REKLAMA
70% ankietowanych obywateli Ukrainy poparło legalizację medycznej marihuany

Nie każdy kraj zezwala na legalne używanie konopi medycznych przez pacjentów. Jednym z nich jest Ukraina, która wciąż nie jest na końcu drogi ku legalizacji. W dniu wczorajszym obywatele Ukrainy mieli szanse wypowiedzieć się w tym temacie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

medycznamarihuana.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

25
ie każdy kraj zezwala na legalne używanie konopi medycznych przez pacjentów. Jednym z nich jest Ukraina, która wciąż nie jest na końcu drogi ku legalizacji. W dniu wczorajszym obywatele Ukrainy mieli szanse wypowiedzieć się w tym temacie.

Nieustannie rośnie lista badań naukowych, które wykazują, że rośliny konopi mają znaczące właściwości lecznicze. Stwierdzono m.in., że z powodzeniem łagodzą przewlekły ból, czy objawy stwardnienia rozsianego. Badania naukowe poparte są niezliczoną liczbą pozytywnych, osobistych doświadczeń pacjentów.

Pytania do wyborców

W dniu wczorajszym na Ukrainie odbyły się wybory. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, za pomocą ankiety zadał wyborcom kilka pytań, m.in. o legalizację medycznej marihuany.

„Oto trzy ostatnie pytania z ankiety. Czy liczba posłów w Radzie Najwyższej powinna zostać zmniejszona do 300? Czy popierasz legalizację marihuany medycznej na Ukrainie w celu zmniejszenia bólu u ciężko chorych pacjentów? Czy Ukraina powinna poruszyć kwestię wykorzystania gwarancji bezpieczeństwa określonych w Memorandum Budapeszteńskim na poziomie międzynarodowym?” – napisał Prezydent w mediach społecznościowych.

Pytania nie były wiążące. Mają jedynie charakter doradczy. Zostały zadane, aby władze Ukrainy mogły poznać opinię obywateli i dowiedzieć się, czy popierają oni legalizację medycznej marihuany, czy jednak są przeciwni.

Obywatele Ukrainy są za legalizacją

W niedzielę, 25 października obywatele Ukrainy wybrali deputowanych m.in do rad miejskich i wiejskich oraz burmistrzów. Frekwencja wyniosła 17,3%. Nie obyło się bez problemów. Podczas wczorajszych wyborów policja wszczęła 14 spraw karnych związanych z naruszeniami oraz sporządziła 25 raportów dotyczących przestępstw administracyjnych.

Jednocześnie podczas wyborów przeprowadzono badania exit poll. Legalizację marihuany do celów medycznych na Ukrainie poparło 70% ankietowanych. To daje władzom Ukrainy jasny sygnał o tym, czego oczekują obywatele i jakiego rodzaju reformę dotyczącą konopi indyjskich należy przeprowadzić. To duża szansa na to, że prawodawcy na Ukrainie uważniej będą przyglądać się potrzebom obywateli, a poprzez legalizację przyczynią się do zmian, które pomogą jak największej liczbie pacjentów. Szacuje się, że obecnie na medyczną marihuanę czeka ich około 2 milionów.

Oceń treść:

Average: 7.3 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Zimowe popołudnie. Razem ze znajomym, w towarzystwie Kurwika mam skonsumować swojego pierwszego kwasa. Lekki niepokój.

To już ponad 3 lata od tego pamiętnego dnia w którym poznałem świat psychodeli. Opisuję je jeszcze raz, z punktu widzenia osoby, która już się zadomowiła w psychodelicznych wymiarach, również dlatego, że stary TR gdzieś zaginął. W związku z tym, że miało to miejsce, chronologia może być nieco zaburzona, ale to raczej mało istotna sprawa, gdy czas jest równie plastyczny co cała reszta rzeczywistości. :)

  • 4-HO-MET
  • Przeżycie mistyczne

Wyczekiwany dzień, urodziny jednego z nas, przepozytywne nastawienie, jezioro w centrum miasta, plaża, las, za rogiem cywilizacja.

      Obudził mnie wyśmienity humor. To dziś jest ten długo planowany dzień debiutu, słońce świeci, niebieskie niebo, idealnie!  Około godziny 17 dotarliśmy całą 6 osobową ekipą (S- solenizant, P- moja debiutująca na psychodelikach przyjaciółka, T- przyjaciel solenizanta, M- drugi przyjaciel solenizanta, K- trzeci przyjaciel solenizanta i ja) na wybrane przez nas wcześniej miejsce. Rozłożyliśmy koce pod drzewem na jednej z małych plaż, prawie przy samej drodze głównej prowadzącej dookoła jeziora.

  • 1P-LSD
  • Tripraport

Dobre nastawienie moje i F, mroczny klimat starej polskiej wsi, wielkiego lasu i nie przebranych pól, a wszystko pod księżycem w pełni i pięknym sierpniowym niebem

 . Cześć, opisze tu mój trip raport po tej pochodnej kwasu, bo sądzę że był całkiem ciekawy i mocno zapadł mi w pamięci . Dawka to tylko jeden karton 100ug ale s&s-miażdżące. Byłem z moim przyjacielem F na totalnym zadupiu , tylko wielki las, jeziorko i kilometr dalej mała wioska( Tak pólnocno wschodnia Polska ) . Rozbiliśmy z F i kilkoma znajomymi biwak w lesie nad jeziorem. Jak to już było wcześniej zaplanowanie, ja i F chcieliśmy wziąć te 2 kartony 1p lsd, które mi zostały sprzed wakacji.

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Spokój, cisza, własny pokój.

Chciałem się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami na temat DXM. Kiedyś przeczytałem w Trip Raportach podsumowanie THC (co i jak) i właśnie coś takiego chciałem napisać ale o DXM.

Ważę 96 kg. Piszę ten raport mając za sobą długi, wolny i pozbawiony zajęć dzień z DXM. Wchłonąłem go dzisiaj 300 mg około 7 rano, dorzuciłem 200mg około 19.00 i około 200 mg o 1:00 w nocy.Rano wypaliłem 3 małe jointy MJ (takie po 3 cm).

randomness