70% ankietowanych obywateli Ukrainy poparło legalizację medycznej marihuany

Nie każdy kraj zezwala na legalne używanie konopi medycznych przez pacjentów. Jednym z nich jest Ukraina, która wciąż nie jest na końcu drogi ku legalizacji. W dniu wczorajszym obywatele Ukrainy mieli szanse wypowiedzieć się w tym temacie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

medycznamarihuana.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

36
ie każdy kraj zezwala na legalne używanie konopi medycznych przez pacjentów. Jednym z nich jest Ukraina, która wciąż nie jest na końcu drogi ku legalizacji. W dniu wczorajszym obywatele Ukrainy mieli szanse wypowiedzieć się w tym temacie.

Nieustannie rośnie lista badań naukowych, które wykazują, że rośliny konopi mają znaczące właściwości lecznicze. Stwierdzono m.in., że z powodzeniem łagodzą przewlekły ból, czy objawy stwardnienia rozsianego. Badania naukowe poparte są niezliczoną liczbą pozytywnych, osobistych doświadczeń pacjentów.

Pytania do wyborców

W dniu wczorajszym na Ukrainie odbyły się wybory. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, za pomocą ankiety zadał wyborcom kilka pytań, m.in. o legalizację medycznej marihuany.

„Oto trzy ostatnie pytania z ankiety. Czy liczba posłów w Radzie Najwyższej powinna zostać zmniejszona do 300? Czy popierasz legalizację marihuany medycznej na Ukrainie w celu zmniejszenia bólu u ciężko chorych pacjentów? Czy Ukraina powinna poruszyć kwestię wykorzystania gwarancji bezpieczeństwa określonych w Memorandum Budapeszteńskim na poziomie międzynarodowym?” – napisał Prezydent w mediach społecznościowych.

Pytania nie były wiążące. Mają jedynie charakter doradczy. Zostały zadane, aby władze Ukrainy mogły poznać opinię obywateli i dowiedzieć się, czy popierają oni legalizację medycznej marihuany, czy jednak są przeciwni.

Obywatele Ukrainy są za legalizacją

W niedzielę, 25 października obywatele Ukrainy wybrali deputowanych m.in do rad miejskich i wiejskich oraz burmistrzów. Frekwencja wyniosła 17,3%. Nie obyło się bez problemów. Podczas wczorajszych wyborów policja wszczęła 14 spraw karnych związanych z naruszeniami oraz sporządziła 25 raportów dotyczących przestępstw administracyjnych.

Jednocześnie podczas wyborów przeprowadzono badania exit poll. Legalizację marihuany do celów medycznych na Ukrainie poparło 70% ankietowanych. To daje władzom Ukrainy jasny sygnał o tym, czego oczekują obywatele i jakiego rodzaju reformę dotyczącą konopi indyjskich należy przeprowadzić. To duża szansa na to, że prawodawcy na Ukrainie uważniej będą przyglądać się potrzebom obywateli, a poprzez legalizację przyczynią się do zmian, które pomogą jak największej liczbie pacjentów. Szacuje się, że obecnie na medyczną marihuanę czeka ich około 2 milionów.

Oceń treść:

Average: 7.8 (4 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan
 • Marihuana
 • Przeżycie mistyczne

Spokojny dzień.

Nie spałem całą noc. Po męczącym dniu w pracy usiadłem do komputera. Popracowałem do rana i poszedłem znów do pracy. Czas goni. Musimy oddać projekt za 3 dni. Nerwówka... Zmęczony jak pies wlokłem się do domu. 16:30 Przechodziłem obok apteki i kupiłem acodin, myląc go z thiocodinem. Chciałem kodę na zmęczenie, a kupiłem deksa. OK, niech będzie. Po drodze do domu spotkałem się z dilerem. W tym czasie zjadłem opakowanie acodinu (150 mg DXM). Pogadaliśmy i wróciłem do domu z jednym gramem maryśki. Zmęczony jak pies, niewyspany ale z jednym małym ziółkiem w dłoni.

 • 3-MMC
 • alfa-PVP
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Pozytywne przeżycie

Miasto, pks, dom, strych, łazienka w galerii, park.

Siemanko :)

Będzie to połączenie trip raportu wraz z przemyśleniami do jakich doszłem.

 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Marihuana
 • Miks

nastawienie pozytywne, oczekiwanie na chillout, totalną głupawę, a może nawet jakieś kreatywne akcje. po zażyciu: chwilowa euforia pomieszana z natłokiem problemow

Niejednokrotnie miałem doczynienia z marihuaną, nigdy natomiast nie doświadczyłem fajnej fazy. Zazwyczaj kończyło się na braku fazy lub totalnej, niemiłej zamule. Zawsze natomiast zachwycają mnie smaki i to chyba o nich bedzie w tym tripie najwiecej.

Dzień wolny, 2g które od dawna czekały na swoją kolej. Jako jedyny z 3 osobowej ekipy kiedykolwiek paliłem, dbam o to, by nowi przezyli to jak najlepiej.

 • 25D-NBOMe
 • Pozytywne przeżycie

Nastawienie pozytywne, na raczej lajtowy trip w mieszkaniu.

Gdy okazało się, że tego dnia będę miał wolnych kilka godzin, dużo nie myśląć postanowiłem umilić sobie ten czas 25D-NBOMem. To był 3 raz z tą substancją, jednak całkowicie inny od poprzednich.

(Chronologia może być dość mocno pomieszana)

randomness