REKLAMA
Algorytm komputerowy uchyla wyroki za posiadanie marihuany

Biuro prokuratora okręgowego w San Francisco ogłosiło, że ponad 8 tysięcy wyroków zostało uchylonych dzięki algorytmowi komputerowemu, który automatycznie skanuje zapisy sądowe.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Chip.pl
Konrad Siwik
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

206

Biuro prokuratora okręgowego w San Francisco ogłosiło, że ponad 8 tysięcy wyroków zostało uchylonych dzięki algorytmowi komputerowemu, który automatycznie skanuje zapisy sądowe.

Program komputerowy został opracowany dzięki współpracy biura prokuratora okręgowego z organizacją non-profit Code for America, zajmującą się usprawnianiem pracy administracji za pomocą współczesnych technologii. Z racji wprowadzenia w Kalifornii w 2016 roku prawa umożliwiającego zażywanie marihuany w celach rekreacyjnych, algorytm ma identyfikować przypadki kwalifikujące się do umorzenia postępowania lub uchylenia wyroku.

Prokurator okręgowy George Gascón, na swoim Twitterze, podzielił się informacją, że San Francisco jest pierwszym hrabstwem w kraju, które korzysta z programu komputerowego, by przyspieszyć proces selekcjonowania spraw o posiadanie marihuany i ewentualnego uchylania wyroków.

"Jeśli jesteś rodzicem, który nie może wziąć udziału w wycieczce szkolnej swoich dzieci, bo ciąży na tobie wyrok za posiadanie odrobiny marihuany 10 lat temu, to jesteś osobą, na której nam zależy" – powiedział Gascón podczas konferencji przedstawiającej wyniki pracy programu przygotowanego przez Code America.

Wraz z wcieleniem w życie ustawy (tzw. Proposition 64 zezwala też na nieograniczoną uprawę i sprzedaż konopi w celach komercyjnych od 1 stycznia 2018 r.) osoby, które niegdyś zostały skazane za korzystanie z marihuany mogą ubiegać się o uchylenie wyroku. Jak dodaje Gascón w 2018 roku zrobiły to tylko 23 osoby. Wszystko z powodu skomplikowanych procedur, przez które skazani musieli przechodzić. W ubiegłym roku prokurator ogłosił, że rozpoczęto prace nad oprogramowaniem, które ma ułatwić ten proces. Oczyszczenie z zarzutów może pomóc ludziom zdobyć zatrudnienie, a także dać inne możliwości, które były dla nich nieosiągalne z powodu wyroku skazującego.

Oceń treść:

Average: 10 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina


nazwa substancji: Amfetamina

poziom doświadczenia użytkownika: pierwszy raz,bylo - MJ i %

dawka, metoda zażycia: donosowo

"set & setting" niewiedza,amatorstwo,ale chec zabawy i wziecia,konkretnie mayday 2004

Byłem baaaardzo wielkim pr0amatorem w dziedzinie"używki". Jedynie byly to napoje z %,papierosów palic nie pale, mj byla,ale super wrazenia na mnie nie zrobila(no pech niestety)i...to wszystko

traktujcie to jak wspomnienia z pierwszego, dziewiczego razu:] totalnego poczatkujacego...

  • Gałka muszkatołowa

Nazwa Substancji: Galka muszkatowa, Kofeina.

Doswiadczenie: thc az za duzo, alk z umiarem, kawa i herbata, galka pare razy w malych dawkach.Set & Setting: Stan umyslu pozytywny, jestem po dlugiej przerwie jesli chodzi o jakie kolwiek substancje psychoaktywne, moj dom.


  • Efedryna

  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Nastawienie bardzo pozytywne, z nutką respektu dla substancji oraz stresu przed pierwszym razem. Większą część tripa spędziłem w swoim pokoju.

       Na samym początku zaznaczam, że trip miał miejsce ponad roku temu, jednak zdecydowałem się go opisać, ponieważ był to mój jak na razie jedyny prawdziwy trip po tej substancji (późniejsze były o wiele mniej ciekawe). Tego dnia około godziny 17 wróciłem z uczelni do mieszkania, był to koniec tygodnia, nadchodził upragniony weekend. Kilka dni wcześniej zamówiłem sobie kartonik 220ug LSD-25 o tajemniczej nazwie 'Alice in Wonderland'. Byłem bardzo podekscytowany, to był mój pierwszy raz z jakimikolwiek psychodelikami (jak przyszłość pokazała - od tego się wszystko zaczęło).