Co mówią ostatnie badania o wpływie marihuany na mózg i zachowanie

Palacze marihuany mają reputację wyjątkowo łagodnych, ale ostatnie badania wpływu marihuany na codzienne zachowanie może sugerować coś innego.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Yahoo! News
Jessica Eggert

Odsłony

756

Palacze marihuany mają reputację wyjątkowo łagodnych, ale ostatnie badania wpływu marihuany na codzienne zachowanie może sugerować coś innego. Według naukowców z Yale University of Medicine i Pennsylvania State University, badania wykazały pozytywną krótkoterminową korelację pomiędzy marihuaną a wrogimi i impulsywnymi zachowaniami.

"Stosowanie marihuany jest związane ze zmianami w kontroli impulsów i wrogości w życiu codziennym" - ma wynikać z badania, opublikowanego w marcu. Naukowcy ustalili, że uczestnicy badania byli bardziej agresywni w dni, kiedy używali marihuany i następnego dnia, niż w pozostałe dni.

W badaniu wzięło udział 43 uczestników, którym przyglądano się pod kątem używania marihuany, alkoholu, tytoniu oraz występowania u nich wrogich i impulsywnych zachowań codziennie, przez okres 14 dni, z użyciem modeli efektów losowych. Naukowcy odkryli, że marihuana używana samodzielnie, bez kombinacji z alkoholem i tytoniem, wzmagała impulsywne i wrogie zachowania uczestników w dniu stosowania narkotyku i dzień po nim.

Badanie było krótkie, ale ze względu na uzyskane wyniki i wzrost rekreacyjnego użycia marihuany, badacze uważają temat za wart dalszych badań.

W badaniu z roku 2012 opublikowanym w Biological Psychiatry ustalono że zioło może powodować niepokój u systematycznych użytkowników w okresie odstawiania i wystawia osoby z tendencjami genetycznymi na ryzyko zachorowania na schizofrenię - pisze Cosmopolitan. Według zwolenników marihuany niektóre z domniemanych negatywnych skutków ubocznych marihuany mogą zostać zredukowane, jeśli będzie ona legalna, uregulowana i badana przez urzędników systemu ochrony zdrowia,. "Ludzie są przyzwyczajeni do kupowania zielska na czarnym rynku, nie mając pojęcia o jakości" - powiedział Cosmopolitan zastępca dyrektora NORML, Paul Armentano. "Jako konsumenci bardziej świadomi będą domagać się wyższej jakości i lepszej jej kontroli."

Inne badanie na temat wpływu marihuany, opublikowane w Psychology of Addictive Behaviors we wrześniu, wykazało, że narkotyk miał pośredni negatywny związek z uczęszczaniem za zajęcia wśród badanej grupy studentów. Badanie wykazało, studenci, którzy palili więcej, opuszczali zajęcia częściej, w następstwie tego uzyskiwali relatywnie niższą średnią ocen niż ci, którzy nie angażowali się w palenie marihuany.

Oceń treść:

Average: 7.2 (5 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Kodeina

Postanowilem dodac moj trip-report ze wzgledu na zaledwie 3 reporty w tym dziale.


nazwa subst. - kodeina (200 mg)


doswiadczenie - THC , alk, feta, grzyby, xtc
sposób zazycia - doustnie


doswiadczenie z ta substancja - zadne (moj pierwszy raz)

 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Retrospekcja
 • Tytoń

Set: Neutralne nastawienie, lekkie podekscytowanie, kompletny brak świadomości o potencjale DXM (absolutnie nie spodziewałem się takich efektów). Właściwie to może byłem trochę sceptyczny. Setting: Zupełnie niekontrolowany i nieplanowany. Początkowo na zewnątrz w osiedlowym skwerze, potem w swoim mieszkaniu. 3ech psychonautów (Jamnik, Torbiel & Acocharlie) na tej samej dawce DXM, (J & T z dużym doświadczeniem, A 1x czy 2 probowal i ja pod względem DXM i dysocjantów w ogóle dziewiczy umysł) + grupka znajomych na alko i THC do momentu wejścia Aco za wyjątkiem kolegi Crewniaka - tylko on był w stanie z nami wytrzymać.

Uprzedzam, że mam tendencję do rozciągliwości i jest to mój 1szy TR.
Jeśli chcesz przeczytać sam opis tripu, zjedź niżej - do 19stego akapitu. 

 

 

 

 • Dekstrometorfan
 • Ketony
 • Marihuana
 • Marihuana
 • Miks

Dom mojego przyjaciela, później droga przez las, miasteczko oddalone o 5km od domu. Nastawienie, bardzo dobre, to były urodziny mojego przyjaciela. Chcieliśmy mieć dobrą fazę, świętować, cieszyć się spędzonymi chwilami w towarzystwie ludzi którzy są zaprzyjaźnieni od lat. Chcieliśmy zrobić coś głupiego, wręcz surrealistycznego... Czego później można żałować, nie przejmując się konsekwencjami. Młodzi, piękni, i bardzo nieodpowiedzialni.

Witam, to mój pierwszy trip raport. Zacznijmy od tego, że nie jestem od niczego uzależniony, nigdy nie miałem "preszu" na substancje. Zawsze na mnie działały. Nie mam wyrobionej tolerancji na nic.

 • 2C-B

Wzielismy z H. i J. po 1,5 piguly /2CB/. Wlaczylo

sie nam lazenie. Poszlismy wiec wszyscy na zamek, byl oswietlony na

fioletowo. Lezelismy noca na mokrej trawie, patrzac w niebo, na

gwiazdy, swiatelka i nietoperze. J. nas rozsmieszal, opowiadajac

o promocjach w TV Shop /"rysiki!!!" "a teraz-uwaga!-dlugopis pisze

NA NIEBIESKO!!!"// Potem poszlismy na jakis cmentarz w lesie.

Wszystko bylo puste, pelne zakamarkow, jak z gry komputerowej.