16 oskarżonych o hurtowy obrót narkotykami stanie przed sądem

Do 10 lat więzienia grozi za hurtowy handel narkotykami.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP 2002-01-09

Odsłony

2400
16 oskarżonych o hurtowy obrót narkotykami stanie przed sądem

16 osób oskarżonych o obrót hurtowymi ilościami amfetaminy, marihuany i innych narkotyków stanie przed Sądem Rejonowym w Rybniku w woj. śląskim. Akt oskarżenia przeciw nim, zawierający 59 zarzutów, skierował do sądu Wydział Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

"Wszyscy oskarżeni to hurtownicy i półhurtownicy z rejonu Rybnika. Osoby te kupowały duże ilości narkotyków i odsprzedawały go dalej, także w ilościach hurtowych" - powiedział we wtorek PAP rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach Leszek Goławski.

We wrześniu 2000 roku policja zatrzymała do rutynowej kontroli renault clio, w którym jechało kilku mężczyzn, m.in. Andrzej M. - główny oskarżony w mającym się rozpocząć procesie. W samochodzie znaleziono ponad pół kilograma marihuany, amfetaminę i inne środki odurzające.

W czasie przeszukania mieszkania M. policjanci znaleźli dalsze narkotyki - ponad kilogram amfetaminy i pół kilograma marihuany.

W czasie śledztwa liczba podejrzanych wzrosła do 16 osób. Na ławie oskarżonych poza Andrzejem M. - na którym ciąży najwięcej zarzutów - zasiądą inni hurtownicy i osoby, które - według prokuratury - stały szczebel niżej w przestępczej hierarchii: półhurtownicy, którzy sprzedawali narkotyki drobniejszym dealerom. Zdaniem prowadzących sprawę, wszyscy oskarżeni obracali dużymi ilościami narkotyków.

Andrzej M. ma 38 lat, pozostali oskarżeni są młodsi, mają niewiele ponad 20 lat. Większość z nich to osoby niepracujące. Siedem spośród oskarżonych było już wcześniej karanych. Teraz wszystkim grozi do 10 lat więzienia.

Śledztwo przeciw Andrzejowi M. i innym dealerom zostało wyłączone z większej, prowadzonej w katowickiej prokuraturze sprawy, w której głównym podejrzanym jest Jacek J. Policja znalazła w jego piwnicy w Czeladzi 34 kilogramy marihuany. Według prokuratury, Jacek J. był jedną z osób, które zaopatrywały w różne rodzaje narkotyków (LSD, amfetamina, esctasy) Andrzeja M. i inne osoby, które odpowiedzą razem z nim przed sądem.

Prokuratura na razie nie chce zdradzić szczegółów śledztwa przeciwko Jackowi J.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-I

Substancja i dawka: 18 mg 2C-I.


  • MDMA (Ecstasy)


Przejde od razu do rzeczy


W piatek mialem zamiar isc na impreze do Studo Jack (taki lokal gdzie

leci trance i house w Poznaniu).


Nadszedl ten dzien i bylismy juz gotowi tzn 15 tabletek koniczynek i

troche jarania


Ok 18:30 wpadli do mnie dwaj kumple przyniesli mi tabletki i poszli do

chaty sie najesc, ja w tym czasie ubralem sie i wyszedlem po moja laske.


Razem z nia poszlismy po reszte wiary.

  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

Pozytywne nastawienie, trip samotnie w mieszkaniu

Tym razem mój trip, a nie znajomego

 

Trip miał miejsce na wiosnę 2021, kiedy to skonsumowałem ~2,7g Psilocybe Cubensis w samotności w mieszkaniu. Nie obcowałem z grzybami po raz pierwszy, za to po raz pierwszy w samotności. Zawsze grzybowe przygody sprawiały mi dużo frajdy i ukazywały świat bardziej różnorodnym, nie inaczej było tym razem. 

 

Godzina 16 - Zaczynamy

 

Przygotowany Lemon Tek wypiłem duszkiem, zalałem szklankę wodą i dopiłem resztki.

  • Gałka muszkatołowa

Na tego sylwka planowałyśmy wiele rzeczy... ;D Chciałyśmy zapodać wszystko po kolei, ale niestety z niezależnych od nas przyczyn wszystko (no może prawie wszystko) przepadło... :( Pomyślałyśmy No nie... sylwek bez kapy to nie sylwek.... Na szczęście w domu była gałka muszkatołowa... Potrzebowałyśmy dość dużo tego, więc ona poszła do sklepu po dwie paczki startej gałki, a ja kruszyłam przyprawę znalezioną u babci na tarce... Wsypałyśmy całość do dwóch szklanek (wyszło tak prawie pół szklanki gałki na pół szklanki wody).

randomness