Afganistan: Wzrost upraw maków opiumowych

W Afganistanie zwiększył się areał upraw maków opiumowych - wynika z raportu ONZ, opublikowanego w Kabulu.

louis

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1216
W Afganistanie zwiększył się areał upraw maków opiumowych - wynika z raportu ONZ, opublikowanego w Kabulu.

Biuro ONZ ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) stwierdziło we współpracy z rządem afgańskim, że w trzynastu prowincjach kraju nastąpił znaczny wzrost upraw makowych, w 16 - utrzymywał się na poziomie zeszłorocznym, a spadł tylko w trzech prowincjach.

"Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tymi tendencjami" - powiedziała przedstawicielka UNODC w Kabulu Doris Buddenberg. Raport UNODC został oparty na badaniach, przeprowadzonych w grudniu zeszłego i styczniu obecnego roku, kiedy to rozpoczyna się sezon uprawy maku.

Dane agendy ONZ są sprzeczne z przedstawionymi na początku marca danymi amerykańskimi, z których wynikało jednoznacznie, że w Afganistanie uprawia się coraz mniej maku, a co za tym idzie i produkuje mniej opium.

Według amerykańskich ekspertów, areał upraw w 2005 r. w Afganistanie spadł aż o 48 procent. Eksperci ci zaznaczali jednak - jak pisze brytyjski portal BBC - iż z powodu doskonałej pogody zbiory maku okazały się bardzo dobre i eksport opium z Afganistanu w zeszłym roku ostatecznie spadł tylko o dziesięć procent.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-B
  • Marichuana
  • Pierwszy raz

duże oczekiwania

Podróż pierwsza

  • Mefedron

Wiek: 20lat

Dawka: bliżej nieokreślona. ;p

Doświadczenie: alkohol, tytoń, konopie, DXM, kofeina, LSD, XTC, 2C-E

S&S: Pierwszy raz z mefedronem. Nieco mieszane uczucia. Z jednej strony byłem zmęczony i było sporo (jak na mnie) jarania w tamtym czasie, z drugiej strony nowa substancja, empatogen, szansa na pozytywne doświadczenie. Ostatecznie nakręciłem się na to drugie.

  • Benzydamina

set $ setting: dzisiejsza noc, mój pokój, w dalszej części trochę dokładniej.

dawkowanie: dwie saszetki Tantum Rosa na moje 50kg wagi, radze poświęcić chwilę czasu na ekstrakcję bo smak nawet po niej jest bardzo nieprzyjemny (1 saszetka/25ml wody, mieszamy, odstawiamy na chociaż 5minut, przepuszczamy przez bibułkę filtracyjną i na bibułce pozostaje benzydamina, można ją rozpuścić w wodzie- ja tak zrobiłam, niecała szklanka wody na 0,5g czyli 1 saszetkę- ale lepiej jest chyba wsadzić ją do kapsułek po lekach i połknąć).

  • Dekstrometorfan

Set & Setting - Nastrój? Takowy jak zwykle. Otoczenie? Lord A i mój obszerny pokój, pełen kolorów.

Dawkowanie - dziś dawkuję 10tabl. / 30 min. Bo tak.

Wiek i doświadczenie - lat 18. Doświadczenie: marihuana, dxm, clonazepam, alkohol.

randomness