REKLAMA
Afganistan: Wzrost upraw maków opiumowych

W Afganistanie zwiększył się areał upraw maków opiumowych - wynika z raportu ONZ, opublikowanego w Kabulu.

louis

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1215
W Afganistanie zwiększył się areał upraw maków opiumowych - wynika z raportu ONZ, opublikowanego w Kabulu.

Biuro ONZ ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) stwierdziło we współpracy z rządem afgańskim, że w trzynastu prowincjach kraju nastąpił znaczny wzrost upraw makowych, w 16 - utrzymywał się na poziomie zeszłorocznym, a spadł tylko w trzech prowincjach.

"Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tymi tendencjami" - powiedziała przedstawicielka UNODC w Kabulu Doris Buddenberg. Raport UNODC został oparty na badaniach, przeprowadzonych w grudniu zeszłego i styczniu obecnego roku, kiedy to rozpoczyna się sezon uprawy maku.

Dane agendy ONZ są sprzeczne z przedstawionymi na początku marca danymi amerykańskimi, z których wynikało jednoznacznie, że w Afganistanie uprawia się coraz mniej maku, a co za tym idzie i produkuje mniej opium.

Według amerykańskich ekspertów, areał upraw w 2005 r. w Afganistanie spadł aż o 48 procent. Eksperci ci zaznaczali jednak - jak pisze brytyjski portal BBC - iż z powodu doskonałej pogody zbiory maku okazały się bardzo dobre i eksport opium z Afganistanu w zeszłym roku ostatecznie spadł tylko o dziesięć procent.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Nie idealne, ale tak czy siak sprzyjające.

Jestem myślą. Piękną myślą. Kieruję się do apteki. Nudno. Wychodzę ze szkoły, świat jest ciepły i wietrzny. Otwieram pierwsze drzwi:

-Dzień dobry. Poproszę Tussidex- mówię, uśmiechając się niewinnie i myśląc, że na sto procent widać w moich szarych, głębokich oczach powód, dla którego tu jestem.

-Tussidex... nie mamy, ale Acodin jest...

-W porządku, dziękuję, do widzenia!

Heh, myślę, że zna mój zamiar. Ako to przeżytek, kieruję się dalej.

 

Drugie drzwi:

  • Marihuana
  • MDMA
  • Pozytywne przeżycie

Jak wszystko w tym TR imiona i ksywki wymyślone 12:00

  • 2C-P
  • Pierwszy raz

U siebie w domku jednorodzinnym. Niesamowita ciekawość i podniecenie temu towarzyszące. Zaraz po koncercie w mej rodzinnej miejscowości.

Nie mam pojęcia jak to się stało. Odwiozłem pijaną gromadkę kumpli do domu, został jeden. To, że byłem trzeźwy dawało możliwości i to spore. A że nudziłoby mi się niesamowicie u siebie w domowym zaciszu, postanowiliśmy jeszcze sprawdzić co dzieje się w pubach.