REKLAMA
Angielskie miasta mające największe problemy z alkoholem i narkotykami

Aby określić jakie żniwo zbierają w Anglii używki, pod uwagę wzięto kilka czynników – liczbę przestępstw związanych z narkotykami, ilość narkotyków przejętych przez policję w danym regionie...

Aby określić jakie żniwo zbierają w Anglii używki, pod uwagę wzięto kilka czynników – liczbę osób przyjętych do szpitali ze względu na alkohol lub narkotyki, liczbę wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, liczbę przestępstw związanych z narkotykami, ilość narkotyków przejętych przez policję w danym regionie.

Okazuje się, że największy w kraju problem z narkotykami ma Middlesbrough. Miasto charakteryzuje szczególnie wysoki wskaźnik w kategoriach liczby osób, które trafiły do szpitali po zażyciu nielegalnych używek, zgonów oraz ilości przejętych narkotyków. W roku 2014-2015 do szpitali trafiły 582 osoby, w latach 2013-2015 39 poniosło śmierć, a w roku 2015-2016 policja 1935 razy konfiskowała nielegalne substancje.

W pierwszej dziesiątce znalazły się też Liverpool (2312 osób hospitalizowanych), Blackpool (76 zgonów), Tower Hamlets w Londynie (1513 przestępstw związanych z narkotykami w roku 2015-2016).

Co ciekawe w miastach mających duże problemy z narkotykami, mniejsze kłopoty sprawia alkohol. Jednakże wyjątkiem jest Middlesbrough, które znalazło się w pierwszej dwudziestce miejsc zmagających się z największymi problemami alkoholowymi. Natomiast pierwsza lokata w tym rankingu przypadła Salford w Greater Manchester, które ma najwyższy wskaźnik hospitalizacji i spory odsetek wypadków samochodowych powodowanych przez nietrzeźwe osoby.

W roku 2014-2015 w Salford do szpitali przyjęto 7470 osób, a w latach 2012-2014 wydarzyło się tam 48 powiązanych z alkoholem wypadków drogowych. Drugie miejsce, miasta z największymi problemami alkoholowymi, przypadło dla Wolverhampton.

W sumie pięć na dziesięć miast mających największe problemy z alkoholem w Anglii leży na obszarze Greater Manchester. Oprócz Salford są to Rochdale, Manchester, Tameside i Bury.

10 miast, które mają największe problemy z narkotykami:

1. Middlesbrough
2. Hartlepool
3. Liverpool
4. Islington
5. Blackpool
6. Camden
7. Hastings
8. Tower Hamlets
9. Chesterfield
10. Stoke-on-Trent

10 miast, które mają największe problemy z alkoholem:

1. Salford
2. Wolverhampton
3. Rochdale
4. Manchester
5. Barrow-in-Furness
6. Redcar and Cleveland
7. St. Helens
8. Tameside
9. Halton
10. Bury.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

Substancja: Salvia Divinorum

Doświadczenia: małe:) SD trzeci raz

Set&setting: Pokój i łóżko, godz. 0:30, ojciec śpi w drugim pokoju:P  • Ruta stepowa

Peganum harmala (Esphand; Haoma; Ruta stepowa)


ver.1.0.0
Peganum harmala - rysunek


  • Szałwia Wieszcza

Wiek: wtedy 17 Waga: ok 60kg

Doświadczenie (wtedy): Alkohol, Marihuana, Haszysz

Substancja: suszone liście Salvii Divinorum, kilka lufek

Set & Settings: było to kiedy Boska Szałwia była jeszcze legalna i 4 takie roślinki rosły na balkonie u mojego kolegi, nazwijmy go Paweł. Było letnie popołudnie, dobry nastrój, jak zawsze gdy tripuje z Pawłem.

  • 4-HO-MET
  • Pierwszy raz

Otoczenie: Początek - mieszkanie brata, dobrze znane dające poczucie bezpieczeństwa, nie licząc ciemnych zakamarków. Mieszkanie duże, w starej kamienicy. W trackie: podróż do świata zewnętrznego - nocny spacer. Później powrót na wspomniane mieszkanie i tam już do końca tripu w jednym największym rozległym pokoju. Pokój dający wiele bodźców wzrokowych, dużo kolorów, kształtów, stare meble, obrazy. Trip 4- osobowy z zaufanymi ludźmi. Całkowity brak lęku przed nimi, bardziej lekki lęk o nich, spora wzajemna empatia. Nastawienie: lekki lęk ale chce spróbować, próba oczyszczenia z oczekiwań co do substancji, w głowie teksty z książek o psychodelikach i szamanizmie. Chęć doświadczenia i rozwoju.

Siedzimy w kuchni na mieszkaniu u brata. Przed nami 4 kielony wypełnione wodą i białym proszkiem. Jestem Ja, "A" czyli mój brat, "K" czyli jego dziewczyna i "M" czyli mój dobry kumpel. Jestem w tym dobrym położeniu, że wszystkich znam bardzo dobrze. "M" z "K" znają się dosyć słabo, "M" z moim bartem już lepiej. Chociaż wszyscy się bardzo lubią. Piszę o tym dlatego, że będzie to miało wpływ na późniejsze postrzeganie siebie nawzajem. Godzina około 18:00 - ładujemy.

randomness