Amerykański przemysł legalnej marihuany stworzy 108 000 nowych miejsc pracy w 2023 r.

Nowy raport przewiduje, że legalny przemysł konopi indyjskich stworzy w tym roku ponad 100 000 nowych miejsc pracy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

30

Nowy raport przewiduje, że legalny przemysł konopi indyjskich stworzy w tym roku ponad 100 000 nowych miejsc pracy.

W miarę jak coraz więcej stanów legalizuje konopie indyjskie, rośnie ilość osób zatrudnionych w branży konopnej. Nowe badanie przeprowadzone przez CannabizTeam, firmę zajmującą się wyszukiwaniem kadry kierowniczej i rekrutacją, szacuje, że w 2023 r. powstanie około 108 000 nowych miejsc pracy związanych z konopiami indyjskimi.

Zgodnie z nowym raportem Leafly i Whitney Economics, legalny przemysł konopny w Ameryce zatrudnia obecnie prawie dwa razy więcej pracowników pełnoetatowych niż w 2019 roku. W styczniu 2022 roku już 428 059 Amerykanów pracowało w pełnym wymiarze godzin w sektorze konopi indyjskich, w porównaniu z 321 000 w 2020 r.

Jak w każdym sektorze, potrzebni są kierownicy, magazynierzy, programiści, marketerzy i sprzedawcy, a także prawnicy i specjaliści od public relations. Poza tym biolodzy, chemicy, rolnicy, eksperci od żywności i napojów, ogrodnicy i doradcy klientów, którzy mają doświadczenie w zakresie doradztwa dotyczącego produktów z konopi indyjskich. To tylko niektórzy z poszukiwanych specjalistów w branży konopnej.

Według raportu, wzrost zatrudnienia jest widoczny we wszystkich trzech głównych obszarach w branży, czyli uprawie, testowaniu produktów pod kątem kannabinoidów i terpenów oraz handlu detalicznym. Istnieją również możliwości dla producentów różnych urządzeń, w tym sprzętu rolniczego i oświetlenia, sprzętu do analizy chemicznej i materiałów merchandisingowych.

Wydajna uprawa wysokiej jakości marihuany na dużą skalę jest jednym z najlepiej płatnych zawodów, a wiceprezes ds. uprawy zarabia średnio 256 300 dolarów rocznie. Dyrektorzy finansowi są również bardzo poszukiwani i z pewnością nie będą narzekać na zarobki.

Branding i marketing należą prawdopodobnie do jednych z najważniejszych obszarów w branży konopnej. Każdy nowy stan, który legalizuje marihuanę, oferuje szeroko otwarty rynek dla firm, które chcą zbudować rozpoznawalność marki i pozyskiwać pozytywne opinie od klientów.

Brak federalnej legalizacji oznacza, że nie pojawiły się jeszcze żadne krajowe marki. Na razie każdy stan ma określone ograniczenia dotyczące tego, jak, kiedy i gdzie można reklamować konopie indyjskie, więc we wszystkich obszarach tej nowej branży niezbędna jest specjalistyczna wiedza, aby prowadzić biznes zgodnie z wytycznymi dla branży.

Eksperci obliczyli, że sprzedaż konopi osiągnęła 33 miliardy dolarów w globalnej sprzedaży w 2022 roku. Średnia pensja kierowników sklepów z legalną marihuaną wzrosła o 6% we wszystkich firmach zajmujących się konopiami indyjskimi.

Firmy z branży konopi indyjskich poszukują doświadczonych ekspertów w dziedzinie upraw z udokumentowanym doświadczeniem w pracy przy iceers.orguprawie outdoor i obiektach zamkniętych na dużą skalę w wielu lokalizacjach. Jednak można również znaleźć pracę na poziomie podstawowym, taką jak pomoc przy zbiorach oraz przycinanie kwiatów po zbiorach.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Pozytywne przeżycie

Domek letniskowy nad jeziorem, upalne, lipcowe popołudnie i wieczór. Trip to pełen spontan, ja i M. niczego nie oczekiwaliśmy, nastawienie "niech się dzieje co chce"

  

T-2h (18.00) Robimy zakupy i jedziemy na miejsce, domek znajduje się ~50km od naszego miasta, w samochodzie jest gorąco, żar leje się z nieba i tak naprawdę nic nas zbytnio nie napawa optymizmem, jednak im bliżej celu, tym humory stają się lepsze, a przyszłość bardziej świetlana. Wystarczyło zostawić miasto za plecami.

T-1h Dojeżdżamy na miejsce, spoceni i zmęczeni podróżą. Postanawiamy przed tripem wskoczyć do jeziora, aby się fizycznie i mentalnie oczyścić. Był to świetny pomysł - wróciła nam energia i siły życiowe.

  • 25C-NBOMe
  • Pierwszy raz

Kompletnie nie przygotowany na to, co będzie się działo. Miejsce: Na dworzu ; koło godziny 23 dom znajomego ( bałem się powrotu do domu w takim stanie )

Hej, chciałem opisać wam mój pierwszy trip na dość grubej fazie.
Był to piątek 09.10.15, całkiem przyjemny i słoneczny październikowy dzień, poprzedniego dnia ogarniałem znajomym blotterki, a miałem przy sobie 2 gramy palenia, stwierdziłem, że czemu by nie wymienić się jedną kulką za 2 kartoniki ( kartony kosztowały 20 zł, a ówczesna cena jaranka w 3m było 50, w sumie dalej tak jest ).

  • Bieluń dziędzierzawa

Wydarzenia te miały miejsce w październiku 1997. Był dzień nauczyciela więc nie było szkoły

i postanowiłem przyjechać do domu. I tak jakoś wyszło że znalazłem się na imprezie u kumpla.

Nic nadzwyczajnego, każdy coś pił, leciala muza itp. W pewnym momencie kumpel wyciągnął kilka

  • Bad trip
  • LSD-25

Trip odbyłem samotnie w domu.Na wejściu towarzyszył mi lęk przed bad tripem.

 Słowem wstępu chciałbym zaznaczyć że raport piszę ponad pół roku po tripie więc pewne wątki mogą być spłycone ale postaram się go jak najlepiej odtworzyć .Aha i czas mi się zjebał po jakichś 2 godzinach więc chronologia wydarzeń jest potem bardzo na „oko”.

22/07/2017 19:00

randomness