REKLAMA
Celnicy wzmocnią kontrole i uprzedzają o kolejkach

Funkcjonariusze pomorskiej Służby Celnej zwierają szyki. Przestępcy mogą bowiem próbować wykorzystać zamieszanie w związku z organizacją przez Polskę Światowych Dni Młodzieży i Szczytu NATO. Z tego powodu, zgodnie z poleceniem szefa Służby Celnej, mundurowi zapowiadają wzmocnienie kontroli na granicach.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Dziennik Bałtycki
Szymon Zięba
Komentarz [H]yperreala: 
Ku rozwadze ;)

Odsłony

243

Nielegalny alkohol, narkotyki, próba uniknięcia opłat celnych czy nawet przemyt broni. Funkcjonariusze pomorskiej Służby Celnej zwierają szyki. Przestępcy mogą bowiem próbować wykorzystać zamieszanie w związku z organizacją przez Polskę Światowych Dni Młodzieży i Szczytu NATO. Z tego powodu, zgodnie z poleceniem szefa Służby Celnej, mundurowi zapowiadają wzmocnienie kontroli na granicach.

- Trzeba będzie liczyć się z wydłużeniem czasu odprawy - mówi mł. asp. Marcin Daczko, rzecznik Izby Celnej w Gdyni.

Jak tłumaczą funkcjonariusze, w obliczu zbliżających się wydarzeń, najważniejszym zadaniem polskiej Służby Celnej jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno osób przekraczających granicę, jak i obrotu towarowego z zagranicą. A co za tym idzie - cała Służba Celna przewiduje wzmożone kontrole na wszystkich przejściach granicznych w ruchu lądowym, lotniczym, kolejowym i morskim.

Przedstawiciele Ministerstwa Finansów, któremu podlega Służba Celna, przyznają, że tegoroczny lipiec będzie bardzo ważny dla Polski. To także test dla naszych służb, które mają zapewnić bezpieczeństwo również w związku z zagrożeniem terrorystycznym.

- Najpierw Szczyt NATO, a zaraz potem nasz kraj będzie gospodarzem spotkania papieża Franciszka z młodzieżą, przybywającą do Krakowa z wielu kontynentów. Światowe Dni Młodzieży to spotkania młodych katolików, odbywające się co dwa-trzy lata, zainicjowane przez Jana Pawła II w 1985 roku. To bardzo liczne spotkania - podkreśla Waldemar Grzegorczyk, rzecznik prasowy ministra finansów. Przedstawiciele resortu szacują, że w tym roku może przyjechać do Polski nawet 2,5 mln pielgrzymów.

Zdaniem szefostwa Służby Celnej, zwiększony ruch graniczny i możliwość wykorzystania tego przez organizatorów przemytu towarów niebezpiecznych, na przykład broni, nielegalnej migracji, przemytu towarów bez opłacenia odpowiednich podatków, wymusza potrzebę wzmożonych kontroli. - Naszym obowiązkiem na granicach zewnętrznych UE jest m.in. niedopuszczanie do obrotu towarami, które nie spełniają standardów bezpieczeństwa lub naruszają przepisy o ochronie życia i zdrowia ludzi - podkreśla rzecznik pomorskich celników.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Marihuana

set: Nastawienie bardzo pozytywne z dużą chęcią poznania nowych doświadczeń. setting: złe bodźce wprowadzające w nieprzyjemny stan - głównie nieprzyjemna muzyka i konieczność rozmawiana z ludźmi

Makumbę spożyłem pierwszy raz i mimo pozytywnego nastawienia psychicznego dałem się jej zaskoczyć, dobre nastawienie spotęgowało wypicie 3 piw które wypiłem półtora godziny przed spożyciem makumby co mogło mieć wpływ na przebieg tripu, ponieważ mieszanie marihuany z alkoholem kończyło się czasem przykro w moim przypadku, tak więc pijąc smaczne mleko z marihuaną (100ml) które wypiłem o godzinie 19:00 byłem odrobinę wstawiony, czekanie na pierwsze efekty mleka zaczęło mnie z grubsza nudzić - więc postanowiłem umilić sobie czas blantem.

  • Lophophora williamsii (meskalina)


Zbigniew Drozdowicz

  • 25D-NBOMe
  • Pozytywne przeżycie

miasto -> mój dom -> miasto

Zanim przejdę do trip raportu chcę odpowiedzieć na kilka pytań zadanych mi przez różne osoby.

  • Efedryna

8 TABLETEK TUSSIPECT


1/2 140 GRAMOWEJ BUTELKI TUSSIPECTU W SYROPIE


2 ASPIRYNY


2 MOCNE KAWY