REKLAMA
Bez prawomocnego wyroku w sprawie Włodzimierza K., oskarżonego o podrzucenie narkotyków

Dzisiaj (wtorek) w Sądzie Okręgowym w Słupsku odbyła się kolejna rozprawa odwoławcza przeciwko Włodzimierzowi K., który przed wyborami w 2014 roku miał podrzucić narkotyki swojemu konkurentowi politycznemu w gminie Damnica.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Głos Pomorza
Bogumiła Rzeczkowska
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

97

Dzisiaj (wtorek) w Sądzie Okręgowym w Słupsku odbyła się kolejna rozprawa odwoławcza przeciwko Włodzimierzowi K., który przed wyborami w 2014 roku miał podrzucić narkotyki swojemu konkurentowi politycznemu w gminie Damnica.

W tej sprawie nieprawomocny wyrok zapadł w lipcu ubiegłego roku. Sąd Rejonowy w Słupsku skazał Włodzimierza K. z Damnicy na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć i orzekł 20 tys. zł na rzecz pokrzywdzonego Kazimierza K.

W 2014 roku Kazimierz K. najpierw w marcu był zatrzymany do kontroli przez Straż Graniczną, później jego samochód przeszukano w czerwcu, gdy po kolizji auto stało w warsztacie mechanicznym. Za pierwszym razem niczego nie znaleziono, za drugim - kilkanaście gramów amfetaminy i marihuany, ukrytych z tyłu pod kanapą. Według SG sygnał o posiadaniu narkotyków pochodził od informatora.

W tej sytuacji Prokuratura Rejonowa w Słupsku przedstawiła zarzuty posiadania narkotyków Kazimierzowi K. Tymczasem przesłuchania i dalsze czynności wykazały, że na folii (opakowaniu narkotyków) znaleziono odciski palców poprzedniego przewodniczącego rady w tej samej kadencji - Włodzimierza K. Mężczyzna ten był w związku z córką Kazimierza K., a więc i gościem w jego domu.

Kazimierza K. oczyszczono z zarzutów, a na ławie oskarżonych zasiadł Włodzimierz K., który odpowiadał za posiadanie i podrzucenie narkotyków swojemu konkurentowi w samorządzie lokalnym. Wtedy już - kandydat na wójta w wyborach samorządowych w 2014 roku.

Oskarżony przedstawiał zwolnienia lekarskie i sprawa się wlokła. W czasie procesu doszło też do skandalu, ponieważ z akt wyrwano trzy kartki z opinią daktyloskopijną. Zginął także dowód rzeczowy - folia, na której według opinii oskarżony Włodzimierz K. miał zostawić odciski palców. Ten wątek sprawy umorzono, bo prokuratura nie ustaliła, kto i w jakich okolicznościach ukradł dowody, gdy akta znajdowały się w sądzie, a proces już trwał.

Włodzimierz K. nie przyznał się do zarzutów. Jego obrońcy twierdzili, że nie ma dowodów na to, że to on podrzucił narkotyki. Sąd jednak uznał, że Włodzimierz K. miał motyw, bo chciał wziąć odwet na Kazimierzu K., który zastąpił go na stanowisku przewodniczącego rady gminy w tej samej kadencji 2010-2014. Według sądu oskarżony podrzucił narkotyki, a następnie zawiadomił o tym straż graniczną, by skompromitować Kazimierza K.

Tymczasem sprawa odwoławcza odbywa się już po raz drugi. We wtorek obrońcy Włodzimierza K. złożyli wniosek, by do akt dołączyć jako dowód inne akta, z umorzonego postępowania, jakie prowadziła prokuratura w Lęborku w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji. Według adwokatów Żanny Dembskiej i Krystiana Kasperskiego w sprawie o podrzucenie narkotyków pojawiają się dwie daty zatrzymania do kontroli i przeszukania z pomocą psa samochodu Kazimierza K. - 19 oraz 20 marca 2014 roku. Która jest prawdziwa? Czy to samo zeznali funkcjonariusze SG w sprawie lęborskiej, co przedstawili w notatce w tym procesie?

Sąd zgodził się z wnioskiem obrońców, by dowodem stały się akta sprawy, którą umorzyła Prokuratura Rejonowa w Lęborku. - Jestem niewinny. Wszystko dlatego, że kandydowałem na wójta - stwierdził Włodzimierz K. po wyjściu z sali.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Heimia salicifolia


zrobiłem sobie dwa długie jointy z Heimii Salicifolii i po 22 ruszyłem na

miasto. odpaliłem pierwszego, dym *STRASZNIE* gryzący (a może to wina

bletek - czarne OCB akurat...blehh), w każdym razie moje płuca po połowie

miały już dość. joint palił się wolno, a ja powoli przestawałem czuć nogi.

wszedłem do lasu gdzie odpaliłem drugiego jointa. zaczęło się robić trochę

dziwnie - swiatła oddalonych latarni i cienie poruszających się we wietrze

  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

Miejsce: drewniana dacza w Roztoczańskim Parku Narodowym nieopodal Zamościa. Czas operacyjny: Godzina 15.00, piękna złota jesień.

Pocahontas atakuje

 

Miejsce: drewniana dacza w Roztoczańskim Parku Narodowym nieopodal Zamościa.

Czas operacyjny: Godzina 15.00, piękna złota jesień.

 

  • 25I-NBOMe
  • Tripraport

Nastawienie psychiczne na działanie LSD, czyli jak najbardziej pozytywne pomimo lekkiego 'niewypału', który odpłacił mi się za to wspaniałym tripem.

 

  • MDMA
  • Tripraport

Ja i mój przyjaciel . U niego w domu .

Tak jakby pierwszy raz ...

To był pierwszy raz mojego przyjaciela,  mój pierwszy raz po 7 latach ... zerowa tolerka. 

Ja kobieta 28 lat

On mężczyzna 28lat (regularnie pali maryche)

T 16:00 

Przyjechałam do Niego na mieszkanie,  miałam klucz . Na stole czekał na  mnie gram amfetaminy, 2g trawy i 4 tabsy reb bulli  czerwonych . Ok.220mg mdma na tabsa. 

randomness