REKLAMA
Biotechnologiczni pionierzy wysyłają konopie w kosmos!

Trzy amerykańskie firmy biotechnologiczne: Front Range Bioscience, SpaceCells oraz BioServe Space Technologies wyślą konopie w kosmos, żeby sprawdzić czy roślina zacznie mutować w środowisku pozbawionym grawitacji o wysokim poziomie promieniowania.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Magivanga
Conradino Beb na podst. Newsweek
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - serdecznie pozdrawiamy!

Odsłony

62

Trzy amerykańskie firmy biotechnologiczne: Front Range Bioscience, SpaceCells oraz BioServe Space Technologies wyślą konopie w kosmos, żeby sprawdzić czy roślina zacznie mutować w środowisku pozbawionym grawitacji o wysokim poziomie promieniowania.

Rośliny będą rezultatem hodowli tkankowej odmiany włóknistej o niskiej zawartości THC i wysokiej zawartości CBD, i zostaną wysłane na Międzynarodową Stację Kosmiczną na pokładzie promu kosmicznego SpaceX w marcu 2020.

Na pokład stacji zostanie przetransportowanych około 480 klonów, które będą przechowywane w specjalnych inkubatorach o stałej temperaturze przez okres 30 dni, po zakończeniu którego wrócą na Ziemię.

Jak napisał w oficjalnym oświadczeniu Jonathan Vaught, CEO Front Range Bioscience: To pierwszy eksperyment badający wpływ mikrograwitacji i lotów kosmicznych na konopie. Nie ma żadnych dowodów naukowych wspierających teorię mutowania roślin w kosmosie. Jest to więc szansa na to, by sprawdzić, czy mutacje utrzymują się po powrocie na Ziemię i czy mają potencjał komercyjny.

Eksperyment ma także zwiększyć nasze rozumienie stresu, jakiemu podlegają rośliny w trakcie podróży kosmicznych. To z kolei może zmienić sposób, w jaki uprawiamy je na Ziemi, gdyż wystawienie ich na unikalne warunki ma szansę pomóc firmom agronomicznym w hodowli nowych, bardziej odpornych odmian, które będą rosły w surowych warunkach.

Jest to zaś konieczne dla obrony przed negatywnymi efektami zmiany klimatu, które już niedługo sprawią, że w wielu regionach naszej planety rolnictwo korzystające z tradycyjnych odmian roślin przemysłowych i spożywczych stanie się praktycznie niemożliwe.

Eksplorujemy wielkie idee. Pojawia się jedyna w swoim rodzaju szansa, by zaoferować rynkowi nowe rośliny, które będą w stanie lepiej zaadaptować się do suchych i zimnych warunków. Spodziewamy się udowodnić, że poprzez tego rodzaju misje możemy zreorganizować łańcuch dostaw pożywienia, adaptując go do wyzwań stawianych przez zmianę klimatu – powiedział Peter McCullagh, CEO SpaceCells.

Zespół badawczy planuje już drugą fazę, w której cały cykl życiowy konopi odbędzie się w kosmosie.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana


Byliśmy w swych domach, każdy z nas w swoim. Pierwsza godzina była jeszcze do zniesienia było zabawnie i odczuwało się jeszcze wkręty. Jednak ta przyjemność nie mogła trwać wiecznie. To by było za dobre a jednak i w tym musi być coś za karę. I nastaje ta chwila na którą już byliśmy przygotowani, niemal jak w zegarku punktualnie ją wyliczyliśmy. Zmuła.

  • LSD-25
  • Tripraport

Wyprawa kwasowa z bratem. Czyli pełen pozytyw.

Witam. Zaznaczam, jak zwykle, że poniższy tekst nie ma pokrycia w rzeczywistości... tej rzeczywistości;-)

  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Wszystko w domowym zaciszu, posprzątane, brak obowiązków na głowie i spraw do nagłego rozwiązania - chwila dla siebie.

Tak.. dziwnie to opisywać, coś na co brakuje słów. Dzień po znacznie mniej się pamięta, efekt pierwszy raz w zyciu powaliły, coś kompletnie niespodziewanego, innego, abstrakcyjnego. Postaram się podjąć wyzwania i skrobnąć co nie co, dzieląc się doświadczeniem. Lat 24, delikatne oderwane dwa drobne kawałeczki od zbitej trojki g. Wszystko w domowym zaciszu, posprzątane, brak obowiązków na głowie i spraw do nagłego rozwiazania - chwila dla siebie. Czas jest względny, nie będę go tutaj podawał, ale będzie się pojawiał dośc intuicyjnie, w słowach.

  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Tramadol

S&S:

28 czerwca 2010 r. Bardzo słonecznie, z kumplami ustawieni na tramadol i MJ. Stan: podekscytowanie, poczucie humoru u wszystkich, czekanie na furę, by jechać do innego miasta po mistrzowskie ziółko. Osób 6.

Dawka:

Posiadane ubstancje: Tramal Retard 10x 100mg (pół paczki)/ Marihuana 2g/ 1 piwo

Dawka: Ja 400 mg na pierwszy raz. 2g trawy na 6 osób, pół piwa

Wiek i waga:

17 i 70kg

randomness