Dział o sprawach, w których zarzut nie opiera się na Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 1 z 2
  • 175 / 21 / 0
Co grozi za zamawianie leków na receptę (z czarnego rynku), zakładając, że paczka zostałaby przechwycona i przyznałbym się? Teoretycznie ( :rolleyes: ) załóżmy, że to 3 opakowania Xanaxu.
Był podobny temat, jednak było o posiadaniu takowych leków. Mnie interesują konsekwencje świadomego kupna.
Zważaj na swoje myśli, gdyż przemienią się w czyny; zważaj na swoje czyny, gdyż przemienią się w nawyki; zważaj na swoje nawyki, gdyż przemienią się w twój charakter; zważaj na swój charakter, gdyż on będzie twoim losem.
  • 171 / 26 / 0
Bylem ostatnio na przesluchaniu w sprawie oszustki, ktora oferowala, ze sprzedaje leki na recepte bez recepty.
Polegalo to na tym, ze na stronce z ogloszeniami widnialo wlasnie jej z lista lekow, mailem oraz informacja, iz jesli danego leku nie ma w ofercie, prosze o kontakt.
Bylem mlody i glupi %-D .
Zapytalem o produkt Actavis Promethazine Codeine (wycofali juz wczesniej ten produkt, ze wzgledu na wysoki procent naduzywania).
Pan/Pani mailowo odpowiedziala, ze moga sprowadzic oraz podala kwote za dana ilosc w butelce i ile dodatkowo za wysylke.
Kontakt tylko mailowy, telefoniczny niedostepny Z POWODOW BEZPIECZENSTWA :nuts: .
Wplacilem pieniazki na podany numer konta po uzgodnieniu ceny oraz podaniu tam istotnych informacji.
Kontakt sie urywa po mailu z potwierdzeniem wplaty.
Gdy zaczalem pisac z drugiego maila to odrazu odzew sie pojawial.

Po 2-3 latach od tego incydentu (tzn. w tym roku) dostalem kwitek na przesluchanie w sprawie poszkodowanego-swiadka.
Przyskrzynili typiarke/typka i doszli po historii, ze z mojego konta bankowego byl wykonywany przelew.

Powiedzialem, ze babcia nie posiadala akurat danego leku a w aptekach nie bylo i probowalem przez internet zamowic. :gun:
Nie posiadam na policji zadnej historii przestepczej badz narkotykowej wiec uwierzyli. Tymbardziej ze znajomy policjant przesluchiwal ;-) .
Zapytany dlaczego tego nie zglosilem, oznajmilem, ze to nie byla duza oraz, ze balem sie odpowiedzialnosci karnej, poniewaz wydaje mi sie, ze nie mozna robic takowych zakupow.
Policjanci we dwoje chwile myslac oznajmili, iz nie wydaje im sie, ze istnieje kara za sam zakup lekow, poniewaz dana osoba, moze nie wiedziec, ze to nielegalne. Jedynie jest zakaz sprzedazy.

Tyle z mojej strony.
Uwaga! Użytkownik Sk4Zii nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 175 / 21 / 0
Eh, strasznie bym chciał uniknąć takiej sytuacji.
Ja właśnie trafiłem na pewną stronę, której właścicielem jest 'sprzedawca'. Jest tam masa zdjęć z ogromną ilością leków, oczywiście z tagami ich e-maila. Przez to wygląda legitnie, ciekawi mnie jak jest naprawdę.
Tak sobie myślę, że w takim razie przy większym wysiłku mozna stworzyć naprawdę wiarygodną historię dla policji. Jednak trochę mnie to dziwi, bo przecież nieznajomość prawa nie zwalnia z przestrzegania go.
Zważaj na swoje myśli, gdyż przemienią się w czyny; zważaj na swoje czyny, gdyż przemienią się w nawyki; zważaj na swoje nawyki, gdyż przemienią się w twój charakter; zważaj na swój charakter, gdyż on będzie twoim losem.
  • 74 / 13 / 0
Zależy czy posiadanie takiej substancji jest zabronione. Jeśli zamówisz majke w formie aptecznej - masz przypał. Jeśli zamówisz jakąś kode czy inne benzo - teoretycznie nie masz.
  • 1383 / 85 / 2
@AlfaAZ

Benzo przyjecielu też jest w ustawie, a zresztą to i tak wszystkich co ćpaja jebie to pojebane prawo.

Nie cytujemy postów znajdujących się bezpośrednio nad naszym postem. - {owerfull}
action movie:gun:
  • 74 / 13 / 0
@stuk

Rzuć proszę jakimś paragrafem bo z tego co mi wiadomo to tylko handel lub posiadanie z zamiarem handlu jest karane. Nie mówię że mam racje, ale do tej pory byłem przekonany że tak jest.

Art. 124.
Kto wprowadza do obrotu lub przechowuje w celu wprowadzenia do obrotu produkt leczniczy, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Nie cytujemy postów znajdujących się bezpośrednio nad naszym postem. - {owerfull}
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2021 przez owerfull, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Cytowanie posta nad postem.
  • 1383 / 85 / 2
@AlfaAZ

Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, zmienione Dz.U. z 2018 r. poz. 1669 wykaz substancji psychotropowych grupy IV-P w której jest benzo.
Przestępstwo posiadania narkotyków (art. 62 ust. 1-3) lub środków odurzających lub substancji psychotropowych, stanowi na gruncie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii czyn zabroniony, substancjami takimi są te objęte w załączniku i ujętych grupach.
Dodatkowo na każdy lek z grupy benzo lekarz wystawia receptę narkotyczną, bo nią jest RPW i ona pozwala posiadać się leczącej osobie, a jej brak wiesz co oznacza?
To co napisałeś to odnosi się do leków nie narkotyków i w ustawie nie ujętych typu na przykład sterydy i nie ma paragrafu na zamiar wprowadzania tylko wprowadzanie jest karane, a zamiaru wprowadzania i tak się w sądzie nie da udowodnić.

Nie cytujemy postów znajdujących się bezpośrednio nad naszym postem. - {owerfull}
action movie:gun:
  • 3 / 1 / 0
@stuk

sam dowód na to, że sie zamówiło nie podchodzi chyba pod posiadanie pod względem prawnym, musieli by zrobić nalot, znaleźć i zabezpieczyć to benzo żeby to podeszło pod posiadanie. moge się mylić, jak coś jest nie tak to prosze mnie poprawić,

Nie cytujemy postów znajdujących się bezpośrednio nad naszym postem. - {owerfull}
  • 2104 / 461 / 37
Przedmiot, który zamówisz wchodzi w twoje posiadanie w momencie zapłaty za niego, a nie dopiero kiedy go odbierzesz z paczkomatu czy tam poczty. Kiedy sprzedawca wysyła towar, już kupujący jest jego posiadaczem. Dowód zamowienia może więc być uznany za posiadanie przez sąd. Po raz 1000 powiem, że kiedyś na głównej hyperreala był artykuł prawnika, który właśnie do takich wniosków doszedł. Sam sobie tego nie wymyśliłem, opieram się tutaj na owej publikacji. W prawie cywilnym jest podobnie zresztą. Jak kupisz coś na allegro, zapłacisz za towar i kurier go uszkodzi, to ty masz roszczenie do firmy kurierskiej, nie sprzedawca, gdyż w momencie uszkodzenia on już nie był posiadaczem.
Lubisz koks?
  • 4603 / 2184 / 1
05 maja 2020stuk pisze:

Dodatkowo na każdy lek z grupy benzo lekarz wystawia receptę narkotyczną, bo nią jest RPW i ona pozwala posiadać się leczącej osobie, a jej
Na benzodiazepiny nie wystawia się recept RPW. To raz.
Recepta nie jest żadnym "prawem posiadania" Jest zleceniem od lekarza do apteki na wydanie odpowiedniego leku w odpowiedniej dawce i informacją dla pacjenta, jak ten lek stosować. To dwa.
01 lutego 2021yosse pisze:

sam dowód na to, że sie zamówiło nie podchodzi chyba pod posiadanie pod względem prawnym, musieli by zrobić nalot, znaleźć i zabezpieczyć to benzo żeby to podeszło pod posiadanie. moge się mylić, jak coś jest nie tak to prosze mnie poprawić,

Mylisz się. Jest tak jak napisał @RinTohsaka Już samo zamówienie/zapłacenie itd jest formą przestępstwa. Przypominam iż fazy przestępstwa są różne. https://pl.wikipedia.org/wiki/Formy_sta ... C4%99pstwa
Już samo usiłowanie zakupu (czyli zamówienie bez opłacenia/z opłaceniem ale nie odebraniem) jest przestępstwem. Jednakże o wiele trudniejszym do udowodnienia z punktu widzenia procesowego niż samo posiadanie.
Dlatego też policja i inne służby dążą do przyłapania na "dokonaniu" przestępstwa i wtedy sprawa jest łatwa i prosta.

Tutaj ciekawa analiza https://sip.lex.pl/komentarze-i-publika ... -369382131
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 1 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.