19. stan USA zalegalizował marihuanę

Demokratyczny gubernator Rhode Island Dan McKee podpisał dziś po południu ustawę legalizującą używanie na własny użytek i licencjonowaną sprzedaż detaliczną marihuany osobom, które ukończyły 21 lat.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Muno.pl
Kamil Downarowicz
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

31

Demokratyczny gubernator Rhode Island Dan McKee podpisał dziś po południu ustawę legalizującą używanie na własny użytek i licencjonowaną sprzedaż detaliczną marihuany osobom, które ukończyły 21 lat.

Marihuana na pełnym legalu

Przepisy ustawy zezwalające dorosłym na posiadanie i domową uprawę marihuany weszły w życie z chwilą podpisania. Ustawa o konopiach indyjskich w stanie Rhode Island w USA zezwala jego dorosłym mieszkańcom w wieku 21+ na posiadanie (do jednej uncji w miejscu publicznym lub do 10 uncji w domu), uprawę domową (do sześciu roślin, nie więcej niż trzy dojrzałe) oraz zakup ograniczonych ilości konopi indyjskich. Ułatwia także automatyczną weryfikację i usuwanie z rejestru skazanych informacji o przeszłości. Zgodnie z ustawą rejestry muszą zostać usunięte nie później niż do 1 lipca 2024 roku.

Przytłaczająca większość Amerykanów chce legalizacji marihuany

Ustawa zawiera również przepisy dotyczące reinwestowania wpływów podatkowych ze sprzedaży marihuany w społecznościach, które wcześniej najbardziej ucierpiały z powodu prohibicji, a także programy pomocy wnioskodawcom ubiegającym się o wejście na rynek.

Rhode Island dołącza do rosnącej listy stanów, które przedkładają zdrowy rozsądek i sprawiedliwość nad status quo nieudanej i bezsensownej prohibicji. Zatwierdzenie legalizacji w Rhode Island to tylko najnowszy znak, że przytłaczająca większość Amerykanów chce legalizacji marihuany, a ich prawodawcy coraz lepiej reagują na rosnące nastroje społeczne

– powiedział dyrektor wykonawczy NORML Erik Altieri.

Rhode Island jest 19. stanem, który zalegalizował marihuanę dla dorosłych. Wyborcy w kilku innych stanach, w tym w Maryland i Missouri, podejmą decyzję w tej sprawie w listopadzie.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Ławka, dom. Halucynacje, schizy, piękny świat, wyluzowanie, brak zmęczenia.

Godzina ok. 14.50

Odebrałem 4 gramy przetworzonej substancji od znajomego,
wziąłem dodatkowo na wszelki wypadek ze sobą dwóch dodatkowych przyjaciół i zabrałem się do eksperymentowania. (Nazwijmy ich D i M) Usiedliśmy na ławce za blokowiskami, głównie tam gdzie ludzie nie chodzą. Otworzyłem zawiniętą w folię substancje, a następnie przystąpiłem do wysypania wszystkiego na kartkę.

Godzina ok. 15.10

  • Bieluń dziędzierzawa

Data: 02.08.2002


Miejsce: Żary - Przystanek Woodstock
W dzień wyjazdu kumpel przyniósł mi 95 ziaren bieluna (za co mu teraz z góry dziękuję ;)), oprócz tego nie braliśmy nic ze sobą. W pociągu zaczęliśmy pić winko, jechaliśmy z 8 godzin, w przejściu między wagonami było ze 30 osób. Zapowiadała się niezła impreza. Co chwila przewijały się jakieś irokezy i brały od nas wina. Zioła też się trochę skołowało.


  • 2C-E

Substancja przyjmowana: 2-ce pod postacią kapsułek o nazwie LZD z Smartszopu (2 kapsułki- ilość bliżej nie określona, według wpisów na forum mogło to być 10-20mg) –pierwszy raz

S&s: las, dom, sklep, dom kumpla, dwór

Wiek: 17

Exp: alko (parenaście razy), mj (bardzo wiele razy), dxm (2 razy), kilka razy różne mieszanki „ziołowe”