REKLAMA
Australia będzie przeprowadzać testy na narkotyki u młodych bezrobotnych

Od początku 2018 roku 5 tysięcy młodych Australijczyków pobierających świadczenie dla bezrobotnych, weźmie udział w pilotażowym programie w ramach którego będą - losowo - poddawani testom na obecność narkotyków w organizmie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita
arb
Komentarz [H]yperreala: 
Czyżby komuś zależało, żeby bezrobotni używający narkotyków przerzucili się na nowe substancje psychoaktywne?

Odsłony

107

Od początku 2018 roku 5 tysięcy młodych Australijczyków pobierających świadczenie dla bezrobotnych, weźmie udział w pilotażowym programie w ramach którego będą - losowo - poddawani testom na obecność narkotyków w organizmie.

Pilotażowy program ma trwać dwa lata i jest elementem reform systemu świadczeń socjalnych. W ramach tych samych reform australijski rząd chce ujednolicić świadczenia dla bezrobotnych (obecnie istnieją osobne świadczenia dla różnych grup wiekowych) oraz doprowadzić do tego, by osoby, które nie chcą podjąć oferowanej im pracy, traciły świadczenia.

Od 2018 roku młodzi bezrobotni, biorący udział w pilotażowym programie, będą poddawani testom na obecność w organizmie narkotyków - w tym m.in. marihuany.

Jeśli test wykaże obecność narkotyku, wówczas bezrobotny straci świadczenie pieniężne i otrzyma specjalną kartę płatniczą, na którą trafiać będzie kwota zasiłku - działa ona tak samo jak karta wydawana przez bank z tą różnicą, że znajdujących się na niej pieniędzy nie można wypłacać, ani przeznaczać na zakup używek czy hazard.

Jeśli młody bezrobotny po raz drugi nie przejdzie testu narkotykowego, wówczas ma być kierowany na leczenie.

Rząd Malcolma Turnbulla podkreśla, że chce skończyć z rzeczywistością, w której zasiłki są przeznaczane na finansowanie nałogów.

Od 2020 roku Australia ma wprowadzić jeden zasiłek dla bezrobotnych w miejsce siedmiu świadczeń tego typu istniejących obecnie.

Oceń treść:

Average: 5 (1 vote)

Komentarze

WietrznaWiosna (niezweryfikowany)
Od znajmego pracującego i IC (InterCity) słyszałem, że niebawem tez i tam maja wprowdzić badania na obecność wśród pracowników. Znacie jeszcze jakieś zakłdy pracy gdzie obowiązkowe są badania na obecność?
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Otoz wszystko to co mam zamiar opisac, wydarzylo sie mniej wiecej 1,5 roku temu, we wczesna wiosne... jezeli mnie pamiec nie myli, byl to zapewne marzec lub kwiecien. Mielismy z jakiejs okazji (nie pamietam juz niestety dlaczego) kilka dni wolnych od budy, i zeby bylo smiesznie, na te kilka dni, moii starzy wybyli z domu na jakas wycieczke za granice... Szkoly nie bylo, chata wolna... czegoz jeszcze do szczescia potrzeba ??? Stwierdzilismy z moim najlepszym kumplem (psedonim Rochu), iz mozna by ten wolny czas wykorzystac i pokrecic sie troche na czyms naturalnym, a najlepiej na skunie.

  • LSD-25

Autor: Gwynnbleid

Uczestnicy: Ja i X

Wiek: Obaj po 22

Doświadczenie: MJ, DXM, Poppers, Kodeina, no i LSD

S&S : całkiem dobre nastawienie, polanka na odludziu

Substancja : Hoffmann z Holandii

W końcu nadszedł czas na spróbowanie tak oczekiwanego kwasa. Nigdy nie próbowałem, nie wiedziałem czego się spodziewać, jakie będą efekty no i ile LSD zawiera blotter.

Na tripa namówiłem znajomego. Nazwiemy go X.

  • Benzydamina
  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)

09.07.2007

Od razu ostrzegam, że całe zdarzenie miało miejsce jakiś czas temu, a odurzenie było tak mocne, że wiele mogłem popierdolić, albo zapomnieć. Dlatego trip może być trochę chaotyczny, niespójny i przeinaczony. Trochę mogłem poprzestawiać, trochę pominąć, a trochę dorobić, ale generalnie wszystko powinno być OK.

  • Heimia salicifolia


zrobiłem sobie dwa długie jointy z Heimii Salicifolii i po 22 ruszyłem na

miasto. odpaliłem pierwszego, dym *STRASZNIE* gryzący (a może to wina

bletek - czarne OCB akurat...blehh), w każdym razie moje płuca po połowie

miały już dość. joint palił się wolno, a ja powoli przestawałem czuć nogi.

wszedłem do lasu gdzie odpaliłem drugiego jointa. zaczęło się robić trochę

dziwnie - swiatła oddalonych latarni i cienie poruszających się we wietrze

randomness