REKLAMA
"The Cartel". Powstanie kolejny serial o wojnach narkotykowych! Wśród twórców jest Ridley Scott!

FX Networks nabyło prawa do ekranizacji bestsellerowych powieści Dona Winslowa - nowy serial opowie o rywalizacji ambitnego agenta DEA z potężnym meksykańskim kartelem narkotykowym.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Tele Magazyn
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

61

FX Networks nabyło prawa do ekranizacji bestsellerowych powieści Dona Winslowa! Nowy serial opowie o rywalizacji ambitnego agenta DEA z potężnym meksykańskim kartelem narkotykowym! Sprawdź szczegóły!

Don Winslow to amerykański pisarz, autor bestsellerowych powieści sensacyjnych. Jego ostatnim wielkim sukcesem jest trylogia "The Cartel", która opowiada o walce między agentem DEA Artem Kellerem, a szefem gigantycznego kartelu narkotykowego Adánem Barrerą.

Historię opowiedzianą przez Winslowa na mały ekran przeniesie FX Networks, które nabyło właśnie prawa ekranizacji całej serii. W produkcję nowego serialu zaangażowany będzie sam pisarz, a także Shane Salerno, który do tej pory pracował między innymi nad scenariuszem do takich filmów jak "Obcy kontra Predator" czy "Avatar 2". Producentem wykonawczym serialu będzie także Ridley Scott, który kilka lat temu przymierzał się do filmowej adaptacji pierwszej części trylogii. Wtedy się nie udało.

Fabuła serialu, podobnie jak było to w książkach, opowiadać będzie o trwającej kilkadziesiąt lat walce pomiędzy stróżami prawa a przemytnikami narkotyków. Twórcy nowej produkcji chcą, bardziej niż na faktycznej wojnie narkotykowej, skupić się na ludziach w nią zamieszanych: policjantach, przemytnikach, dziennikarzach i politykach, którzy ukażą widzowi ciemną stronę ludzkiej natury.

Data premiery nowego serialu nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo także kto może zagrać w "The Cartel". Wiele wskazuje jednak na to, że będzie to dla FX produkcja priorytetowa i już niedługo możemy się spodziewać nowych informacji.

Oceń treść:

Brak głosów
randomness