Biotechnologiczni pionierzy wysyłają konopie w kosmos!

Trzy amerykańskie firmy biotechnologiczne: Front Range Bioscience, SpaceCells oraz BioServe Space Technologies wyślą konopie w kosmos, żeby sprawdzić czy roślina zacznie mutować w środowisku pozbawionym grawitacji o wysokim poziomie promieniowania.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Magivanga
Conradino Beb na podst. Newsweek
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - serdecznie pozdrawiamy!

Odsłony

65

Trzy amerykańskie firmy biotechnologiczne: Front Range Bioscience, SpaceCells oraz BioServe Space Technologies wyślą konopie w kosmos, żeby sprawdzić czy roślina zacznie mutować w środowisku pozbawionym grawitacji o wysokim poziomie promieniowania.

Rośliny będą rezultatem hodowli tkankowej odmiany włóknistej o niskiej zawartości THC i wysokiej zawartości CBD, i zostaną wysłane na Międzynarodową Stację Kosmiczną na pokładzie promu kosmicznego SpaceX w marcu 2020.

Na pokład stacji zostanie przetransportowanych około 480 klonów, które będą przechowywane w specjalnych inkubatorach o stałej temperaturze przez okres 30 dni, po zakończeniu którego wrócą na Ziemię.

Jak napisał w oficjalnym oświadczeniu Jonathan Vaught, CEO Front Range Bioscience: To pierwszy eksperyment badający wpływ mikrograwitacji i lotów kosmicznych na konopie. Nie ma żadnych dowodów naukowych wspierających teorię mutowania roślin w kosmosie. Jest to więc szansa na to, by sprawdzić, czy mutacje utrzymują się po powrocie na Ziemię i czy mają potencjał komercyjny.

Eksperyment ma także zwiększyć nasze rozumienie stresu, jakiemu podlegają rośliny w trakcie podróży kosmicznych. To z kolei może zmienić sposób, w jaki uprawiamy je na Ziemi, gdyż wystawienie ich na unikalne warunki ma szansę pomóc firmom agronomicznym w hodowli nowych, bardziej odpornych odmian, które będą rosły w surowych warunkach.

Jest to zaś konieczne dla obrony przed negatywnymi efektami zmiany klimatu, które już niedługo sprawią, że w wielu regionach naszej planety rolnictwo korzystające z tradycyjnych odmian roślin przemysłowych i spożywczych stanie się praktycznie niemożliwe.

Eksplorujemy wielkie idee. Pojawia się jedyna w swoim rodzaju szansa, by zaoferować rynkowi nowe rośliny, które będą w stanie lepiej zaadaptować się do suchych i zimnych warunków. Spodziewamy się udowodnić, że poprzez tego rodzaju misje możemy zreorganizować łańcuch dostaw pożywienia, adaptując go do wyzwań stawianych przez zmianę klimatu – powiedział Peter McCullagh, CEO SpaceCells.

Zespół badawczy planuje już drugą fazę, w której cały cykl życiowy konopi odbędzie się w kosmosie.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Chciałem aby ecstasy było czymś, co otworzy mnie na ludzi. Chęć otwarcia.

 

Będzie to dość osobiste, jeśli ktoś nie lubi lekko smętnego, za przeproszeniem, pierdolenia, niech sobie odpuści.

(Po 21 piszę czas "na oko", miejsca i osoby pamiętam, gorzej z chronologią i umiejscowieniem w czasie)

  • LSD-25
  • Tripraport

Wyprawa kwasowa z bratem. Czyli pełen pozytyw.

Witam. Zaznaczam, jak zwykle, że poniższy tekst nie ma pokrycia w rzeczywistości... tej rzeczywistości;-)

  • Oksybutynina

Ostatnimi czasy, dorwałem 3 ciekawe substancje, których reportów nie ma na

neuro_groove. Jest to Oxybutinin hcl

(Ditropan, Cystrin, Ditroopanum i jeszcze pewnie jakieś są), tolperisone hcl

(Mydocalm, pochodna lidokainy). Pierwsza działa rozkurczowo na mięśnie

gładkie pęcherza i przewodu pokarmowego, a druga rozluęnia napięcie mięśni

  • Ketamina
  • Pierwszy raz

Dom, weekend. Dla mnie kolejny narkotykowy wieczór, dla niej ćpuńskie rozdziewiczenie.

Tripraport będzie w większości opisem jej przeżyć (pisanych moją ręką z powodu nieznajomości polisha) z moimi kilkoma groszami. 

Arrrr!

W weekend miałam poraz pierwszy zażyć coś innego, silniejszego niż marihuana. Ketaminę. Mój chłopak, w miarę doświadczony w narkotykach, wyjaśnił mi jak to działa i czego mogę się spodziewać. No, ale tego to się nie spodziewałam. 

randomness