16 osób odpowie za wyprodukowanie 200 kg amfetaminy

16 osób ze Śląska, Małopolski i Podbeskidzia odpowie za wyprodukowanie i wprowadzenie do obrotu co najmniej 200 kg amfetaminy.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

3043

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do Sądu Okręgowego w Katowicach.

- Najpoważniejsze postawione członkom tej grupy zarzuty dotyczą udziału w zorganizowanej grupie, która trudniła się produkcją i wprowadzeniem do obrotu znacznej ilości zarówno amfetaminy, jak i innych środków - zarzuty dotyczą też niewielkiej ilości kokainy i haszyszu. Trzech mężczyzn odpowie za założenie związku i kierowanie nim. Za najcięższe zarzuty grozi do 15 lat pozbawienia wolności - powiedział dzisiaj rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach Tomasz Tadla.

Prokuratura ustaliła, że członkowie grupy od marca 2000 r. do lutego 2001 wytwarzali, a następnie wprowadzili do obrotu co najmniej 200 kg amfetaminy. Linia technologiczna działała najpierw w Mysłowicach, potem - w obawie przed wykryciem -przenoszono ją do Gliwic i Porąbki.

- Początki tej sprawy sięgają 1997 r., kiedy dwaj obecnie oskarżeni, handlujący wówczas używanymi samochodami, przebywając na Litwie nawiązali kontakt z tamtejszą grupą przestępczą i za 3 tys. dolarów kupili przepis na amfetaminę [LOL, nie mieli internetu? :P] oraz uczyli się produkcji w specjalnym laboratorium w Kownie - mówił prokurator Tadla.

Środki niezbędne do produkcji narkotyku oskarżeni kupowali na Śląsku, w Warszawie, Piasecznie, Krakowie. Do transakcji dochodziło najczęściej na parkingach przed dużymi hipermarketami. 1 kg amfetaminy sprzedawali za 2,5 tys. dolarów.

Wśród oskarżonych są dwie kobiety - w tym Rosjanka - oraz ojciec i syn. Najstarszy z oskarżonych ma 54 lata. Wobec 15 osób zastosowano areszt.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Maruś (niezweryfikowany)
Całą wieczność można przebiegać z taką ilością amfetaminy ,a i tak czas szybko zleci .Jeśli też robicie spida to napiszcie do mnie ,chętnie wymienie się doświadczeniem .
jaracz (niezweryfikowany)
bez kitu debile za 3 kloce reakcje fety kupic debile,tłuki bezmózgi lepiej było wydać 30 zł na kafejke i sie nauczyć obsługi neta !!!! bizmesmeni z dupy!!!
PSYCHO (niezweryfikowany)
Polscy specjaliści produkujący amfe mają zajebiście poukładane w głowie bo produkcja bieli jest bardzo trudna. Naukowcy którzy produkują amfetamine do celów zdrowotnych powinni zkontaktować się z kolesiami którzy to robią. Ponieważ robią polskie zajebiste bieli nawet do 99% koni. Nakowcy nigdy nie wyprodukowali by takiego sprzętu. Dlatego też powinni otrzymać nagrodę Światowego Naukowca.
Zajawki z NeuroGroove
  • Gałka muszkatołowa


  • Dekstrometorfan


Nazwa substancji : Dextrometorfani hydro-bromidum :P (Acodin-tabsy)


Doswiadczenie : Maria , Haszyk , DXM , Feta , Salvia Divinorum , Aviomarin , oraz wszelkie alkohole . . . Czyli w miaredoswiadczony :)


Dawka : 450mg DXM, doustnie


"set & setting" : Drugi raz 450mg, lekka obawa po pierwszej dosyc mocnej jezdzie. Pusty zaladek. Dom i reszta miasta . . .


Efekty : Dżizys... MASAKRA

  • Gałka muszkatołowa

Moje doświadczenie z innymi dragami jest raczej niewysokie, mam na koncie DXM, thc, amfe i efedrynę jako świadomie zapodane używki, a MJ intensywnie palę już 3 lata.


Zapragnąłem zobaczyć co jeszcze jest na tym świecie i jakoś spontanicznie padło na gałkę.
17.00
Technicznie zapodanie wyglądało tak:


  • LSD-25

Caly dzien chodzilem troche nakrecony faktem ze to DZISIAJ po raz pierwszy

sie zkwasze..


Wieczorem pojechalem do qmpla spalilismy troche gandzi izaczelismy ciuckac

kawalek papierku z wizeruniem diabla tasmanskiego - wtedy ogarniala mnie

niepewnosc jak cos tak malego ma mnie tak konkretnie zponiewierac ale co

tam...joosh z kwasem w gembie poszlismy do sklepu po kilka pivek & cos do

zarcia - bo gastrofaza po gandzi dokuczala nam dosc konkretnie..wtedy bylo