Zopiklon - Wątek ogólny

Z-drugs – substancje wykazujące powinowactwo do receptora benzodiazepinowego, nie dzielące jednak podobieństwa strukturalnego z benzodiazepinami. Przykłady to zolpidem, lub zopiklon.

Moderatorzy: GABA, Leki

• 2989 / 1216 / 1

Można. Tylko w ilościach medycznych, a nie rekreacyjnych. Licz się z tym, że miks zopiklon i kweta spowoduje amnezję w czasie snu i możliwy ciężki do ogarnięcia poranek
  • 221 / 27 / 0

Dostałem zopiklon od psychiatry. Czy na początku brania będę miał podobne halucynogenne jazdy jak w przypadku zolpidemu? Efekt był zajebisty ale tylko raz czy dwa, potem lek działał już tylko nasennie

Nie takie halucynogeny straszne, jak je malują

Związki halucynogenne kojarzone są przede wszystkim z ich rekreacyjnym przyjmowaniem. Jednakże informacje zarówno na temat mechanizmu działania, jak i właściwości farmakologicznych halucynogenów są znacznie mniej rozpowszechnione. Większość dotychczasowych badań skupiała się na spektakularnym działaniu związków halucynogennych, pomijając ich interesujące właściwości uzyskiwane poprzez zastosowanie niższych dawek, tzw. mikrodawkowanie. Obecnie obserwuje się nawrót zainteresowań związkami halucynogennymi w zastosowaniach medycznych, o czym świadczy wiele publikacji naukowych.

Czy zatrzymania CBA odbiją się na dostępności medycznej marihuany w Polsce?

Nadal wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi, jeśli chodzi o zeszłotygodniowe zatrzymania CBA związane funkcjonowaniem Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. Przypomnijmy, że funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby: przewodniczącego Komisji ds. Produktów Leczniczych przy URPL oraz prezesa firmy, która chciała wprowadzić do polski swój preparat z medyczną marihuaną. Do zatrzymania miało dojść w restauracji, gdzie mężczyźni finalizowali podpisanie umowy.
  • 813 / 136 / 0

Z pewnością mniejsze, jeśli w ogóle będziesz miał. Chociaż jeśli to twój pierwszy kontakt z lekiem i masz niska tolerancję, to też potrafi ;) Mi osobiście takie jak po zolpidemie, po zopiklonie nie wystąpiły nawet w połowie, chociaż już miałem wyrobioną tolerancję. Amnezyjność i przypałogenność już na bardziej zbliżonym poziomie bym powiedział, też często blister znikał w niewyjaśnionych okolicznościach, a telefon na drugi dzień był zasypany sms'ami i połączeniami wychodzącymi w godzinach 00:00-4:00.
  • 47 / 3 / 0

Witam, mam kilka tabsow zolpiklonu i chciałbym się dowiedzieć czy miks tramal+zolpiklon ma sens czy lepiej się nie brać za to
  • 813 / 136 / 0

Zupełnie niepasujące do siebie substancje. Tramal jedno z najmniej lubianych, w dodatku bardzo nieprzewidywalne w interakcjach z innymi substancjami opio, zopiklon bardzo niski potencjał rekreacyjny (no może z wyjątkiem 2-3 pierwszych razy, jeśli ktoś jest bardziej podatny;) ).
  • 67 / 4 / 0

Hej dostałem lek Sanval( z zolpidemem) Czy to to samo co nasen i stilnox? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Przeniesiono post do odpowiedniego wątku. | STR88
  • 2435 / 540 / 155

@Introcepcja, Sanval to zopiklon, a nie zolpidem. Działanie mają bardzo zbliżone, jedynie w moim mniemaniu zopiklon nie orze żołądka tak jak zolpidem.

Przeniesiono post do odpowiedniego wątku. | STR88
  • 813 / 136 / 0

05 października 2019taurinnn pisze:
Działanie mają bardzo zbliżone, jedynie w moim mniemaniu zopiklon nie orze żołądka tak jak zolpidem.
Ani mózgu %-D
  • 1999 / 236 / 1

Zolpidem nie orze żołądka
  • 3 / / 0

czesc. niestety włączyła mi sie tolerka za zopiklon (Dobroson)- dwa blistry nie wchodzą. Ile muszę odczekać, by znów tak sympatycznie zopiklon wchodził? na jaki okres musze go odstawić?
Wróć do „Niebenzodiazepiny”
Na czacie siedzi 1478 uczestników Wejdź na czata