BIAŁY TYDZIEŃ z Policją

Minęły trzy dni wspólnych działań policji i mediów wymierzonych przeciwko przestępczości narkotykowej na terenie całego województwa zachodniopomorskiego.

Anonim

Kategorie

Źródło

IAR/onet.pl

Odsłony

1730

Tylko wczoraj podczas patrolowania miejsc najbardziej zagrożonych przestępczością narkotykową , penetrowania melin sprawdzania pubów, lokali, dyskotek wylegitymowano 569 osób, co do których istniało podejrzenie, że mogą być pod wpływem środków odurzających lub naruszyły przepisy ustawy o zapobieganiu narkomanii. Przez cały czas kontynuowane są spotkania z młodzieżą oraz nauczycielami . Policjanci, specjaliści ds. nieletnich oraz dzielnicowi przeprowadzili wczoraj 45 prelekcji i pogadanek w szkołach podstawowych i gimnazjalnych na terenie całego województwa. Policjanci sprawdzili 294 miejsca zagrożone zjawiskiem narkomanii. Oto konkretne zdarzenia z ostatniej doby:

 • Policjanci z Komisariatu Szczecin Niebuszewo zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 30 lat, którzy posiadali przy sobie 3 woreczki z suszem roślinnym i 3 woreczki z zawartością białego proszku,
 • Na Pogodnie policjanci zatrzymali 22-letniego Grzegorza S. i 23-letniego Grzegorza T., którzy mieli przy sobie niewielkie ilości suszu roślinnego,
 • w Międzyzdrojach ok. godziny 17 zatrzymano 24-letniego mężczyznę, który miał przy sobie działkę amfetaminy
 • Policjanci Oddziału Prewencji zatrzymali w parku , na wysokości dworca PKP Pogodno 29-letniego mieszkańca Trzebiatowa, u którego znaleziono porcję suszu roślinnego.

Wszystkim rodzicom i opiekunom chcącym uniknąć problemu narkomanii we własnym domu pragniemy przekazać kilka kolejnych rad dotyczących obserwacji dzieci i młodzieży.

Najprostszym sposobem sprawdzenia czy nasze dziecko bierze narkotyki jest obserwacja oczu. Jeżeli zauważysz u swojego dziecka: - zaczerwienienie spojówek - łzawienie - opadnięcia powieki ( zakrywa od góry więcej niż 2 mm rogówki) - zaczerwienienie brzegów powiek - nadmierne rozszerzenie źrenicy (średnia ponad 6 mm) - nadmierne zwężenie źrenicy (średnia poniżej 3 mm), to może być sygnał, że w grę wchodzą narkotyki. Ostrzeżeniem może być również używanie przez Twoje dziecko kropli do oczu ( jeśli wiesz, że ma zdrowe oczy). Młodzi często w ten sposób maskują ww. objawy brania. Jeśli w trakcie obserwacji oczu dostrzeżemy coś podejrzanego, można zastosować prostą metodę badania oczu poprzez:

 • zbadanie reakcji źrenic na światło - po skierowaniu światła latarki na poszczególne oczy dziecka reakcja źrenic na światło jest nienaturalnie powolna, coś jest nie tak.
 • obserwację oczopląsu - polecamy wodzenie oczami za palcem w płaszczyźnie poziomej i pionowej. W tym wypadku oczopląs gałek ocznych w jednej lub w każdej pozycji, niemożność wpatrywania się w nieruchomy palec bez drgań gałek ocznych może być objawem brania.
 • obserwację zbieżności oczu - przesuwamy palec w odl. 15 cm do czubka nosa z poleceniem śledzenia ruchu palca i utrzymujemy palec przy czubku nosa ok. 5 sekund. Niemożność śledzenia ruchu palca obydwoma oczami, brak ruchu zbieżnego, jednego lub obydwu oczu może stanowić niepokojący sygnał.

RZECZNIK PRASOWY KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI w Szczecinie

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

M (niezweryfikowany)
hehe....no to zajebiste sukcesy osiagnela nasza kochana szczecinska policja. Po prostu tak kurwa trzymać. I pomyslec ze jeszcze pare dni temu smoczyło się w tym &quot;parku na wysokosci stacji Pogodno&quot; hehehe <br>Pały jak pały, niech tam sobie wykonują te swoje czynnosci, ale najbardziej irytuje mnie fakt, ze wciągają do współpracy mieszkańców...
kompromitacja hehehe (niezweryfikowany)
obserwację zbieżności oczu - przesuwamy palec w odl. 15 cm do czubka nosa z poleceniem śledzenia ruchu palca i utrzymujemy palec przy czubku nosa ok. 5 sekund. Niemożność śledzenia ruchu palca obydwoma oczami, brak ruchu zbieżnego, jednego lub obydwu oczu może stanowić niepokojący sygnał-TWOJE DZIECKO MA ZEZA! <br> <br> <br>
Samuraj Jack (niezweryfikowany)
Dobrze że to nie u mnie...
Zajawki z NeuroGroove
 • Dimenhydrynat • Marihuana
 • Muchomor czerwony
 • Przeżycie mistyczne

ciekawość eksperymentu, piątkowy wieczór, mój dom, łóżeczko, kołderka, medytacja

Wszystko to wydarzyło się około 4 i pół roku temu. Zafascynowany historią rytualnego używania na Syberii, dobrze mi znanego (chociaż od innej strony) grzyba, opisami przeżyć i danymi, z których wynika, że nie jest on, aż tak, śmiertelnie trujący, jak mi się zawsze wydawało, postanowiłem, że koniecznie muszę go spróbować. Był to wszystkim dobrze znany muchomor czerwony. Pewnego wrześniowego dnia zebrałem 7 czerwonych kapeluszy, zdekarboksylowałem je w piekarniku i schowałem na później.

 • Bad trip
 • LSD-25

 

Psychoanalityczna reasumpcja podświadomości czyli bad trip i jego interpretacja

 

Czas: noc z 13 na 14 lutego 2012 roku

Materiał: LSD 180 µg

Przebieg:

Start ~ 23:30

Wejście ~ 01:10

Koniec ~ 05:30

 

randomness