70% ankietowanych obywateli Ukrainy poparło legalizację medycznej marihuany

Nie każdy kraj zezwala na legalne używanie konopi medycznych przez pacjentów. Jednym z nich jest Ukraina, która wciąż nie jest na końcu drogi ku legalizacji. W dniu wczorajszym obywatele Ukrainy mieli szanse wypowiedzieć się w tym temacie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

medycznamarihuana.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

34
ie każdy kraj zezwala na legalne używanie konopi medycznych przez pacjentów. Jednym z nich jest Ukraina, która wciąż nie jest na końcu drogi ku legalizacji. W dniu wczorajszym obywatele Ukrainy mieli szanse wypowiedzieć się w tym temacie.

Nieustannie rośnie lista badań naukowych, które wykazują, że rośliny konopi mają znaczące właściwości lecznicze. Stwierdzono m.in., że z powodzeniem łagodzą przewlekły ból, czy objawy stwardnienia rozsianego. Badania naukowe poparte są niezliczoną liczbą pozytywnych, osobistych doświadczeń pacjentów.

Pytania do wyborców

W dniu wczorajszym na Ukrainie odbyły się wybory. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, za pomocą ankiety zadał wyborcom kilka pytań, m.in. o legalizację medycznej marihuany.

„Oto trzy ostatnie pytania z ankiety. Czy liczba posłów w Radzie Najwyższej powinna zostać zmniejszona do 300? Czy popierasz legalizację marihuany medycznej na Ukrainie w celu zmniejszenia bólu u ciężko chorych pacjentów? Czy Ukraina powinna poruszyć kwestię wykorzystania gwarancji bezpieczeństwa określonych w Memorandum Budapeszteńskim na poziomie międzynarodowym?” – napisał Prezydent w mediach społecznościowych.

Pytania nie były wiążące. Mają jedynie charakter doradczy. Zostały zadane, aby władze Ukrainy mogły poznać opinię obywateli i dowiedzieć się, czy popierają oni legalizację medycznej marihuany, czy jednak są przeciwni.

Obywatele Ukrainy są za legalizacją

W niedzielę, 25 października obywatele Ukrainy wybrali deputowanych m.in do rad miejskich i wiejskich oraz burmistrzów. Frekwencja wyniosła 17,3%. Nie obyło się bez problemów. Podczas wczorajszych wyborów policja wszczęła 14 spraw karnych związanych z naruszeniami oraz sporządziła 25 raportów dotyczących przestępstw administracyjnych.

Jednocześnie podczas wyborów przeprowadzono badania exit poll. Legalizację marihuany do celów medycznych na Ukrainie poparło 70% ankietowanych. To daje władzom Ukrainy jasny sygnał o tym, czego oczekują obywatele i jakiego rodzaju reformę dotyczącą konopi indyjskich należy przeprowadzić. To duża szansa na to, że prawodawcy na Ukrainie uważniej będą przyglądać się potrzebom obywateli, a poprzez legalizację przyczynią się do zmian, które pomogą jak największej liczbie pacjentów. Szacuje się, że obecnie na medyczną marihuanę czeka ich około 2 milionów.

Oceń treść:

Average: 7.3 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • LSA
 • Morning Glory
 • Pierwszy raz
 • Powoje

Za każdym razem pozytywne nastawienie do substancji, niezbyt wysokie oczekiwania, bywałem w różnych miejscach "pod wpływem", więc ciężko opisać setting. Od dworu i świeżego powietrza do mojego pokoju.

Od czego by tu zacząć, zeby to miało ręce i nogi...

Geneza

Naczytałem się kiedyś na hr o tym jak to LSA nie jest fajne, że daje i psychodeliczne i mroczne tripy. No coś dla mnie dosłownie. Zachęcony tym zakupiłem na Maya Ethnobotanicals próbkę LSA - 10g. Przyszła do mnie mała paczuszka, bardzo podekscytowany zabrałem się za przygotowywanie mikstury z przepisu na psychonaut wiki.

Pierwszy raz

 • LSD-25
 • Marihuana
 • Pierwszy raz
 • Tytoń

Letnie popołudnie, wolny, wakacyjny dzień, świetny nastrój i bliscy mi ludzie. Spore podniecenie, optymizm i radość na myśl o upragnionym tripie. Nasze cztery ściany, znajome osiedle i miasto, wszystko w stu procentach pozytywnie.

Podobno ciężko teraz znaleźć podobiznę Hofmanna na rowerku, ale po kilku miesiącach prób spontanicznie wyszło w końcu na nasze. Nasi nowi znajomi akurat wyszli z inicjatywą po tym, jak wspomniałem o naszych próbach znalezienia czegoś ciekawego daleko poza szarą strefą, no i tak oto staliśmy się posiadaczami dwóch listków - dokładnie z tego słynnego blottera.

 • 3-MeO-PCP
 • Przeżycie mistyczne

Jak pobity pies z syndromem sztokholmskim.

  Ciąg dalszy serii niefortunnych zdarzeń. Wlokąc się jak cień człowieka w bladym świetle poranka, nie widziałam zwisającego nad moją głową sejfu. Wielki Misiokłaczek tylko oczekiwał odpowiedniej chwili, żeby spierdolić mi go na głowę. A wydawało się, że skład i twardość gleby wystarczająco poznałam na własnej skórze w ostatnim odcinku. Nie ma tego złego, coby na gorsze nie wyszło.

 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Miks

chłodny listopadowy dzień, ulice i środki komunikacji miejskiej Trójmiasta, zimny i niewygodny garaż na jakimś zadupiu, wspaniały humor w związku ze spotkaniem z moimi ulubionymi ćpunkami ;)

To spotkanie planowaliśmy już od dłuższego czasu, w planach przybierało różne formy (mieliśmy różne pomysły na to co ćpać), jednak ostatecznie z braku środków i możliwości stanęło na tym że znowu będziemy truć się dxm. Przed wejściem do pociągu zaopatrzyłem się w przydworcowej aptece w dwie paczki Acodinu, mając też w kieszeni troszkę mj zakupionej dnia poprzedniego.