REKLAMA
Afganistan: Wzrost upraw maków opiumowych

W Afganistanie zwiększył się areał upraw maków opiumowych - wynika z raportu ONZ, opublikowanego w Kabulu.

louis

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1215
W Afganistanie zwiększył się areał upraw maków opiumowych - wynika z raportu ONZ, opublikowanego w Kabulu.

Biuro ONZ ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) stwierdziło we współpracy z rządem afgańskim, że w trzynastu prowincjach kraju nastąpił znaczny wzrost upraw makowych, w 16 - utrzymywał się na poziomie zeszłorocznym, a spadł tylko w trzech prowincjach.

"Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tymi tendencjami" - powiedziała przedstawicielka UNODC w Kabulu Doris Buddenberg. Raport UNODC został oparty na badaniach, przeprowadzonych w grudniu zeszłego i styczniu obecnego roku, kiedy to rozpoczyna się sezon uprawy maku.

Dane agendy ONZ są sprzeczne z przedstawionymi na początku marca danymi amerykańskimi, z których wynikało jednoznacznie, że w Afganistanie uprawia się coraz mniej maku, a co za tym idzie i produkuje mniej opium.

Według amerykańskich ekspertów, areał upraw w 2005 r. w Afganistanie spadł aż o 48 procent. Eksperci ci zaznaczali jednak - jak pisze brytyjski portal BBC - iż z powodu doskonałej pogody zbiory maku okazały się bardzo dobre i eksport opium z Afganistanu w zeszłym roku ostatecznie spadł tylko o dziesięć procent.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Pozytywne przeżycie

Domek letniskowy nad jeziorem, upalne, lipcowe popołudnie i wieczór. Trip to pełen spontan, ja i M. niczego nie oczekiwaliśmy, nastawienie "niech się dzieje co chce"

  

T-2h (18.00) Robimy zakupy i jedziemy na miejsce, domek znajduje się ~50km od naszego miasta, w samochodzie jest gorąco, żar leje się z nieba i tak naprawdę nic nas zbytnio nie napawa optymizmem, jednak im bliżej celu, tym humory stają się lepsze, a przyszłość bardziej świetlana. Wystarczyło zostawić miasto za plecami.

T-1h Dojeżdżamy na miejsce, spoceni i zmęczeni podróżą. Postanawiamy przed tripem wskoczyć do jeziora, aby się fizycznie i mentalnie oczyścić. Był to świetny pomysł - wróciła nam energia i siły życiowe.

  • 4-HO-MET
  • Marihuana
  • Tripraport

nastawienie pozytywne, ciekawy doświadczenia, umysł otwarty, trip łóżkowy

Postanowiłem napisać w tym miejscu trip raport. Dla potomnych, może dla samego siebie. Fajnie, że są takie miejsca. Wiedza cenna, dla wybranych. Wklepuje literki, zobaczymy, co wyjdzie. Nie pamiętam dnia, godziny podane na oko, dawki też odmierzane w ten niemądry sposób. Uznałem, że nawet jak machnę się o te 20 mg, nic mi się nie stanieGodzina przyjęcia = T=20:00. Umownie.

  • Grzyby halucynogenne

S&S: lipcowe upalne popołudnie 2009 mazury, molo piaszczysty brzeg jeziora

Wiek i doświadczenie: 17 lat, mj, haszysz, amfetamina, alkohol, dopalacze

Ilość: po 50 suszonych łysiczek

randomness