25 listopada 2020niikolavvv pisze: Mam pewien problem, ostatnio w moje ręce wpadł zolpidem. To mój pierwszy kontakt z tą substancją, na pierwszy raz skruszyłam sobie dwa tabsy po 10mg na sniffa. Jakby spoko, takie odrealnienie, ale żadnych wizuali czy coś, świadomie (no może półświadomie, bo pamiętam to jak przez mgłę, ale zdawałam sobie sprawę z tego co robię) nie wiem po jakim czasie (godzina max?) dorzucam kolejne 10mg i jakieś 20 min później jeszcze 10mg (wszystko także wąchane).
Ile odczekać i ile zarzucić tego zolpidemu, żeby podziałało (czy jeszcze nie mam wyrobionej tolerki po tych dwóch razach i mogę już dzisiaj zjeść, nie czekając?), a z racji, że też dałam kilka tabsów znajomym, to zostało mi już tylko 9 po 10mg, więc jak to rozegrać, kiedy i ile zjeść?
Od razu mówię, że jednorazowo bawię się z zolpidemem, bo wiem, że jest silnie uzależniający, nie mam też problemów ze snem, więc tak czysto rekreacyjnie ;))
Ogolnie to tabletki są do jedzenia a nie do wciągania.
Więcej niż 3 na start nje bierz bo amnezja.
Zazyj po kilku dniach przerwy 2 lub 3 i ewnet dociagnij nosem jeszcze jedna w niedlugim czasie. Zolpi krotko dziala. Po 2-3h schodzi.
Daj z 5 dni przerwy, zazyj normalnie 2-3 i dopal jesli nie bedzie efektu. Jesli to nie zadziala jak bys chciala to znaczy ze nie ma sensu dalej sprawdzać
"Rutyna to rzecz zgubna "
24 listopada 2020riv7 pisze: Zauważyłem że przy nerwicy i depresji Zolpidem działa znacznie lepiej niż "chwalony" Alprazolam. Tzn u mnie od jakiegoś czasu rozluźnienie po alkoholu działa tak, że puszczają mi hamulce w głowie i wszystkie nerwicowe myśli wychodzą na wierzch przez co jestem tylko podenerwowany, i tak samo miałem po Alprazolamie, a Zolpidem nie uwalnia tak potoku tych myśli, za to uspokaja, może dlatego że działa selektywnie, na konkretne gaba.
Tylko że ten wspaniały stan trwa kilkanaście minut. Po tym czasie da się zauważyć zmiana zachowania, które stopniowo staje się nieprawidłowe, nienormalne, o czym wiele napisano.
Ty wolisz mieć stany psychodeliczne
W tej chwili klasyfikacja dopuszcza stosowanie go u nowych pacjentów, tylko w stanach ciężkiej i uporczywej bezsenności, która rujnuje funkcjonowanie człowieka.
Świadczą też o tym nowe ulotki, które posiada w nowych kartonikach firma Aurovitas po przejęciu Apotexu - tego od szarych kartoników z lekami APO w nazwie.
Do tej pory wskazaniem było także "krótkotrwałe leczenie bezsenności" a teraz jest cisnąca na magików, żeby odchodzili od stosowania zolpidemu, szczególnie wtedy, gdy pacjent nigdy go nie stosował, a już na pewno nie jako substancji pierwszego rzutu. Chyba idą ciężkie czasy, jeszcze od stycznia farmaceuci i lekarze, mają widzieć historię pacjenta, w tym roku kalendarzowym widzą tylko dokumentację osób z przedziału 75+.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannaheart.jpg)
Marihuana zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/3-446297.jpg)
1,3 tony kokainy przejęte dzięki współpracy służb z Polski, Hiszpanii i Francji
Efektem działań CBŚP, francuskiej Służby Celnej i hiszpańskiej Policji Narodowej, we współpracy z Europolem, było przejęcie ogromnej ilości kokainy na terenie Francji i Hiszpanii, która docelowo miała trafić na czarny rynek Niemiec, Polski, Niderlandów i Wielkiej Brytanii. W ramach działań skontrolowano dwie ciężarówki z Polski i zatrzymano polskiego obywatela.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.