8 najbardziej popularnych zawodów w marihuanowym przemyśle

Oto lista najbardziej popularnych zawodów dostępnych w marihuanowym przemyśle, według 420careers.com i Faktów Konopnych :)

Marihuana jest ogromnym biznesem i wydaje się, że w najbliższym czasie w dalszym ciągu będzie jeszcze większy. Tylko w ubiegłym roku, sprzedaż legalnej marihuany w USA przekroczyła 5,7 miliardów dolarów. Przewiduje się, że w tym roku sprzedaż osiągnie 7,1 mld $.

Ciągły wzrost rynku w połączeniu z perspektywą wielkiej ekspansji w przyszłości oznacza, że liczba miejsc pracy nadal będzie rosła.

Przemysł marihuany rozwija się na tyle dynamicznie, że w przeciągu kilku ostatnich lat powstało wiele stron internetowych, poświęconych pracy tylko w tym sektorze. Oto lista najbardziej popularnych zawodów dostępnych w przemyśle marihuany, według 420careers.com:

1. Budtener

Budtener to osoba, która sprzedaje klientom marihuanę. Musi ona mieć wiedzę na temat różnych odmian marihuany, ich efektów i skutków ubocznych, których można doświadczyć. Pracodawcy oferują pracownikom płacę godzinową na poziomie 11-12$, chociaż niektórzy pracodawcy oferują nawet 20$ za godzinę pracy.

2. Przedstawiciel handlowy

Przestawiciel handlowy odpowiedzialny jest za sprzedaż produktów (marihuany, vaporizerów, ciasteczek itp.) innym ambulatoriom. Przedstawiciel może zarabiać na prowizji od sprzdanych produktów, lub posiadać stałe wynagrodzenie.

3. Technik ekstrakcji

Ich obowiązkiem jest tworzenie koncentratów z marihuany. Pracują oni w warunkach laboratoryjnych i obsługują zaawansowane maszyny do ekstrakcji CO2 lub butanem. Ich praca wymaga specjalnych umiejętności, jednak klienci doceniają efekt ich pracy, czyli koncentrat marihuany.

4. Kucharz

Jak wiadomo, marihuanę można przyjmować również w formie spożywczej, na przykład jako ciasteczka. Osoby, które posiadają umiejętności kulinarne i wiedzą jak połączyć je z marihuaną mogą całkiem nieźle zarobić. Pensje konopnych kucharzy wahają się między 60.000-80.000 dolarów rocznie.

5. Ochrona ambulatorium

Bezpieczeństwo przede wszystkim. To hasło jest ważne dla każdego właściciela sklepu z marihuaną. Chociaż ochroniarze w ambulatoriach posiadają broń i chodzą w specjalnych mundurach to nie zarabiają tyle, co przedstawiciele innych zawodów. Mediana wynagrodzenia ochroniarza to około 30.000 dolarów rocznie.

6. Hodowca marihuany

Hodowcy odpowiedzialni są oczywiście za uprawę mairuhany. Nie są oni niezależnymi rolnikami, ale pracują dla przychodni, od których dostają niemałe wynagrodzenie. “Master Grower” może zarobić 100.000$ rocznie, a nawet jeszcze więcej.

7. Przycinacz topków

Trymerzy odpowiedzialni są za obcinanie łodyg i liści z kwiatów marihuany. Zarabiają oni około 15-20$ za godzinę. Na czarnym rynku zarabiają oni około 50 centów za gram, a dobry trymer może zarobić nawet 200$ dziennie.

8. Menedżer ambulatorium

Menedżer zarządza wieloma aspektami ambulatoriów. Jego funkcje są praktycznie takie same jak menedżera w innej branży. Wymaga się od nich jednak rozległych umiejętności zarządzania, jak również posiadania wiedzy z zakresy uprawy marihuany itp. W pełnym wymiarze godzin może on zarobić nawet 60.000$, chociaż duże przychodnie są w stanie zapłacić jeszcze więcej.

Istnieje również wiele innych zawodów związanych z przemysłem marihuany. Pięć najpopularniejszych to konsultanci, prawnicy, księgowi, marketingowcy i informatycy.

Oceń treść:

Average: 7.5 (4 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Efedryna

Calkiem niedawno moj kumpel z gadu gadu opowiedzial mi o ciekawych efektach po przedawkowaniu, tussipectu, a ze tydzien

temu nasz klasa jechala na wycioeczke w gory,

postanowilem ze tam wyprobuje ów specyfik. Dzis proboje juz brac tussi trzeci raz, opisze wiec dzisiejszy trip bo

wczesniejsze - na wycieczce jak to na wycieczce byly bardzo urozmaicone dzialaniem alkoholu a ja chcialbym sie skupic

na samym tussipekcie.

  • MDMA
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pozytywne przeżycie

Sam w pokoju, leżąc w miękkim łóżku, podekscytowanie nadchodzącym tripem.

Spontanicznie ok. godziny 15 pomyślałem, że wieczorem zaaplikuje sobie MDMA i w ten sposób umile sobie nadchodzący wieczór. Już ponad miesiąc w szafce miałem schowaną resztkę kryształu M. Waga pokazywała 250mg, zazwyczaj brałem dawki max 150mg, ale rządny wrażeń postanowiłem skonsumować całość.

Już na samą myśl o nadchodzącej fazie zaczęła mi się wydzielać w mózgu serotonina,  poczułem podniesiony nastrój i odczuwalną ekscytację. 

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Oczekiwanie na dobrą zabawę, lekki strach, że umrę,

Dzień tripa - 27/10/2017 ( Piątek )

Waga: około 50kg

Tego dnia byłem z paroma ziomkami, nazwijmy ich X , D i F ( z nas wszystkich DXM braliśmy tylko ja i X)

  • Katastrofa
  • Mieszanki "ziołowe"

Ciepłe majowe popołudnie nad rzeką, tuż obok jakiejś fabryki. Ja, moja ówczesna dziewczyna i przyjaciel spotkaliśmy się w celu picia piwa i palenia papierosów. A potem wyszło jak wyszło.

Prolog:

Spotkaliśmy się razem z moją ówczesna dziewczyną i przyjacielem kulturalnie napić się piwa po szkole. Nic nadzwyczajnego, zdażało się już wcześneij. W trakcie dziewczyna  zaproponowała że może zapalimy sobie coś fajnego. Naturalnie się zgodziliśmy bo dlaczego by nie, więc po jakimś czasie poszła do od jakiegoś kumpla i wróciła z paleniem. Powiedział jej że może być lekko halycunogenne.

 

Doświadczenie:

randomness