Reklama tytoniu pozostanie zakazana?

Philippe Léger, rzecznik generalny unijnego Trybunału Sprawiedliwości, zaproponował sędziom oddalenie skargi Niemiec przeciwko dyrektywie zakazującej reklamy tytoniu w prasie, magazynach, radiu oraz internecie.

a.

Kategorie

Odsłony

1970
Philippe Léger, rzecznik generalny unijnego Trybunału Sprawiedliwości, zaproponował sędziom oddalenie skargi Niemiec przeciwko dyrektywie zakazującej reklamy tytoniu w prasie, magazynach, radiu oraz internecie. Dyrektywa unijna zakazująca reklamy wyrobów tytoniowych w prasie, magazynach, radiu oraz internecie obowiązuje od 31 lipca zeszłego roku (zakaz reklam w telewizji - od dziesięciu lat). Niemcy są jedynym krajem, który sprzeciwia się wprowadzeniu zakazu, i dlatego zaskarżyły dyrektywę do Trybunału Sprawiedliwości. Sędziowie rozpoczynają właśnie rozpoznanie tej sprawy. Wczoraj Philippe Léger, rzecznik generalny Trybunału, zaproponował im oddalenie skargi Niemiec. Według niego sytuacja, w której jeden z krajów nie przestrzega zakazu, może oznaczać problemy z nadawaniem programów radiowych oraz internetowych między krajami UE. Dyrektywa UE zakazuje producentom tytoniu także sponsorowania międzynarodowych imprez kulturalnych i sportowych, w tym wyścigów Formuły 1 organizowanych na terenie Unii. Nie dotyczy ona jednak imprez lokalnych oraz kin i nośników reklamy zewnętrznej. Dozwolona jest również reklama w miejscu sprzedaży oraz punktach gastronomicznych. W Polsce zakaz reklamy papierosów w mediach wprowadzono w 2001 r. Z dnia na dzień ogromne budżety się skurczyły. Koncerny tytoniowe skupiły się na promocji w miejscu sprzedaży, wydawaniu własnych magazynów dla palaczy (jak np. "Go" czy "Deep") i przestały być atrakcyjnymi klientami dla agencji reklamowych i domów mediowych.

Komentarze

SoLo (niezweryfikowany)
Zakaz reklamy róznych uzywek wcale niezapobiega uzaleznianiu sie od nich nowych ludzi przecie nawet jak niebedzie reklam papierosów czy piwa to ludzie i tak beda wiedzieli o ich istnieniu i beda kupowali. A zakazy tego typu jedynie pozbawiaja pieniedzy wiele instytucji.
Anonim (niezweryfikowany)
Chcerz przez to powiedzieć że reklama jakiejs używki ma za mały potencjał żeby być w stanie namówić kogoś do spróbowania? Pewnie, ale tylko w przypadku osób dorosłych które są w pełni świadome czym grozi palenie. Ale nie zapominaj że oprócz osób pełnoletnich są osoby niepełnoletnie w przeciwieństwie do tych pierwszych nieświadome ryzyka na tyle by móc je podjąć i bardziej podatne na wpływ reklam."A zakazy tego typu jedynie pozbawiaja pieniedzy wiele instytucji."wybacz ale musisz sie ze mną zgodzić że zdrowie jest ważniejsze od pieniędzy bo w przeciwnym razie będziesz głupim materialistą bez honoru pracującym w jakiejś zasranej agencji reklamowej która reklamuje wyroby tytoniowe i boisz sie o swój stołek (czyżbym miał racje?)
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-HO-MIPT
  • Pozytywne przeżycie

Po szkole z dobrym tripowym kumplem pozytywne nastawienie, piękna pogoda wręcz idealna

Witam wszystkich zgromadzonych, siedze na przyjemnym afterglowie i podzielę się z wami moją dzisiejszą przygodą z królem homiptem.

Ja (V) i mój tripowy kumpel Grześ (Z) odbieramy nasze zielone tabletki od mojego znajomego.

  • Lobelia Inflata
  • Lophophora williamsii (meskalina)
  • Marihuana
  • Szałwia Wieszcza


trip1:

 


Spalono 1,2 g mieszanki (stosunek 1:1) Lobelia Inflanta i Ganjii (a
jednak :)). Nastepnie 40 mg SD i 3,2 g wysuszonego i skruszonego Peyotla
(biedaczek zmarl dwa dni temu, zostalolo jeszcze 6 roslin o ktore bardzo
dbam, no i San Pedrosy sztuk 6, wielkie jak.... niewazne jak co wielkie :)).

 

  • łysiczka lancetowata

To było drugie spożycie grzybów w moim życiu. Pierwszy raz to było kilka sztuk, od których miałem niesamowita chichrę. Pokrótce może napiszę o tej pierwszej fazie. We wrześniu 1998 r. po raz pierwszy z Uadrolem wybraliśmy się na grzyby. Zebraliśmy kilkanaście sztuk na próbę. Zapodałem je sobie i oczekiwaliśmy na efekty. Nie miałem oczywiście żadnych halunów po tej niewielkiej ilości, ale tzw. chichrę. I to dopadła mnie u Uadrola. Śmiałem się non-stop. Uadrol się nie pytał czy mam haluny. Nie mogłem mu nic powiedzieć, bo cały czas się ryłem.

  • Dekstrometorfan

Substancja: DXM (Acodin) drugi raz (zajrzyj do TR z pierwszego razu)

Dotychczasowe doświadczenia: to było dawno i nieprawda ;)

Efekty: podobały mi się aż za bardzo, a potem odwrotnie ;)

Czy to doświadczenie zmieniło cię, i w jaki sposób: Mnie chyba niespecjalnie, ale za to już nie mam ochoty na DXM

randomness