16 oskarżonych o hurtowy obrót narkotykami stanie przed sądem

Do 10 lat więzienia grozi za hurtowy handel narkotykami.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP 2002-01-09

Odsłony

2401
16 oskarżonych o hurtowy obrót narkotykami stanie przed sądem

16 osób oskarżonych o obrót hurtowymi ilościami amfetaminy, marihuany i innych narkotyków stanie przed Sądem Rejonowym w Rybniku w woj. śląskim. Akt oskarżenia przeciw nim, zawierający 59 zarzutów, skierował do sądu Wydział Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

"Wszyscy oskarżeni to hurtownicy i półhurtownicy z rejonu Rybnika. Osoby te kupowały duże ilości narkotyków i odsprzedawały go dalej, także w ilościach hurtowych" - powiedział we wtorek PAP rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach Leszek Goławski.

We wrześniu 2000 roku policja zatrzymała do rutynowej kontroli renault clio, w którym jechało kilku mężczyzn, m.in. Andrzej M. - główny oskarżony w mającym się rozpocząć procesie. W samochodzie znaleziono ponad pół kilograma marihuany, amfetaminę i inne środki odurzające.

W czasie przeszukania mieszkania M. policjanci znaleźli dalsze narkotyki - ponad kilogram amfetaminy i pół kilograma marihuany.

W czasie śledztwa liczba podejrzanych wzrosła do 16 osób. Na ławie oskarżonych poza Andrzejem M. - na którym ciąży najwięcej zarzutów - zasiądą inni hurtownicy i osoby, które - według prokuratury - stały szczebel niżej w przestępczej hierarchii: półhurtownicy, którzy sprzedawali narkotyki drobniejszym dealerom. Zdaniem prowadzących sprawę, wszyscy oskarżeni obracali dużymi ilościami narkotyków.

Andrzej M. ma 38 lat, pozostali oskarżeni są młodsi, mają niewiele ponad 20 lat. Większość z nich to osoby niepracujące. Siedem spośród oskarżonych było już wcześniej karanych. Teraz wszystkim grozi do 10 lat więzienia.

Śledztwo przeciw Andrzejowi M. i innym dealerom zostało wyłączone z większej, prowadzonej w katowickiej prokuraturze sprawy, w której głównym podejrzanym jest Jacek J. Policja znalazła w jego piwnicy w Czeladzi 34 kilogramy marihuany. Według prokuratury, Jacek J. był jedną z osób, które zaopatrywały w różne rodzaje narkotyków (LSD, amfetamina, esctasy) Andrzeja M. i inne osoby, które odpowiedzą razem z nim przed sądem.

Prokuratura na razie nie chce zdradzić szczegółów śledztwa przeciwko Jackowi J.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Tripraport

Opisane w raporcie

(imiona zostały zmienione w celu ochrony danych osobowych)

  • Morfina
  • Pierwszy raz

Podekscytowanie, lekka nuta strachu jak to bywa przy świeżej substancji.

Całość tripa spędzam w łóżku - moja ulubiona forma przyjmowania opiatów.

 

Calkiem niedawno w moje ręce wpadła tabletka MST100 od Mundipharma wraz z pregabaliną oraz Dormicum. Po zawodzie jakiego doznałem po zażyciu Midazolamu, dzień oizniej zdecydowalem się na strzał z majki. Mam wyżej średnią tolerancję ze względu na spore ilości oksykodonu zażywane dosyć często w ostatnich dniach - przerzuciłem się tylko i wyłącznie na strzykawki z powodów ekonomicznych. Mam również na bieżąco dojście do nowego sprzętu więc czemu nie?

 

22:40

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

podekscytowanie pierwszą przygodą z ecstasy, lekki niepokój okoliczności: impreza

Długo czekałam na tę okazję. Kupiłam dwie tabletki mdma/ecstasy (za nie wiem czy nie dosyć wygórowaną cenę 50zł/szt) już dwa tygodnie przed planowaną imprezą i nie mogłam się doczekać. Czterech moich znajomych kupowało je razem ze mną i zdążyli je wypróbować jako pierwsi — po ich opowiadaniach byłam jeszcze bardziej nakręcona, nie mogłam się doczekać "przytulania słupów, biegania wesoło w nocy po mieście, tańczenia do 6 rano". W przyjemny sobotni, majowy wieczór spotkałam się z kolegą w centrum żeby iść razem na wspomnianą wcześniej imprezę.

  • Grzyby halucynogenne


Okolo 20-30 grzybkow (trudno ocenic bo bylo najpierw

zmrozone a potem rozmrozone i nie wysuszone co dalo

nieprzeliczalna papke kto wie moze to bylo 40?)1/4 kwasika (slynna zupka)


Wybralam sie do Krakowa na muzyczne co nie co

czyli podziwiac Jelinka za sterami, tanczacego

z plytami ( a chlopak potrafi!).

Nie podam czasu bo orientacje stracilam juz rano

randomness