REKLAMA
Biotechnologiczni pionierzy wysyłają konopie w kosmos!

Trzy amerykańskie firmy biotechnologiczne: Front Range Bioscience, SpaceCells oraz BioServe Space Technologies wyślą konopie w kosmos, żeby sprawdzić czy roślina zacznie mutować w środowisku pozbawionym grawitacji o wysokim poziomie promieniowania.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Magivanga
Conradino Beb na podst. Newsweek
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - serdecznie pozdrawiamy!

Odsłony

50

Trzy amerykańskie firmy biotechnologiczne: Front Range Bioscience, SpaceCells oraz BioServe Space Technologies wyślą konopie w kosmos, żeby sprawdzić czy roślina zacznie mutować w środowisku pozbawionym grawitacji o wysokim poziomie promieniowania.

Rośliny będą rezultatem hodowli tkankowej odmiany włóknistej o niskiej zawartości THC i wysokiej zawartości CBD, i zostaną wysłane na Międzynarodową Stację Kosmiczną na pokładzie promu kosmicznego SpaceX w marcu 2020.

Na pokład stacji zostanie przetransportowanych około 480 klonów, które będą przechowywane w specjalnych inkubatorach o stałej temperaturze przez okres 30 dni, po zakończeniu którego wrócą na Ziemię.

Jak napisał w oficjalnym oświadczeniu Jonathan Vaught, CEO Front Range Bioscience: To pierwszy eksperyment badający wpływ mikrograwitacji i lotów kosmicznych na konopie. Nie ma żadnych dowodów naukowych wspierających teorię mutowania roślin w kosmosie. Jest to więc szansa na to, by sprawdzić, czy mutacje utrzymują się po powrocie na Ziemię i czy mają potencjał komercyjny.

Eksperyment ma także zwiększyć nasze rozumienie stresu, jakiemu podlegają rośliny w trakcie podróży kosmicznych. To z kolei może zmienić sposób, w jaki uprawiamy je na Ziemi, gdyż wystawienie ich na unikalne warunki ma szansę pomóc firmom agronomicznym w hodowli nowych, bardziej odpornych odmian, które będą rosły w surowych warunkach.

Jest to zaś konieczne dla obrony przed negatywnymi efektami zmiany klimatu, które już niedługo sprawią, że w wielu regionach naszej planety rolnictwo korzystające z tradycyjnych odmian roślin przemysłowych i spożywczych stanie się praktycznie niemożliwe.

Eksplorujemy wielkie idee. Pojawia się jedyna w swoim rodzaju szansa, by zaoferować rynkowi nowe rośliny, które będą w stanie lepiej zaadaptować się do suchych i zimnych warunków. Spodziewamy się udowodnić, że poprzez tego rodzaju misje możemy zreorganizować łańcuch dostaw pożywienia, adaptując go do wyzwań stawianych przez zmianę klimatu – powiedział Peter McCullagh, CEO SpaceCells.

Zespół badawczy planuje już drugą fazę, w której cały cykl życiowy konopi odbędzie się w kosmosie.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Amfetamina
 • Miks

Nastawienie psychiczne było bardzo dobre, bardzo jarałem sie tą imprezą(klub) Amfetamina działala już pare godzin przed imprezą jednak największa bania zaczęła sie około godzine po łyknięciu piguły Zioło palone w drodze do klubu, przed wejściem do klubu i pare razy jak wychodziłem do auta na wąsa złapałem pare buchów

A więc nie będę pisał co działo sie przed imprezą bo nie ma to większego sensu, alkoholu nie czułem wcale, byłem lekko zjarany ale najbardziej naćpany. Dostalem pigule (monster energy ciemno zielony z tego co pamiętam) łykam no i vixa.

Pierwsze efekty odczułem odziwo po jakichś 10-15 minutach. Nie nosiło mnie do muzyki jednak światła były o wiele bardziej intensywniejsze

Po 30 minutach klasycznie skacze tańcze poce sie, czuje że szczęka lata mi na wszystkie strony jak nigdy dotąd, światła zrobiły sie tak intensywne że zacząłem widzieć tak jakby klatkami

 • 25D-NBOMe
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Pozytywne przeżycie
 • Tytoń

Mieszkanie kumpla K, który przeżywał wtedy pierwszy raz na psychodelikach. W tripie biorą udział również Kurwik i J. W mieszkaniu jest również siostra i dziewczyna K. Trzeźwe. :) Moje nastawienie bardzo pozytywne, choć z lekką dozą niepewności po ostatniej przygodzie z 4-HO-METem.

Substancja w moim odczuciu jest bardzo psychodeliczna, z dużą dozą euforii i dość sporą czystością umysłu, łatwością komunikowania się nawet z trzeźwymi ludźmi zupełnie spoza klimatu. Cechuje się szybkim ładowniem się (po 15 minutach było już bardzo konkretnie), krótkim czasem działania -- efekty utrzymywały się na rozsądnym poziomie przez 5 godzin, ale takiej konkretnej psychodeli było tylko jakieś 3 godziny. Gdyby nie dość długi czas trwania potripowej zmuły byłaby to bardzo zajebista, rekreacyjna substancja, tak raczej nie ma groźby nadużywania jej.

 • Marihuana
 • Marihuana
 • Tripraport

oczekiwania - nic wiecej jak chillout w dobrym towarzystwie

Dobra, to na starcie osoby, które mi dzisiaj towarzyszyły :D:

 • -ziomek S
 • -ziomek K
 • -ja = Nabru
 • -kolezanka O
 • -kolezanka D

14;30

Koniec lekcji, zawijam w chate autobusem z S'em, kminimy co by dzisiaj podziałać wykorzystując okazje ze S zostaje dzisiaj na noc u ciotki w tej samej miejscowości co ja. Kontaktujemy się z ziomkiem K i jako, że tego osobnika nie trzeba namawiać do tematu to postanawiamy ogarnac kwit i kupic lokalne palto, w tym wypic jakis %.

15:00