ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
  • 94 / / 0
Pierwszy problem przedstawia się prosto. Czy jest sens zakładać HPS na taką powierzchnie? I jakiej mocy, 100W czy 150W?

Drugi problem jest z rozmieszczeniem żarówek. Box ma wymiary 66cm(dług)/28cm(szer). Czyli 2,36 raza dłuższy niż szerszy! Mam problem z hpsem, bo jak ułożyć żarówkę tak by działała tak samo efektywnie na każdy centymetr boxa? By topy po bokach nie byly mniejsze? Czy może zamontować dwie? Wydaje mi się że hpsy lepiej sprawdzają się w pomieszczeniach bardziej kwadratowych, a świetlówki w takich jak moje - podłużnych...

Pewnie powiecie ze sam sobie odpowiedziałem że świetlówki mam wybrać. Ale jednocześnie wiem że hps jest najlepszy do celów uprawy i dalej jestem w kropce.

Sam już nie wiem :/ poratujcie!
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2007 przez OldSmuggler, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik OldSmuggler nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 201 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Ziolo »
bardziej optymarny bylby HPS 150W - 8 swietlowek 24 w to 192 waty a daja mniej swiatla nix hps 150 , ale mniej sie nagrzewaja.

jezeli zdecydujesz sie na swietlowki 24/21 W , to umiesc je wszystkie na dlozszej scianie boxa, w rownych odstepach od siebie i gotowe.

jezeli twoj box niejest wersja z otwierana kompletnie cala scianka (tz. nie cala "scianka" to drzwiczki, tylko na gorze zostawione jest z 10-15cm) to umieszczaj je naprzemiennie po jednej i dorgiej sciance.
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2007 przez Ziolo, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 94 / / 0
Nieprzeczytany post autor: OldSmuggler »
ale to wychodzi 76000lm albo i więcej na m2! To nie za dużo dla konopi? Musze pokopać w podręcznikach...
Uwaga! Użytkownik OldSmuggler nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 201 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Ziolo »
dokladnie powinno byc przyjete 60000 na metr kw.

zadna ilosc swiatla nie jest "za duzo"
swiatelka poprostu niemozna przedawkowac :-D
  • 30 / / 0
Nieprzeczytany post autor: polichlorek »
[quote="Ziolo"]
dokladnie powinno byc przyjete 60000 na metr kw.

zadna ilosc swiatla nie jest "za duzo"
swiatelka poprostu niemozna przedawkowac ]



ojj, nie wiem nie wiem.. na biologi ost prof. mowil, ze jesli jest zbyt duze natezenie - hamuje sie proces fotosyntezy - tak jak z temp (pow 40*C spowalnia) i chyba to jest prawda - mailem mh150w w boksie, w ktorym moglbybyc 70w - i roslinki przez 1 tydzien slabo rosly
jakby mialy za duze natezenie. schowalem je po tygodniu mh na tydzien pod chyba 4 swietlowki i zaczęły zapierdalać (ofkors chodzi o roslinki od, swierzo wykielkowane i pierwszy tydzien zycia)
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2007 przez polichlorek, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik polichlorek nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 94 / / 0
Nieprzeczytany post autor: OldSmuggler »
hm. na haszysz.com jest ze 50000lm/m2 jako optymalne, w starych podrecznikach nawet ze miedzy 35000-45000... nie można tego zawyżać w kosmos.
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2007 przez OldSmuggler, łącznie zmieniany 2 razy.
Uwaga! Użytkownik OldSmuggler nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 201 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Ziolo »
ja miałem 250w w boxie o pow 0.31x0.31 czyli po przeliczeniu dawało to 2600 watów na metr kw. i roslinka rosła sobie bez problemów, zadnego zatrzymania fotosyntezy nie zaobserwowałem :-)
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Hiszpania: obowiązkowe testy na alkohol i narkotyki dla kierowców zawodowych?

Hiszpańska scena polityczna podzieliła się wokół nowej propozycji Partii Ludowej (Partido Popular), która chce wprowadzenia obowiązkowych corocznych testów na obecność alkoholu i narkotyków dla kierowców zawodowych. Projekt ustawy zmieniający hiszpańskie prawo o ruchu drogowym, zgłoszony kilka tygodni temu, trafił już pod obrady Kongresu Deputowanych, wywołując ostry spór między rządem a opozycją.

[img]
Po debacie prezydenckiej wzrosło zainteresowanie woreczkami nikotynowymi

Debata prezydencka 23 maja br. pokazała, że Polacy nie wiedzą, czym są saszetki nikotynowe oraz snusy, a także czym się różnią. Sztab wyborczy Karola Nawrockiego podał, że kandydat na prezydenta podczas debaty przyjął snus. Sam Karol Nawrocki sprostował, że była to saszetka nikotynowa. Tymczasem różnica między oboma produktami jest ogromna. Snus zawiera tytoń, którego nie ma w saszetce, a jego sprzedaż w UE – z wyjątkiem Szwecji – jest zabroniona.

[img]
Fenomen euforii biegacza – to nie endorfiny, tylko naturalna marihuana

Tajemniczy stan euforii, którego doświadcza blisko 75% biegaczy. Tak zwana „euforia biegacza” redukuje ból, wyostrza zmysły i daje uczucie podobne do działania marihuany. Najnowsze badania naukowe tłumaczą, dlaczego „runner’s high” to nie mit, a ewolucyjny mechanizm przetrwania – i jak go uruchomić nawet początkującym. W tym artykule dowiesz się, co to jest runner’s high, jak działa i jak go wywołać nawet jeśli dopiero zaczynasz biegać.