19. stan USA zalegalizował marihuanę

Demokratyczny gubernator Rhode Island Dan McKee podpisał dziś po południu ustawę legalizującą używanie na własny użytek i licencjonowaną sprzedaż detaliczną marihuany osobom, które ukończyły 21 lat.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Muno.pl
Kamil Downarowicz
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

39

Demokratyczny gubernator Rhode Island Dan McKee podpisał dziś po południu ustawę legalizującą używanie na własny użytek i licencjonowaną sprzedaż detaliczną marihuany osobom, które ukończyły 21 lat.

Marihuana na pełnym legalu

Przepisy ustawy zezwalające dorosłym na posiadanie i domową uprawę marihuany weszły w życie z chwilą podpisania. Ustawa o konopiach indyjskich w stanie Rhode Island w USA zezwala jego dorosłym mieszkańcom w wieku 21+ na posiadanie (do jednej uncji w miejscu publicznym lub do 10 uncji w domu), uprawę domową (do sześciu roślin, nie więcej niż trzy dojrzałe) oraz zakup ograniczonych ilości konopi indyjskich. Ułatwia także automatyczną weryfikację i usuwanie z rejestru skazanych informacji o przeszłości. Zgodnie z ustawą rejestry muszą zostać usunięte nie później niż do 1 lipca 2024 roku.

Przytłaczająca większość Amerykanów chce legalizacji marihuany

Ustawa zawiera również przepisy dotyczące reinwestowania wpływów podatkowych ze sprzedaży marihuany w społecznościach, które wcześniej najbardziej ucierpiały z powodu prohibicji, a także programy pomocy wnioskodawcom ubiegającym się o wejście na rynek.

Rhode Island dołącza do rosnącej listy stanów, które przedkładają zdrowy rozsądek i sprawiedliwość nad status quo nieudanej i bezsensownej prohibicji. Zatwierdzenie legalizacji w Rhode Island to tylko najnowszy znak, że przytłaczająca większość Amerykanów chce legalizacji marihuany, a ich prawodawcy coraz lepiej reagują na rosnące nastroje społeczne

– powiedział dyrektor wykonawczy NORML Erik Altieri.

Rhode Island jest 19. stanem, który zalegalizował marihuanę dla dorosłych. Wyborcy w kilku innych stanach, w tym w Maryland i Missouri, podejmą decyzję w tej sprawie w listopadzie.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana

Nastawienie początkowo mieszane, potem byłem chętny do wzięcia, trzy osoby w domku w środku lasu, w tle gra telewizor.

T+00:00
Biorę 3g grzyba (miało być 2g, ale dawkowanie na oko - nie polecam nikomu). Nastawienie mam wtedy bardzo pozytywne, liczę na dobrą zabawę. 

T+00:30
Zaczynają być widoczne pierwsze efekty, jest bardzo przyjemnie, pokój ozdiobiony światełkami świątecznymi zdaje się napełniać kolorami. Kolega, który patrzył przez drzwi wygląda jak ktoś będący w pudełku czekolady Nussbeisser (ta z okienkiem z orzechami). Pokój w którym się znajduję wydaje się zmieniać kształty, raz ściany są bliżej, a raz dalej.

  • Klonazepam
  • Pozytywne przeżycie
  • Tramadol

Wolne w pracy, dobry nastrój psychiczny, klarowne pozytywne mysli, chęć spróbowania kodeiny.

Kwiecień 26.

Słoneczny dzień, z braku poważniejszych zajęć od wstania zacząłem kombinacje.

Do tej pory piłem kodeinę z ekstrakcji 2xkrotnie 150 mg, nie było najlepiej teraz postawiłem na 300 i to domiksować z Tramadolem, na zabezpieczenie 3 tabletki relanium.

  • 1P-LSD
  • Bad trip

Nienajlepszy stan psychiczny, pusty dom, późna jesień

Mając w pamięci swoją psychodeliczną inicjację (jakby ktoś był ciekaw, ostatni TR opowiada o tamtej nocy), jej zbawienne skutki oraz naprawdę gładkie wejście, tym razem postanowiłem popływać w "nieco" głębszej wodzie. O ja naiwny, o ja niecierpliwy, biada mi i biada tym, którzy myślą jak ja wtedy. Naczytałem się kilku opowieści o wysokich dawkach LSD i myślałem, że jestem już wręcz psychodelicznym wybrańcem, którego nie ruszy nic. Przyszedł dzień próby, o czym postaram się opowiedzieć najciekawiej, jak tylko się da (i na ile pamięć pozwoli, bowiem miało to miejsce 5 lat temu).

  • Bad trip
  • Kannabinoidy

Byłem zniecierpliwiony. Wszystko działo się w domu. Bez stresu, na spokojnie.

Piątek, kto nie lubi piątków? Idealna pora żeby się wyluzować po tylu męczących godzinach w szkole. Zgadaliśmy się - ja, M, J oraz C.
Moich rodziców miało nie być od południa aż do następnego dnia wieczora. Z kumplami zgadaliśmy się u mnie na 19:00. Do tego o 20:00 miałem zacząć grać w CS:GO kwalifikacje do turnieju z inną ekipą online, to pozbyć się stresu byłoby idealnie. No ale najpierw oczywiście trzeba się było przygotować.

15:00
Wróciłem ze szkoły, nikogo w domu. Dobra trzeba ogarnąć mieszkanie troszkę.

randomness