Amerykańskie służby odzyskały miliardy w bitcoinach, które haker ukradł handlarzowi narkotyków

Amerykański Departament Sprawiedliwości ujawnił dziś przechwycenie ponad 3 miliardów dolarów w bitcoinach, które w 2012 roku skradziono z Silk Road, internetowego bazaru z bronią i narkotykami.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

www.geekweb.pl
Michał Miśko
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

47

Amerykański Departament Sprawiedliwości ujawnił dziś przechwycenie ponad 3 miliardów dolarów w bitcoinach, które w 2012 roku skradziono z Silk Road, internetowego bazaru z bronią i narkotykami.

Amerykański Departament Sprawiedliwości przyznał dziś, że w zeszłym roku odzyskano ponad 3 miliardy dolarów (3,36 mld dol. - przy obecnym kursie wartość odzyskanych bitcoinów to jedynie 1,1 miliarda dolarów) w kryptowalutach, które pochodziły z kradzieży. I to z kradzieży nie byle jakiej, bo z Silk Road, czyli internetowego bazaru na którym, w darknecie, kupić można było, między innymi, miękkie i twarde narkotyki, ale również broń lub zlecić płatne zabójstwo.

Ponad 50 tysięcy bitcoinów, które przejęli śledczy, ukrytych było na urządzeniach, które z kolei schowane były głównie w sejfie pod podłogą, ale również ukryte w... puszce w łazience. Zatrzymany mieszkaniec stanu Georgia, James Zhong, przyznał się do kradzieży opisywanych środków w 2012 roku z systemów sklepu internetowego Silk Road. Kradzież była możliwa z wykorzystaniem luki w systemie płatności, który wykorzystywał sklep.

Biorąc pod uwagę wartość kryptowalut z chwili zatrzymania to druga, co do wartości, taka akcja służb w Stanach Zjednoczonych. Liderem jest przejęcie kryptowalut o wartości ponad 4 miliardów dolarów, skradzionych w 2016 roku z giełdy Bitfinex.

Silk Road

Ross Ulbricht, założyciel Silk Road, był jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców komputerowych w całych Stanach Zjednoczonych. Jego medialna kariera rozpoczęła się od artykułu Adriana Chena w serwisie Gawker. Chen wpadł na trop Silk Road siedząc w kawiarni i przeglądając Internet. Nie mógł uwierzyć swoim oczom, kiedy przeczytał o stronie na której kupić można trzysta czterdzieści trzy rodzaje narkotyków. Ulbricht był tak pewny siebie, swojej anonimowości oraz swojego dzieła, że udzielił nawet Chenowi wywiadu, nie omieszkując nawet zawrzeć w nim libertariańskiego przekazu. Artykuł Adriana Chena ukazał się 1 czerwca 2011 roku. Od tego czasu Straszny Pirat Roberts był na celowniku służb i najwyżej postawionych polityków Stanów Zjednoczonych. Został ujęty w październiku 2013 roku.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

Kolka bralem wczesniej 2 razy w ciagu 2 lat, nie mialem wtedy specjalnych

efektow, za drugim razem podzialalo moze z 2 godziny i przesiedzialem

caly trip na fotelu sluchajac psy-trance i minimal techno - nic

specjalnego.


Ladunek: 1 x motorola

  • MDMA (Ecstasy)

I kolejna impreza techniczna z pod znaku CITYBEATS tym razem gościem była Gizelle, miejsce bibki (dom działkowca) masakrycznie wypasione a to dzięki idealnej izolacji od otoczenia :) fajny undergroundowy klimacik ;). Bibka była wypasiona pod względem muzy i ludzików z których duża część to były mi dobrze znane mordki (Pozdrowionka dla wszystkich bibowiczów). Pozatym była cudna pogoda, nawet ognisko było hehe czegoś takiego jeszcze nie widziałem - istne acidowe ognicho, które płonęło tuż przed lokalem z którego dochodził rytmiczny pulsujący bicik :D mmmmmmm.

  • N2O (gaz rozweselający)
autorzy: machabeus & yojoe

I. PodstawyTylko informujemy!

Nie popieramy używania N2O.

Podtlenek azotu, poza euforią i zakręconą jazdą, może wywoływać dezorientację lub przyprawić o mdłości. W najgorszym wypadku (przedawkowanie) może spowodować głupotę, a nawet może cię zabić.

  • LSD-25
  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Pierwsze przyjęcie dawki MDMA zdarzyło się w piątek około godziny 21:00. Talerz podzielony na dwie części, obie zostały wzięte w przeciągu 15 minut. Posiadówka na około 10 osób, na noc zostały 4 osoby. Miejsca to mieszkanie znajomego w dobrze wyglądającej kamienicy. Przyjęcie dawki LSD-25, sobota, godzina około 11:00. Towarzystwo kolegi z klasy, jego dziewczyny, którzy byli trzeźwi oraz kolegi, z którym zarzucałem karton. Miejsca; Park w dużym Polskim mieście, centrum dużego miasta, moje mieszkanie, kolejna impreza. Generalnie bardzo dobry stan psychiczny, ze względu na ostatnie przeżycia. Nastrój bardzo przyjemny, w gronie bliskich znajomych, brak większych oczekiwań ze względu na poprzednie przeżycie z tym samym kartonem, lecz w 2x mniejszej dawce. Setting można uznać za dość spokojny podczas piątkowej nocy z MDMA i ogromnie intensywny podczas soboty.

Wstęp (piątek):

 

Wiek: 18 lat

Wzrost: Około 175cm

Waga: Około 60kg

 

randomness