Amber Heard wciągała kokainę w sali sądowej?

Aktorka Amber Heard rzekomo zażywała narkotyki w trakcie procesu z byłym mężem, Johnnym Deppem. Nagranie tej sytuacji jest bardzo popularne, ale aktorka wcale nie skorzystała z kokainy. Co naprawdę działo się w sądzie?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

konkret24.tvn24.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

96

Aktorka Amber Heard rzekomo zażywała narkotyki w trakcie procesu z byłym mężem, Johnnym Deppem. Nagranie tej sytuacji jest bardzo popularne, ale aktorka wcale nie skorzystała z kokainy. Co naprawdę działo się w sądzie?

Można wciągać kokainę podczas zeznania w sądzie? Amber Heard chyba to zrobiła" - napisał 6 maja jeden z polskojęzycznych użytkowników Twittera i zamieścił filmik, na którym widać, jak aktorka i była żona aktora Johnny'ego Deppa podczas rozprawy sądowej bierze chusteczkę do nosa i wykonuje ruch, który przypomina wciąganie kokainy. Chwilę później jej nos ma wyglądać na pobudzony, co ma dowodzić, że zażyła narkotyki.

To nagranie jest bardzo popularne w amerykańskim internecie, gdzie proces sądowy o zniesławienie wytoczony aktorce przez Johnny'ego Deppa budzi ogromne zainteresowanie. W jednym z najpopularniejszych wpisów na Twitterze filmik odtworzono 8 milionów razy, a polubiło go prawie 138 tys. osób. Autor tweeta napisał: "Wciąganie kokainy w środku twoich zeznań to najbardziej szalona rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem podczas rozprawy sądowej".

W Polsce temat domniemanego zażywania narkotyków w sądzie przez Amber Heard spopularyzował artykuł na portalu Plotek.pl zatytułowany: "Nagranie Amber Heard wywołało burzę w sieci. Wciągała kokainę? Internauci przecierają oczy ze zdumienia". Cytowane są w nim komentarze użytkowników mediów społecznościowych, którzy "dzielą się swoimi domniemaniami w ramach tej kuriozalnej teorii na różnych platformach".

Oryginalne nagranie z rozprawy, z którego wycięto komentowany fragment, pozwala jednak ustalić, że teza o wciąganiu kokainy nie jest prawdopodobna.

Chusteczki od sądu

Aktorzy Amber Heard i Johnny Depp byli małżeństwem w latach 2015-2016. Po zakończeniu związku Heard publicznie oskarżała byłego męża o znęcanie się, bicie i molestowanie, dlatego ten wniósł przeciw niej pozew o zniesławienie. Domaga się 50 mln odszkodowania. Proces rozpoczął się 11 kwietnia 2022 roku i od razu stał wydarzeniem medialnym nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Ma potrwać 5-6 tygodni, choć do 16 maja trwa przerwa.

W sieci ścierają się grupy zwolenników obu stron. Przeciwnicy Amber Heard wykorzystują obecnie nagranie, które ma udowadniać, że aktorka wciągała w sądzie kokainę. Amerykański portal fact-checkingowy Snopes.com ustalił, że nagranie pochodzi z drugiej rozprawy z 5 maja. Znaczna jej część była przeznaczona na zeznania Amber Heard - opowiadała m.in. o przemocy domowej, której miał się dopuszczać Johnny Depp.

W 14. minucie nagrania aktorka sięga po chusteczkę i wykonuje gesty, który później zostaną przedstawione przez internautów jako wciąganie kokainy. Ta teza jest o tyle nieprawdopodobna, że pudełko chusteczek leżało na widoku sędzi po lewej stronie Amber Heard od początku rozprawy. Ponadto, jak zauważają dziennikarze Snopes.com, chusteczki są rozdawane wszystkim świadkom przez sąd, dlatego trudno przypuszczać, żeby aktorka była w stanie dodać do nich kokainę, siedząc w bezpośrednim sąsiedztwie sędzi. Także na filmie z rozprawy nie widać, żeby robiła cokolwiek z pudełkiem.

Na pełnym nagraniu widać natomiast, że podczas zeznań aktorką targały emocje i kilkukrotnie wydawała się bliska płaczu. Pierwszy raz sięgnęła po chusteczkę w 12. minucie nagrania, dwie minuty przed sytuacją opisaną jako zażywanie kokainy, i wtedy jej zachowanie nie budziło żadnych podejrzeń. Dziennikarze Snopes.com podsumowują krążący w sieci przekaz: "Jest to kolejny przykład, jak jedna frakcja próbuje sfabrykować dowody potwierdzające z góry przyjęte przekonania, które najwyraźniej ma na temat drugiej strony w procesie". Przypominają, że obalali już podobne nieprawdziwe twierdzenia stawiające w złym świetle Amber Heard.

Oceń treść:

Average: 7 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)Pierwszego krazka zjadlem wlasnie wczoraj na TRESORZe 31... ale od poczatku....

Jest godzina 20:00, mnie juz kreci w dupie co mam robic, niewiem co ze soba zrobic, wiec biore kase i muwie matce ze juz ide na ta impreze i poszedlem sobie do kumpla z ktorym szedlem na impre i ktory mi zalatwial krazki, jestem u niego w chacie gadamy itd itd. no i decydujemy wyruszyc po 3 kumpla bierzemy go ze soba i na impreze, oni kupili cwiartke wodki wypili i doszlismy... jest godzina 21:30

za 30 min otwieraja eskulap... czekamy i widzimy znajomych.

  • 25B-NBOMe
  • 3-MeO-PCP
  • Miks

50 mg 3-meo-pcp przyjęte donosowo przez dwie osoby w rozłożeniu na 3 dawki (w odstępach godzinnych). Ok. pół godziny po ostatniej dawce 3-meo-pcp przyjęte kartony z 2 mg 25b. Z początku 3-meo-pcp wydawało się wykazywać bardziej działanie relaksacyjne, aniżeli stricte dysocjacyjne.  Błogostan i niedosyt nakłonił nas do dorzucenia 25b. Już po upływie pół godziny czuć było nadchodzący kataklizm, ale z uwagi na głębokie poczucie komfortu, przekonanie, że nastąpi coś kompletnie nieprzewidywalnego, nie niosło ze sobą lęku.

  • Marihuana
  • Tripraport

Siedzę z dziewczyną w pokoju i stwierdzam, że to chyba najciekawsze rozwiązanie niedzieli.

To nie miało sensu co ja powiedziałem.
T0= 20:46

Do T + 30 min przestrzeń u skraju mojego pola widzenia uległa znacznemu rozciągnięciu, nic więcej szczególnego prócz głupawki się nie wydarzyło. Aż do teraz.

  • DMT
  • Pierwszy raz

Przyjechałem na ferie do mojego znajomego na drugim końcu Polski. Miałem wynajęty nieduży pokój, siedzieliśmy tam razem. Byłem nieco spięty i podekscytowany, może nawet nieco zestresowany tym co miało za chwilę nastąpić.

Pierwszy raz DMT, bardzo dziwny i stresujący trip.

W sobotę wieczorem (około 10 - 11) wciągnąłem donosowo mniej więcej 100mg DMT. 
To co się potem stało było niesamowite i przerażające zarazem.

randomness