... Oczekiwań nie miałam żadnych, po prostu chciałam zobaczyć co "Ona" ma mi do pokazania .

Koniec lata, godzina 13, wraz z kolega postanowiliśmy udać się na przejażdżkę do oddalonego o 30 km lasu. Po namyśle stwierdziliśmy, ze oprócz rowerów weźmiemy ze sobą jeszcze nasza przyjaciółkę Salvię, która od kilku miesięcy leżała w szafie i nikt nigdy jej jeszcze nigdzie nie zabrał.

Na miejscu byliśmy około 15 i tam tez postanowiłam po raz pierwszy skosztować tej ambrozji.

  • Benzydamina
  • Katastrofa

Chęć doznania prawdziwych halucynacji, pozytywne nastawienie. Rodzice i siostra w domu

Doświadczenie: Marihuana

Ilość wziętej benzydaminy: 4 saszetki

Wiek: 18 lat

Wzrost i waga: 172cm, 56kg

  • Szałwia Wieszcza

Substancja: Szałwia Wróżbitów


Doswiadczenie: SD 1 raz, grzyby, snif-snif (juz rok dtx!), merry...

  • Bad trip
  • Marihuana
  • Marihuana

-3 stopnie; sypie śnieg; 16:00; dom kolegi jedynie na konsumpcję;

 

Zaczęło się, gdy kolega zadzwonił na telefon. Ubrałem się w miarę ciepło, żeby móc przeczekać fazę na dworze. Zwykle po dwóch lufkach upchanych na maksa miałem wyostrzone zmysły i potężny chillout. Tym razem wszystko miało być inaczej.

 

16:20 - cztery wiadra gotowe do konsumpcji, po dwa na łeb.

 

randomness