REKLAMA
CECF Konferencja konopna dla pacjentów – wydarzenie online

Już 9-10 pażdziernika odbędzie się największe wydarzenie konopne w Polsce – CECF Konferencja konopna dla pacjentów. Wezmą w nim udział m.in. eksperci doceniani na całym świecie za swoją wiedzę oraz wkład w rozwój medycznej marihuany w Polsce.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

mgr.farm
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

24

Już 9-10 pażdziernika odbędzie się największe wydarzenie konopne w Polsce – CECF Konferencja konopna dla pacjentów. Wezmą w nim udział m.in. eksperci doceniani na całym świecie za swoją wiedzę oraz wkład w rozwój medycznej marihuany w Polsce.

CECF Konferencja Konopna dla pacjentów stanowi największe wydarzenie, poświęcone konopiom medycznym w Polsce. W najbliższej edycji, zaplanowanej na 9-10 października, udział wezmą eksperci, reprezentanci przemysłu, wszystkie ogniwa łańcucha dostaw – producenci, apteki, farmaceuci, urzędnicy, a także lekarze, farmaceuci, przedstawiciele klinik oraz, przede wszystkim, pacjenci. Konferencja Konopna CECF to także wyjątkowa platforma, która umożliwia wymianę doświadczeń, identyfikację, a następnie eliminację problemów i ograniczeń, nadal pojawiających się na drodze pacjentów stosujących lecznicze konopie. CECF Konferencja konopna dla pacjentów stanowi więc kolejny krok w kierunku poprawy rzeczywistości polskich pacjentów.

Co w programie – dzień I

Pierwszego dnia konferencji poruszone zostaną interdyscyplinarne problemy poszczególnych ogniw łańcucha dostaw. Dzień rozpocznie się od wprowadzenia w tematykę konopną oraz wpływu kannabinoidów na organizm człowieka za pośrednictwem układu endokannabinoidowego. Omówione zostaną zarówno formy medycznych produktów konopnych, jak i metody ich wytwarzania, sposoby spożywania oraz dawkowanie. Eksperci przyjrzą się tematyce stosowania Cannabis przez najmłodszych i najstarszych członków społeczeństwa, a także ocenią wpływ substancji psychoaktywnych na motorykę kierowców. Zestaw praktycznych porad dla pacjentów stanowić będzie podstawę do stworzenia uniwersalnej ulotki, którą posługiwać się będą lekarze i farmaceuci rekomendujący terapię konopną swoim pacjentom. Eksperci przeanalizują obecny status prawny, środowisko rejestracyjne, a także wszelkie wyzwania społeczne, które pojawiają się w kontekście dyskusji na temat medycznej marihuany w Polsce, uwzględniając przy tym rzeczywistość pacjentów w kontekście uzyskania recepty oraz dostępu do surowca, a także dysfunkcji w obecnym systemie prawnym oraz nadchodzących perspektyw zmian na szczeblu politycznym i społecznym.

Konferencja – dzień II

Drugi dzień konferencji poświęcony zostanie dialogowi pomiędzy lekarzami a pacjentami w kontekście wsparcie w odnalezieniu odpowiedniej drogi leczenia medyczną marihuaną. Po porannej rozmowie o bezsenności, dowiemy się więcej na temat leczenia zaburzeń psychicznych, takich jak depresja oraz PTSD. Specjaliści poszukują odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób poprawić można życie pacjentów chorych na nowotwory oraz osób cierpiących z powodu chemioterapii. Omówiony zostanie szczegółowo temat leczenia zaistniałych objawów chorób za pomocą medycznej marihuany. Lekarze odpowiedzą na pytania pacjentów neurologicznych cierpiących rdzeniowy zanik mięśni, stwardnienie rozsiane, epilepsję, migreny oraz bóle chroniczne. Każda osoba może sprawdzić, w jaki sposób konopie wpływają na łagodzenie postępu chorób cywilizacyjnych, takich jak astma czy tarczyca. Organizatorzy nie zapomnieli o osobach, które coraz częściej mówią o zbawiennym działaniu Cannabis na leczenie choroby Leśniowskiego-Crohna. Na koniec, eksperci pochylą się nad tematyką uzależnień wśród pacjentów stosujących medyczną marihuanę.

Do udziału w konferencji, zaprasza się wszystkich zainteresowanych – więcej szczegółów na temat wydarzenia znajduje się tu: https://www.cecf.eu/pl/2020-10-konopie-medyczne.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Kodeina
 • Pierwszy raz

Sam w pokoju, oczekiwałem stanu podobnego do upojenia alkoholowego. Nic mnie nie rozpraszało, było miło, spokojnie, muzyczka.

Jestem w domu, po dość męczącym dniu, postanowiłem spróbować czegoś nowego. Pierwszy raz biorę coś z apteki.

22:02 — 105mg kodeiny.

22:35 — 45mg kodeiny.

Tabletki „Thiocodin” 1 sztuka — 15mg. (łącznie 10 sztuk).

 

 • Kodeina
 • Mefedron
 • Pozytywne przeżycie

Ogólnie spoko. Pozytywne nastawienie choć ogólnie w życiu strasznie chujowo.

Zaczęło się od tego, że w dniu wczorajszym miałem wielką ochotę na mefedron. Okazało się, że nie dało rady nic załatwić więc uwaliłem się Thiocodinem i piwem. Nie było źle ale nie było też dobrze. W nocy naszło mnie bardzo duże pocenie się. Może to jakaś reakcja choć nie sądzę bo ostatnio wiele rzeczy mieszam z alko.

Dziś siedziałem sobie spokojnie przed kompem, popijałem piwo, romyślałem. Nagle wpadła myś  - zadzwonię do kumpla, może coś ma. Miał. Podjechał, dał. Jest dobrze.

 • Inne
 • Katastrofa
 • LSD-25
 • Metamfetamina

Chyba nikt nigdy czegoś takiego nie przeżył.

 

Godzina 16:00

Pojechaliśmy na jakiś stary opuszczony budynek. Każdy wali po szczurze około 100 MXE. Pizda niesamowita czułem się jak ćpuny w filmie. Na początku chciałem się przytulić do każdego kto był.

Godzina 17:00

 • Grzyby halucynogenne
 • Marihuana
 • Pozytywne przeżycie

Luźna niedziela w towarzystwie ukochanej i przyjaciół. Ciepłe i przytulne mieszkanie, stanowisko dowodzenia na podłodze z dużą ilością poduszek i kocem + kilka butelek wody .