Australia będzie przeprowadzać testy na narkotyki u młodych bezrobotnych

Od początku 2018 roku 5 tysięcy młodych Australijczyków pobierających świadczenie dla bezrobotnych, weźmie udział w pilotażowym programie w ramach którego będą - losowo - poddawani testom na obecność narkotyków w organizmie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita
arb
Komentarz [H]yperreala: 
Czyżby komuś zależało, żeby bezrobotni używający narkotyków przerzucili się na nowe substancje psychoaktywne?

Odsłony

108

Od początku 2018 roku 5 tysięcy młodych Australijczyków pobierających świadczenie dla bezrobotnych, weźmie udział w pilotażowym programie w ramach którego będą - losowo - poddawani testom na obecność narkotyków w organizmie.

Pilotażowy program ma trwać dwa lata i jest elementem reform systemu świadczeń socjalnych. W ramach tych samych reform australijski rząd chce ujednolicić świadczenia dla bezrobotnych (obecnie istnieją osobne świadczenia dla różnych grup wiekowych) oraz doprowadzić do tego, by osoby, które nie chcą podjąć oferowanej im pracy, traciły świadczenia.

Od 2018 roku młodzi bezrobotni, biorący udział w pilotażowym programie, będą poddawani testom na obecność w organizmie narkotyków - w tym m.in. marihuany.

Jeśli test wykaże obecność narkotyku, wówczas bezrobotny straci świadczenie pieniężne i otrzyma specjalną kartę płatniczą, na którą trafiać będzie kwota zasiłku - działa ona tak samo jak karta wydawana przez bank z tą różnicą, że znajdujących się na niej pieniędzy nie można wypłacać, ani przeznaczać na zakup używek czy hazard.

Jeśli młody bezrobotny po raz drugi nie przejdzie testu narkotykowego, wówczas ma być kierowany na leczenie.

Rząd Malcolma Turnbulla podkreśla, że chce skończyć z rzeczywistością, w której zasiłki są przeznaczane na finansowanie nałogów.

Od 2020 roku Australia ma wprowadzić jeden zasiłek dla bezrobotnych w miejsce siedmiu świadczeń tego typu istniejących obecnie.

Oceń treść:

Average: 7 (2 votes)

Komentarze

WietrznaWiosna (niezweryfikowany)
Od znajmego pracującego i IC (InterCity) słyszałem, że niebawem tez i tam maja wprowdzić badania na obecność wśród pracowników. Znacie jeszcze jakieś zakłdy pracy gdzie obowiązkowe są badania na obecność?
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Kannabinoidy

Byłem zniecierpliwiony. Wszystko działo się w domu. Bez stresu, na spokojnie.

Piątek, kto nie lubi piątków? Idealna pora żeby się wyluzować po tylu męczących godzinach w szkole. Zgadaliśmy się - ja, M, J oraz C.
Moich rodziców miało nie być od południa aż do następnego dnia wieczora. Z kumplami zgadaliśmy się u mnie na 19:00. Do tego o 20:00 miałem zacząć grać w CS:GO kwalifikacje do turnieju z inną ekipą online, to pozbyć się stresu byłoby idealnie. No ale najpierw oczywiście trzeba się było przygotować.

15:00
Wróciłem ze szkoły, nikogo w domu. Dobra trzeba ogarnąć mieszkanie troszkę.

  • 25I-NBOMe
  • Pierwszy raz

Jak ktoś chce tych najciekawszych wrażeń, niech zacznie czytać od T+1:30

  • LSD-25

Wjeżdzając pociągiem Intercity z Warszawy do Katowic dojrzałem fabrykę o nazwie "Montokwas", pierwszy akcent jak najbardziej na miejscu. :) W domu u J. posłuchaliśmy muzyki, porozmawialiśmy konsumując kanapki i orzeszki. Czeka nas długa noc, poszliśmy na małe zakupy. Po spacerze, dokładnie 10 minut przed północą zjedliśmy nasze kryształki, bilety na podróż do innego wymiaru. Pierwsze dwie godziny upłynęły na przemieszczaniu się między Balkonem a Pokojem z wOOx'em, słuchaniu tribalowej muzyki i rozmowach między mną a M. w stylu "- czujesz coś? - nic. - nic a nic? - zupełnie nic.".

  • MDMA (Ecstasy)

1. Extasy


Sprawdzone wcześniej piguły.

2. Poziom Doświadczenia - było już troche tego...

3. Dawka 1,5 pixy popite tonikiem :-)

4. Set&Settings


Byłem bardzo zmęczony, dwa dni w trasie bez snu.


Chciałem jak zawsze super się pobawić i wyluzować.

5. Efekty:

randomness