Terence McKenna: Spotkanie gnomów-handlarzy, czyli opis przeżyć wywołanych przez DMT

"Cóż, przypuszczam, że to jest zaproszenie do opisania wycieczki po DMT, którego nie można przepuścić. Według mnie to o czym tutaj mówimy to jest kontinuum. Mówię o bardzo wąskim zakresie przeżyć. Kontinuum przeżyć wywołanych przez halucynogeny tryptaminowe: DMT, Psylocybinę , i połączenie DMT+MAOI... i to jest to..."

Tagi

Źródło

Terence McKenna
"Time and Mind - The Tykes"

Tłumaczenie

Globtrotter

Odsłony

8083

Cóż, przypuszczam, że to jest zaproszenie do opisania wycieczki po DMT, którego nie można przepuścić. Według mnie to o czym tutaj mówimy to jest kontinuum. Mówię o bardzo wąskim zakresie przeżyć. Kontinuum przeżyć wywołanych przez halucynogeny tryptaminowe: DMT, Psylocybinę , i połączenie DMT+MAOI... i to jest to... Meskalina nie jest tym co mam na myśli. Ketamina i Bieluń tym bardziej. Niektóre z tych narkotyków to środki syntetyczne, ale niewiele jest tych naprawdę wizjonerskich środków. Najbardziej wizjonerskim, kwintesencją jest DMT. Uważam, że nic nie może być bardziej intensywne od DMT, nigdy nie chciałbym być bardziej naładowany. Nie sądzę, że można się bardziej naładować i powrócić.

Co dzieje się podczas tripu DMT ze mną, a jest to oparte na całościowym obrazie z wielu przeżyć i w pewnym stopniu potwierdziłem to z innymi ludźmi , kiedyś rozmawiałem z kimś kto tego spróbował i zapytałem go co o tym myśli. "To najbardziej dziwaczna rzecz jaka istnieje." Pomyślałem, że to świetne określenie, dokładnie - to jest czyste dziwactwo. To jest takie dziwaczne, że wszystko co tam się znajduje to jak dziwactwo bez celu, tym jest DMT.

Gdy to palisz, wkręca się bardzo szybko. 30-45 sekund. Na swoim ciele czujesz to - w połowie pobudzenie w połowie znieczulenie. Powietrze wydaje się uciekać z pokoju ponieważ wszystkie kolory wyraźnie się rozjaśniają jakby jakieś łączące medium zostało usunięte. I wtedy słychać dźwięk jakby kawałek papieru śniadaniowego czy celofanu zostały rozdarte i wyrzucone. Mój przyjaciel mówi, że to entelechia radiowa opuszczająca poprzednie ciemiączko na czubku twojej głowy. [śmiech] ... błona się przerywa, coś się rozrywa. A potem ma miejsce coś ( co Mircea Eliade ujął w pięknym zdaniu ) "całkowite rozerwanie przyziemnej płaszczyzny." [śmiech] To jest tak jakbyś miał wypadek samochodowy tyle, że samochód pochodzi z hiperprzestrzeni. Całkowite rozerwanie przyziemnej płaszczyzny. I zapadasz się w tę halucynogenną przestrzeń i widzisz wolno obracającą się czerwono-pomarańczową rzecz, którą nazwaliśmy "Chryzantema". To jest symbolem braku równowagi, który ma swoje korzenie w synapsach. Gdy patrzysz na tę Chryzantemę miliony i później setki milionów cząsteczek DMT pędzą w stronę synaptycznych szczelin gdzie łączy się serotonina, krzyżują się i zmieniają charakter rezonansu spinu elektronowego tych połączeń nerwowych w ten "inny" sposób. To zabiera 30-40 sekund, potem jest takie narastające buczenie mmmmMMMMMMM, taki narastający dźwięk, taki dźwięk wydają latające spodki z hollywoodzkich filmów klasy B.

A potem, jeśli wziąłeś wystarczająco dużo DMT coś się dzieje ... coś czego nie można opisać słowami.

Membrana się rozrywa i zostajesz wyrzucony w to "miejsce". Język nie potrafi tego dobrze opisać. Dlatego opiszę to niedokładnie.

Wszystko co teraz powiem to kłamstwa. [śmiech] Gdy włamujesz się do tej przestrzeni masz wrażenie, że znajdujesz się pod ziemią - głęboko pod ziemią - nie potrafisz powiedzieć dlaczego, po prostu masz uczucie że nad tobą jest ogromna masa, chociaż wokół ciebie jest dużo przestrzeni, sklepiona kopuła. Ludzie nawet nazywają to miejsce "kopuła DMT", ludzie pytali mnie "byłeś pod kopułą" i wiedziałem dokładnie o co im chodzi.

Więc wpadasz w tę oświetloną przestrzeń. Łagodne, pośrednie oświetlenie - właściwie nie możesz go zlokalizować. Zdumiewające i fascynujące jest to, że w tym miejscu znajdują się pewne jednostki - są tam rzeczy, które ja nazywam "samotransormującymi się maszynowymi elfami", mówię na nie także samodryblujące piłki do koszykówki. [śmiech] Lecz one nie są tym. Musisz zrozumieć: to są metafory w ścisłym znaczeniu, to znaczy, że są kłamstwami! To jest samozmieniająca się piłka do kosza w postaci klejnotu, maszynowy elf. Nazywam je "Tykes" ponieważ "tyke" oznacza dla mnie małe małe dziecko, zafascynował mnie 54 fragment z Heraklita :"Eon jest dzieckiem bawiącym się kolorowymi kulami." Gdy wpadasz w tę przestrzeń DMT to jest Eon - to jest dziecko i bawi się kolorowymi kulami i najwyraźniej wiecznie jestem w obecności tej rzeczy.

Jest wiele takich jednostek, głównie zaangażowanych w pewną lingwistyczną działalność, której nie potrafimy nazwać, to jest "widzialny język". One sprawiają, że masz widzialny językowy trip. Gdy włamujesz się do ich przestrzeni one właściwie wiwatują! Pierwszą rzeczą którą słyszysz kiedy tam wkraczasz jest "hhhieeeeeeejjjjjj" - znasz piosenkę Pink Floyd"ów "Gnomy nauczyły się nowego sposobu na mówienie hura? ("The Gnomes have Learned a New Way to Say Hoo-Ray"). Na pewno chodziło im o to, inaczej nie miałoby to sensu. [śmiech].

Wpadasz w tę przestrzeń... gnomy mówią huu-raa! I pędzą do przodu i ... ludzie pytają "czy DMT jest ryzykowne. to brzmi poważnie. Czy to jest niebezpieczne ?" Odpowiedź brzmi: tak, to jest ogromnie niebezpieczne, niebezpieczeństwem jest śmierć przez zdumienie. [śmiech] Musisz się przygotować na taką ewentualność, ponieważ jesteś tak zdumiony. Zdumienie wydaje się być uczuciem, które uwolniło się i zatopiło wszystko inne - zdumienie? Kiedy ostatnio byłeś naprawdę zdumiony? Możesz przejść przez całe swoje życie i ani raz nie być zdumionym... i to jest zdziwienie podniesione do n-tej potęgi, do punktu w którym opada twoja szczęka...

To wywołuje takie kwestie :"Jezus, aa, ooo, ... chyba umarłem!" DMT nie wpływa na to co zwykle nazywamy umysłem. Ta część ciebie, którą nazywasz "ja" - nic się z nią nie dzieje. Ty jesteś taki sam jak przedtem, ale Świat został radykalnie zamieniony - w 100% - zniknął i siedzisz tam i mówisz "Jezu, minutę temu byłem w jakimś pokoju z jakimiś ludźmi i oni dali mi jakiś dziwny narkotyk i teraz, co się teraz dzieje ? Czy to jest ten narkotyk? Czy to zrobiliśmy? Czy to jest to?" I w międzyczasie te rzeczy mówią" Nie ustępuj miejsca zdziwieniu; Kontroluj swoje zdumienie." innymi słowy, starają się sprowadzić cię na ziemię. Mówią "Nie zgłupiej teraz, zwracaj uwagę. zwracaj uwagę ... na to co robimy" "OK; co robicie?" [śmiech]

I wtedy zaczynają tworzyć rzeczy śpiewając. Zdumiewające rzeczy zrobione z pereł, metalu, szkła i żelu; i pokazują tobie te rzeczy, i gdy spoglądasz na jedną z nich to wiesz bez cienia wątpliwości, że jeśli to działoby się tutaj i teraz, ten świat by oszalał. To wygląda jak coś z innego wymiaru. Jak artefakt z latającego spodka. Jak coś co odpadło z umysłu Boga - takie przedmioty nie istnieją w tym wszechświecie a jednak widzisz to. Głośno domagają się twojej uwagi. "Spójrz na to! Spójrz na TO! Spójrz na to!" i wyciągają te rzeczy i każda z nich staje się zdumieniem z którym musisz walczyć. Mówisz "Nie, nie patrz na to, spójrz w inną stronę!" ponieważ to jest tak piękne, że zatapia mój obiektywizm i niszczy moją zdolność do funkcjonowania w tej przestrzeni.

Obiekty, które tworzą mają szczególną umiejętnośc tworzenia lingwistycznego "materiału" który kondensuje się jak inne przedmioty. Więc istoty tworzą obiekty, pokazują ci obiekty, obiekty przemieniają się w istoty i tworzą inne obiekty, te istoty i obiekty wskakują w twoje ciało i wyskakują z niego machając tymi przedmiotami, rzucając tym we wszystkich kierunkach. To jest jakby Bugs Bunny nagle oszalał. I cała ta energia - to są elfy. Tym właśnie są elfy. To jest dziwna rzecz, - czujesz, że one cię kochają lub bardzo lubią ale czujesz też, że mają bardzo dziwne poczucie humoru. I musisz bardzo uważać na układy jakie zawierasz z tymi rzeczami. Spędziłem dużo czasu zastanawiając się czym to jest. To wywołuje różne odczucia. Z jednej strony po wielu takich tripach i po analizie tego miejsca w końcu uświadomiłem sobie: To miejsce jest ... czyimś bardzo dziwnym... to ich pomysł na uspokajające otoczenie dla człowieka! To jest jak kojec. Jest tak ciepło, jasno, bezpiecznie, jak w łonie matki i gdy włamuję się w to miejsce, te rzeczy, elfy to są zabawki! One istnieją po to aby mnie zabawiać. W taki sposób wiesza się kostki i klocki nad kołys... kojcem. Ponieważ dzieci mają skoordynować kształty z jasnymi kolorami. Właśnie tym są te rzeczy: są zabawkami, które chcą mnie nauczyć koordynacji mojej percepcji w tamtym miejscu. To jest pewien obszar - ktoś go stworzył i obserwuje mnie.

OK - to jest jedna z metafor opisujących to miejsce. Inna to ... Zabrałem DMT do Tybetu, do Amazonii. Dałem spróbować Tybetańczykom, powiedzieli "to są mniejsze światła, mniejsze światła Bardo. Nie możesz iść dalej w stronę Bardo i powrócić. DMT zabiera cię najdalej jak można dotrzeć." Gdy dałem to szamanom w Amazonii, powiedzieli "To jest mocne - ale to są nasi przodkowie. To duchy z którymi pracujemy. To są dusze przodków. Znamy to miejsce." Teraz trzecia i ostatnia metafora, gdy jesteś tam masz takie złożone uczucia - bardzo złożone uczucia - coś dziwnego dzieje się z czasem, ponieważ odbierasz obraz swojego ciała jako infantylny. Wydajesz się mieć bardzo dużą głowę i bardzo krótkie kończyny. I nie wiem jakie to ma znaczenie.

Chcę jeszcze zwrócić uwagę na ostatni aspekt: "musisz uważać żeby stać na palcach" - nie pozwól żeby oni zaszli cię od tyłu. Oni są sprytni. A ich elfi humor może ci się wcale nie podobać. [smiech]

To uczcie bycia z ludźmi którym nie możesz zaufać lecz którzy chcą mi pomóc i którzy starają się zawrzeć układ. I wtedy sobie przypomniałem, "Wiem kiedy tak się czułem - czułem się tak gdy byłem na rynku Crawford w Bombaju gdy miałem kilo Złota w mojej kieszeni i chciałem kupić za to haszysz, i otoczyli mnie ci wszyscy arabscy handlarze haszyszem i mówili : "jesteśmy twoimi przyjaciółmi, poczekaj, nie martw się.." "tak wiem, że jesteś moim przyjacielem i nie martwię się, ale wiesz , brbrbrrr ..." i pomyślałem "Aha stworzenia DMT są handlarzami..." I jest to dziwne uczucie - tam jest środowisko biznesu. [śmiech] Mamy spotkanie handlowe. Oni mówią .. i potem te obiekty! Wtedy przypomniałem sobie - obiekty - są towarami! One mówią: "A co powiesz na toooo!, A na To!"

Czego chcą? Co takiego mam co chcą? Są handlarzami memetyki. I myślę, że to czego chcieli i zabrali to było wszystko co wiedziałem na temat "I Ching". Oni są jak kolekcjonerzy sztuki. Mówią "cóż, ten pomysł jest prymitywny, prymitywny w swoim wykonaniu, ale z pewnego rodzaju wewnętrzną integralnością którą trzeba szanować..." Więc oni są kolekcjonerami prymitywnej sztuki a tym co pozostawili był, amm, mój własny model czasu, który jest najbliższą rzeczą do jednego z tych hiperwymiarowych obiektów. Takie obiekty nie mogą istnieć w tym świecie. Ale ich projekty mogą. I dzisiaj jeśli wszystko pójdzie dobrze podzielę się z wami ta "ideą czasu".

Myślę, że zdołam was przekonać, że mam takie odczucie iż to nie powstało w umysłach ludzkich, to stworzenie z innego rodzaju mentalnego wszechświata. I uważam, że poza kryzysem na tej planecie i naszymi trudnościami to jest prawdziwym wyzwaniem dla psychodelii; spotkać handlarzy i robić z nimi interesy. I nawiązać stosunki. Handlarze pojęć. Oni mogą prowadzić handel hiperprzestrzennymi pojęciami z odległego kosmosu. I to może być cały nasz pozaziemski kontakt.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

semi (niezweryfikowany)

chce pohandlowac :)

gazyfikacja plazmy

Elfi humor. Poznałem go. Wypaliłem za dużo, podróż była trudna, nie przypomniała mi się w całości choć nieco pamiętam. Trzymało bardzo długo, po 15 minutach wróciłem ale do nie tego świata. Wylądowałem w nie swoim samochodzie, muzyka grała z telefonu, który nie był mój, wszystko zostało podmienione. Tylko fajka ta sama. Przeteleportowało mnie do innego wymiaru i po podróży został tylko bilet. Za chuj nie wiedziałem jak tu trafiłem i gdzie jestem. Bałem się, że będę musiał uczuć się żyć nowym życiem, taki psikus. Pstryk i trafiasz do innego świata, nie ma powrotu, radź sobie. Minęło 10 minut i nic się nie zmieniało. Wysiadłem z auta, chodziłem, świat był inny, nie ten z którego startowałem. Chciałem wracać a nie wracałem. Zadzwoniłem do kumpla, zajarałem szluga i wszystko stawało się mniej obce. Wracałem naprawdę długo, do teraz jestem innym człowiekiem. To subtelna zmiana w środku, na zewnątrz niewidoczna. Zabawne, prawda? Doskonały humor elfów.

Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • MDMA
  • Pozytywne przeżycie

Jak wszystko w tym TR imiona i ksywki wymyślone 12:00

  • Marihuana


jesli ktos jeszcze pamieta to mialem przestac palic, czytac [u], skonczyc z

uzywami. otoz nic z tego nie wyszlo ;-) udalo mi sie zrezygnowac z [u], ale

z mj nie do konca. w moje abstynenckie lapki trafilo w pewien przedziwny

sposob (dlug o ktorym zapomnialem splacony w "zielonej naturze") troche

grassu i hashu.


nie wiedzialem co z tym zrobic. sprzedac nie sprzedam, bo szkoda, wyrzucic

tym bardziej. jedyne wyjscie to.. spalic :-)  • Marihuana

"...samotność jest czymś esencjonalnie związanym z twoim istnieniem i nie ma sposobu, by tego uniknąć. Ludzie boją się

samotności i robią wszystko by jej uniknąć. Pójdą do kina na kiepski film, obejrzą mecz piłki nożnej... Czy widzieliście

coś bardziej idiotycznego? Kilku idiotów przerzuca piłkę na drugą stronę boiska, kilku kolejnych idiotów odrzuca ją z

powrotem... a miliony innych idiotów gapi się na to, jakby działo się coś niezmiernie ważnego. W tłumie czują się lepiej i

  • Anadenathera peregrina


Nazwa substancji: Yopo

Poziom doświadczenia: poza levelami a kontakt z substancjami różnymi: bieluń, muchomór, hasz, ganja, łysiczki, XTC, DXM, LSD, kodeina, tussipect i zapewne jeszcze coś by się znalazło ale nie pamiętam bo pamięci już nie mam :>

Dawka: 4 pokruszone nasiona + soda oczyszczona

S&S: spokojnie w domowym zaciszu