REKLAMA
16 osób odpowie za wyprodukowanie 200 kg amfetaminy

16 osób ze Śląska, Małopolski i Podbeskidzia odpowie za wyprodukowanie i wprowadzenie do obrotu co najmniej 200 kg amfetaminy.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

3042

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do Sądu Okręgowego w Katowicach.

- Najpoważniejsze postawione członkom tej grupy zarzuty dotyczą udziału w zorganizowanej grupie, która trudniła się produkcją i wprowadzeniem do obrotu znacznej ilości zarówno amfetaminy, jak i innych środków - zarzuty dotyczą też niewielkiej ilości kokainy i haszyszu. Trzech mężczyzn odpowie za założenie związku i kierowanie nim. Za najcięższe zarzuty grozi do 15 lat pozbawienia wolności - powiedział dzisiaj rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach Tomasz Tadla.

Prokuratura ustaliła, że członkowie grupy od marca 2000 r. do lutego 2001 wytwarzali, a następnie wprowadzili do obrotu co najmniej 200 kg amfetaminy. Linia technologiczna działała najpierw w Mysłowicach, potem - w obawie przed wykryciem -przenoszono ją do Gliwic i Porąbki.

- Początki tej sprawy sięgają 1997 r., kiedy dwaj obecnie oskarżeni, handlujący wówczas używanymi samochodami, przebywając na Litwie nawiązali kontakt z tamtejszą grupą przestępczą i za 3 tys. dolarów kupili przepis na amfetaminę [LOL, nie mieli internetu? :P] oraz uczyli się produkcji w specjalnym laboratorium w Kownie - mówił prokurator Tadla.

Środki niezbędne do produkcji narkotyku oskarżeni kupowali na Śląsku, w Warszawie, Piasecznie, Krakowie. Do transakcji dochodziło najczęściej na parkingach przed dużymi hipermarketami. 1 kg amfetaminy sprzedawali za 2,5 tys. dolarów.

Wśród oskarżonych są dwie kobiety - w tym Rosjanka - oraz ojciec i syn. Najstarszy z oskarżonych ma 54 lata. Wobec 15 osób zastosowano areszt.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Maruś (niezweryfikowany)
Całą wieczność można przebiegać z taką ilością amfetaminy ,a i tak czas szybko zleci .Jeśli też robicie spida to napiszcie do mnie ,chętnie wymienie się doświadczeniem .
jaracz (niezweryfikowany)
bez kitu debile za 3 kloce reakcje fety kupic debile,tłuki bezmózgi lepiej było wydać 30 zł na kafejke i sie nauczyć obsługi neta !!!! bizmesmeni z dupy!!!
PSYCHO (niezweryfikowany)
Polscy specjaliści produkujący amfe mają zajebiście poukładane w głowie bo produkcja bieli jest bardzo trudna. Naukowcy którzy produkują amfetamine do celów zdrowotnych powinni zkontaktować się z kolesiami którzy to robią. Ponieważ robią polskie zajebiste bieli nawet do 99% koni. Nakowcy nigdy nie wyprodukowali by takiego sprzętu. Dlatego też powinni otrzymać nagrodę Światowego Naukowca.
Zajawki z NeuroGroove
  • N2O (gaz rozweselający)

Użytkownik - .Kamil.

Wiek - 27 lat

nazwa substancji - N2O

poziom doświadczenia - niezliczona ilość razy, generalnie raczej doświadczony z marihuana, N2O, lsd i grzybami.

dawka, metoda zażycia - wdychanie przez balon, co pewien czas zaczerpnięcie świeżego powietrza.

"set & setting" - głównie podczas imprez, ale sporo solowych eksperymentów.

  • 5-MeO-MiPT
  • Pierwszy raz

Zbierałem się około miesiąca, żeby spróbować tej substancji, w końcu nadarzyła się ostatnia szansa przed zaliczeniami i sesją. Nastawienie oczywiste- ciekawość, pomimo lekkiego strachu przed dawkowaniem - odmierzałem "na oko". Sam w mieszkaniu, wieczór(początek o 22).

 Około godziny 22 odmierzam 20 mg substancji RC z woreczka, po czym aplikuję pod język. Jest gorzka, ale idzie to znieść; no może oprócz specyficznego "wypalenia" jamy ustnej, które przeszkadza przez pierwsze 15 minut. Uruchamiam laptopa, który będzie moim jedynym towarzyszem tego doświadczenia i po wchłonięciu substancji otwieram pierwsze piwo. Wyczytałem, iż alkohol to głupi pomysł do tryptamin, jednakże chciałem popijać jakieś płyny podczas tripu.

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Wakacje dwa lata temu spędzane na wsi u dziadków koleżanki, zero jakiejkolwiek presji i stresu. Zdecydowałyśmy się na DXM bo będąc tam nie miałyśmy dostępu do niczego innego co umiliłoby nam pobyt na łonie natury

 

Wyjechałyśmy na tydzień za miasto. Postanowiłyśmy uczczić wakacje krótkim wypoczynkiem w spokojnej okolicy, i w ciągu jednego z letnich wieczorów urozmaiciłyśmy sobie pobyt tam słynnym Acodinem.

 

  • 5-APB
  • 5-HTP
  • 6-APB
  • Przeżycie mistyczne

W domu, zmęczona, chcąca "ogarnąć się" przed przyjściem znajomych; niezadowolenie chłopaka z pomysłu na branie czegoś´.

Całą tą historie powinno zacząć się „za siedmioma górami, za siedmioma dolinami…” i opowiadać dzieciaczkom przed snem. Bajka to jednak nie jest, a i początek aż tak bajkowy nie był.

Wróciłam z chłopakiem (T) z uczelni. Byliśmy zmęczeni, zbliżało się wiele kolokwiów, a 2 ostatnie noce prawie nie spaliśmy – nauka plus do tego jakieś prochy. Nie bardzo mieliśmy siłę na cokolwiek, a wieczorem mieli przyjść do nas znajomi pograć na naszym nowym komputerze.