Biotechnologiczni pionierzy wysyłają konopie w kosmos!

Trzy amerykańskie firmy biotechnologiczne: Front Range Bioscience, SpaceCells oraz BioServe Space Technologies wyślą konopie w kosmos, żeby sprawdzić czy roślina zacznie mutować w środowisku pozbawionym grawitacji o wysokim poziomie promieniowania.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Magivanga
Conradino Beb na podst. Newsweek
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - serdecznie pozdrawiamy!

Odsłony

63

Trzy amerykańskie firmy biotechnologiczne: Front Range Bioscience, SpaceCells oraz BioServe Space Technologies wyślą konopie w kosmos, żeby sprawdzić czy roślina zacznie mutować w środowisku pozbawionym grawitacji o wysokim poziomie promieniowania.

Rośliny będą rezultatem hodowli tkankowej odmiany włóknistej o niskiej zawartości THC i wysokiej zawartości CBD, i zostaną wysłane na Międzynarodową Stację Kosmiczną na pokładzie promu kosmicznego SpaceX w marcu 2020.

Na pokład stacji zostanie przetransportowanych około 480 klonów, które będą przechowywane w specjalnych inkubatorach o stałej temperaturze przez okres 30 dni, po zakończeniu którego wrócą na Ziemię.

Jak napisał w oficjalnym oświadczeniu Jonathan Vaught, CEO Front Range Bioscience: To pierwszy eksperyment badający wpływ mikrograwitacji i lotów kosmicznych na konopie. Nie ma żadnych dowodów naukowych wspierających teorię mutowania roślin w kosmosie. Jest to więc szansa na to, by sprawdzić, czy mutacje utrzymują się po powrocie na Ziemię i czy mają potencjał komercyjny.

Eksperyment ma także zwiększyć nasze rozumienie stresu, jakiemu podlegają rośliny w trakcie podróży kosmicznych. To z kolei może zmienić sposób, w jaki uprawiamy je na Ziemi, gdyż wystawienie ich na unikalne warunki ma szansę pomóc firmom agronomicznym w hodowli nowych, bardziej odpornych odmian, które będą rosły w surowych warunkach.

Jest to zaś konieczne dla obrony przed negatywnymi efektami zmiany klimatu, które już niedługo sprawią, że w wielu regionach naszej planety rolnictwo korzystające z tradycyjnych odmian roślin przemysłowych i spożywczych stanie się praktycznie niemożliwe.

Eksplorujemy wielkie idee. Pojawia się jedyna w swoim rodzaju szansa, by zaoferować rynkowi nowe rośliny, które będą w stanie lepiej zaadaptować się do suchych i zimnych warunków. Spodziewamy się udowodnić, że poprzez tego rodzaju misje możemy zreorganizować łańcuch dostaw pożywienia, adaptując go do wyzwań stawianych przez zmianę klimatu – powiedział Peter McCullagh, CEO SpaceCells.

Zespół badawczy planuje już drugą fazę, w której cały cykl życiowy konopi odbędzie się w kosmosie.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Byl rok 1997 albo 98, mialem wtedy 17 lat i jak każdy w tym wieku

lubiłem imprezki (piwko, wódeczka, muzyczka). Do tego

czasu "zagadnienie" palenia marihuany a rzczej skuna, nie był mi znany.

Ale z czasem zmądrzałem i postanowiłem zabakać.

W tajniki tego "sportu" wprowadził mnie brat który już wcześniej jarał.

Na miejsce mojej inicjacji wybraliśmy działkę kumpla. Nabyliśmy sztukę

materiału i wyjechaliśmy. Na miejscu bez zbędnych ceregieli zabraliśmy

  • LSD-25
  • Tripraport

Na ogól spokojnie wydający się okres roku.Chęć dotarcia do konkluzji na temat swojej osoby. Urodziny matki. Marcowy deszczowy weekend. Nieposprzątany pokój, nie chciałem stwarzać sobie iluzji człowieka jakim na co dzień nie jestem.

Doświadczenie zacząłem w piątek wieczorem. Chcąc upewnić się czy dostałem oczekiwaną przez mnie substancję zacząłem od dawki 125ug. Kolejnego wieczoru w celu zbicia lekkiej tolerancji i zwiększenia mocy doświadczenia przyjąłem 500ug. Chciałem znaczącego przeżycia które nakreśliłoby idee mojej przyszłości.

  • Ketony
  • Pierwszy raz

Pozytywny, po ciężkim tygodniu nauki przed sesją, ale po bardzo przyjemnym i owocnym dniu Pokój w domu jednorodzinnym

O nas

  • Etanol (alkohol)
  • Fenazepam
  • Heroina
  • Katastrofa
  • Kokaina

nieznane

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tłumaczę ten raport bo jest to jeden z najlepszych raportów jakie w ogóle czytałem, warte do zapoznania się dla każdego fana Research Chemicals. To historia użytkownika "Piper methysticum" z forum bluelight.ru - Anon

 

Oryginał:

randomness