CBŚP szkoli policjantów z kilku państw UE. Ćwiczyli m.in. likwidację laboratoriów narkotykowych

- W minionym roku zlikwidowaliśmy 42 laboratoria narkotyków syntetycznych, natomiast w tym już 30. Przejęte jest ponad osiem i pół tony narkotyków - mówiła podinsp. Iwona Jurkiewicz. Ze względu na dużą wiedzę i doświadczenie funkcjonariusze CBŚP zorganizowali szkolenie dla swoich kolegów z kilku państw Unii Europejskiej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

polsatnews.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

28

- W minionym roku zlikwidowaliśmy 42 laboratoria narkotyków syntetycznych, natomiast w tym już 30. Przejęte jest ponad osiem i pół tony narkotyków - mówiła podinsp. Iwona Jurkiewicz. Ze względu na dużą wiedzę i doświadczenie funkcjonariusze CBŚP zorganizowali szkolenie dla swoich kolegów z kilku państw Unii Europejskiej.

Ponad osiem i pół tony narkotyków przejęli od początku roku policjanci CBŚP. To prawie tyle ile w całym ubiegłym roku. Polska wciąż jest jednym z największych producentów syntetycznych środków odurzających, ale polscy przestępcy - to nowa tendencja - laboratoria narkotykowe zaczęli przenosić za granicę.

CBŚP zorganizowało szkolenie dla policjantów z kilku krajów Unii Europejskie. W ośrodku szkoleniowym zebrali się przedstawiciele służb m.in. z Niemiec, Czech, Holandii czy Belgii.

Podczas szkolenia funkcjonariusze ćwiczyli m.in. likwidowanie laboratorium syntetycznych narkotyków. - Mówimy tutaj o bardzo szkodliwych substancjach, substancjach toksycznych, które w bardzo krótkim czasie mogą doprowadzić do zagrożenia życia i tak na prawdę w konsekwencji do zgonu - powiedział nadkom. Michał Aleksandrowicz, naczelnik wydziału zwalczania przestępczości narkotykowej CBŚP.

Jeden z policjantów, który uczestniczył w szkoleniu przyznał: mamy w Belgii coraz większy problem z przemytem i produkcją narkotyków syntetycznych, dlatego musimy się uczyć. - W Polsce macie dużą wiedzę i jednych z najlepszych fachowców - ocenił.

Dziesiątki likwidowanych laboratoriów

Według funkcjonariuszy CBŚP skala jest olbrzymia. Dane tylko z tego roku mówią same za siebie.

- W minionym roku zlikwidowaliśmy 42 laboratoria narkotyków syntetycznych natomiast już w tym roku zostało zlikwidowanych takich laboratoriów 30. Przejęte jest ponad osiem i pół tony narkotyków - mówiła podinsp. Iwona Jurkiewicz.

To silnie uzależniające środki, po które sięgają coraz młodsi. - Najbardziej popularnymi narkotykami w Polsce są syntetyczne katynony, jest to mefedron czy klefedron - powiedział Aleksandrowicz i zaznaczył, że problem nie dotyczy tylko Polski, ale przede wszystkim UE.

Lekarze potwierdzają, że stosowanie tych substancji niesie ze sobą szereg poważnych zagrożeń. - Każdy z tych narkotyków regularnie przyjmowanych doprowadzi do uzależnienia zarówno psychicznego jak i fizycznego - powiedział toksykolog prof. Andrzej Brodkiewicz.

Szybko uzależniają i są groźne. Nigdy nie wiadomo - jak podkreślają policjanci - co tak naprawdę wyprodukowano w takim laboratorium.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Diazepam
  • Kodeina
  • Lorazepam
  • Retrospekcja
  • Zolpidem
  • Zopiklon

Przedmowa

Piszę ten raport będąc pod wpływem Diazepamu 20 mg i fosforanu Kodeiny 300 mg.

Jestem sam w domu. Jest godzina 20:27. Spisuję moje myśli na bieżąco, ponieważ jutro najprawdopodobniej nie będę tego pamiętał. Mój raport nie będzie typowym opisem tripu, lecz wyznaniem z ostatnich lat mojego zycia.

 

Treść właściwa

  • Grzyby halucynogenne


29 września 2001

  • LSD-25

Jako ze opisywane wydarzenia działy sie ponad rok temu a moja pamięć nie należy do doskonałych to chronologia może nie być idealna, jednak postaram się oddać wrażenia jak najbardziej subiektywnie i autentycznie.

 

  • 25D-NBOMe
  • Pozytywne przeżycie

Nastawienie pozytywne, na raczej lajtowy trip w mieszkaniu.

Gdy okazało się, że tego dnia będę miał wolnych kilka godzin, dużo nie myśląć postanowiłem umilić sobie ten czas 25D-NBOMem. To był 3 raz z tą substancją, jednak całkowicie inny od poprzednich.

(Chronologia może być dość mocno pomieszana)

randomness