Zaleplon - Wątek ogólny

Z-drugs – substancje wykazujące powinowactwo do receptora benzodiazepinowego, nie dzielące jednak podobieństwa strukturalnego z benozdiazepinami.

Moderatorzy: Leki, GABA

• 205 / 3 / 0

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
N-[3-(3-cyjanopirazolo-[1,5-a] piramidyn-7-ylo)–fenylo]-N-etyloacetamid
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaleplon

Czy jest ktos bral zaleplonum i ma jakies porownanie do zolpidemu i zopiclonu? Czy ma dzialanie rekreacyjne?
Ostatnio zmieniony 27 października 2013 przez surveilled, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodano strukturę, nazwę systematyczną i link do Wikipedii
  • 420 / / 0

Przylaczam sie do prosby o krotka recenzje tego leku. Sam chcialem kiedys zalozyc taki temat ale uznalem ze nie warto bo zaleplon jest w sumie nieznany zarowno wsrod lekarzy jak i pacjentow, w tej grupie kroluje zolpidem i ewentualnie zopiklon. Teoretycznie wszystkie te 3 leki powinny dzialac bardzo podobnie, tak zreszta jest w przypadku zolpi i zopi, jednak subtelnie roznice miedzy tymi dwoma sa, takze zaleplon tez pewnie jakies wykazuje.

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Pinkas: Stawiamy na medycynę stylu życia

Z ministrem Jarosławem Pinkasem, głównym inspektorem sanitarnym, rozmawia Katarzyna Pinkosz
  • 1970 / 38 / 0

Zaleplon, zolpidem i zopiklon działają bardzo podobnie i niewiele się różnią.[1].

Z działania rekreacyjnego (zwłaszcza przy wyższych drogach administracji, intranasal [donosowo]) wywołuje halucynacje, amnezję i nieopanowaną chęć wciągania więcej[2]. Czyli to co w przypadku Zolpidemu.

Jest troszkę opisane na wikipedii:
- http://en.wikipedia.org/wiki/Zaleplon
- http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaleplon

Przypisy:
[list=1][*]Dündar Y, Dodd S, Strobl J, Boland A, Dickson R, Walley T. Comparative efficacy of newer hypnotic drugs for the short-term management of insomnia: a systematic review and meta-analysis. „Hum Psychopharmacol”. 19. 5, s. 305-22, 2004.
[*]Rush CR; Frey JM, Griffiths RR (Jul 1999). "Zaleplon and triazolam in humans: acute behavioral effects and abuse potential". Psychopharmacology (Berl) 145 (1): 39–51.[/list]
Ostatnio zmieniony 05 października 2011 przez Thirteen, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 205 / 3 / 0

Podobno ma wlasciwosci narkotyczne i ciezko mi bylo dostac na to recke oraz jest na rozowa recepte(ja dostalem na biala). Komus narkotyczne dzialanie cos mowi ?
Użytkownik nieaktywny
  • 10 / / 0

Pewnie uzależnia, selofen miałem w kapsułkach, wskazany w stosowaniu do 2 tygodni...
  • 20 / / 0

działa bardzo podobnie do zolpidemu, większych różnic nie widzę
Użytkownik nieaktywny
  • 2497 / 21 / 0

Jaki jest efektywny czas dzialania? Czy nadaje sie do usypiania, jesli ma sie rano wstac i nie byc otepionym?
Ostatnio zmieniony 18 stycznia 2012 przez świetliste macki kosmicznej jaźni, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 20 / / 0

3-4 godziny? Otępionym nie powinno się być, co do usypiania to w moim przypadku ta właściwość wypada średnio
Użytkownik nieaktywny
  • 850 / 12 / 0

Czas półtrwania to nieco powyżej 1 godziny. Zwykła biała recka. Taki lekko okulawiony zbyt krótkim cz. działania zolpi, za to już 2 kaps. powodowały u mnie lekkie halo w kątach pola widzenia. Co chwila coś tam przebiegało. Jak się raz wkręciło przysnąłem w pół drogi do kibelka. Mało TV nie spadł.
Użytkownik nieaktywny
  • 284 / / 0

Bardzo miła w działaniu substancja. Jako że nie mam porównania z zolpidemem ani zoplikonem to moge jedynie porównać z nasennymi benzodiazepinami. Bardzo podobne do Nitrazepamu tylko że krótko bardzo krótko działa. A i jeśli chcecie to wciągać to kapitan śluzówka mówi nawet o tym nie myśl smyku. Tego się po prostu nie da wciągnąć bo piecze jak cholera.
Wróć do „Niebenzodiazepiny”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata