Wentylacja boxa.

Moderator: Konopia

• 15 / / 0

A jeśli ja mam boxsa 0.12m2 i bym chciał dac bimbrownie gdzieśsłyszałem że to przyśpiesz proces fotosyntezy i roślinki szybciej rosną i są silniejsze?? bedzie jekeś poprawa jak to dam??

Użytkownik nieaktywny
  • 34 / / 0

nie chce mi sie liczyc ile to jest 0,12m2 ale zapewne da poprawe....na vegu mniejsza a na flo duużą ...ja stosuję bimbrownię dla mateczki ktora rosnie na malej pow i daje efekty choc jest caly czas vegeta

Jak to jest, gdy palisz Salvię dla dobra nauki?

Autor artykułu był jednym z 12 ochotników w pierwszym w historii badaniu nad salwinoryną A, w którym użyto obrazowania pracy mózgu metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Przeczytajcie jak wyglądało to z jego perspektywy!

Prokuratura przyznaje, że się pomyliła. Policjanci z Gryfic nie przemycali narkotyków!

Mieli należeć do groźnej grupy przestępczej i przemycać narkotyki. Po dwóch latach prokuratura przyznała, że pomyliła się i oczyściła policjantów z Gryfic z zarzutów.

Użytkownik nieaktywny
  • 188 / / 0

kiler - lepiej wyciagajacy.

• 687 / 3 / 0

A mi się narodziło takie jedno pytanko czytając pewne posty na tym forum i golądając pewne obrazki. Jak wiadomo wentylator wyciągający powietrze umieszczamy możliwie jak najwyżej bo ciepłe powietrze zbiera się u góru boxa. Zaś wiatrak wciągający umieszczamy NA DOLE...i tu się rodzi moje pytanie. Przez "na dole" mam rozumieć przewidywaną wysokość topów (najniższy punkt wolnej przestrzeni między lampą a roślinami) czy na samiutkim dole boxa, poniżej całej szaty roślinnej???

• 262 / / 0

Gum@ pisze :
A mi się narodziło takie jedno pytanko czytając pewne posty na tym forum i golądając pewne obrazki. Jak wiadomo wentylator wyciągający powietrze umieszczamy możliwie jak najwyżej bo ciepłe powietrze zbiera się u góru boxa. Zaś wiatrak wciągający umieszczamy NA DOLE...i tu się rodzi moje pytanie. Przez "na dole" mam rozumieć przewidywaną wysokość topów (najniższy punkt wolnej przestrzeni między lampą a roślinami) czy na samiutkim dole boxa, poniżej całej szaty roślinnej???

Zasada fizyki jest taka ze cieple powietrze idzie do gory a zimne na dol. powietrze powinno wciagac powietrze na samym dole boxa, gdyz jest tam najzimniejsze. Natomiast u góry powietrze jest cieple wiec jest wyciagane. Tak jest przynajmnniej teoretycznie. ja zamiast wciagajacego wentylatora zostawilem zwykla dziure w szafce, a wentylator uzylem do wiania bezposrednio na roslinnki.

• 30 / / 0

Czy istnieje jakiś przelicznik, który informuje jakiej wydajności wentylator powinien być zastosowany do danej wielkości boxa? Mój box ma (w zasadzie bedzie bo jeszcze w budowie) 100x80cm podstawy i jakies 170 wys.
Myslałem by zapodać na wyciągu wentylator ścienny o wydajności 100 m3/h i w sumie nie wiem czy to będzie stale za mało czy może przesadze. Np cosik takowego: http://allegro.pl/item90460595_wentylator_dospel_polo4_s_sr_100mm_wys_gratis.html
Jako wlot normalne dziury w dolnej czesci obudowy oczywiscie + jakis mały wentylatorek kompowy wewnątrz.

Nadmieniam, wyczytałem że należy zapewnić roślinkom wymiane powietrza co 5min., wiec łatwo niby przeliczyć gdyby nie problem że sam HPS 400 W emituje sporo ciepła które też trzeba odprowadzać.

• 302 / / 0

Objętośc twojego boxa wynosi 1,36m^3, czyli teoretycznie wynika że w ciągu godziny taki wentylator wymieni powietrze 75 razy!
Warto było by też zainwestować w regulator obrotów do niego, bardzo przydatna rzecz, bez problemu dostosujesz odpowiednią temperaturę, jak za ciepło to zwiększasz obroty i odwrotnie.

• 33 / / 0

dwa pytania...

1. co najlepsze do produkcji co2 (uprawa hydro): świeczki z ikei, zacier z drożdży, czy co2 rozpuszczany w wodzie wędrującej po hydroponice? a może mineralka gazowana podawana do hydro?

2. czy jeśli jednocześnie będą chodzić wiatraki i chodził system uzdatniający co2, to nie bedzie troche bez sensu? co sie wytworzy, to zaraz wywieje...

• 33 / / 0

dwa pytania co do uzdatniania co2...

1. co najlepsze do uprawy hydro? świeczki ikea, zacier drożdżowy, mineralka gazowana wlewana do hydro, czy też dwuetlenek z zoologicznego do rozpuszczania w wodzie?

2. czy jednoczesne pracowanie systemu uzdatniania co2 i wentylatorów nie mija sie z celem? bo co sie dwutlenek wytworzy, zaraz wywieje....

• 19 / 1 / 0

ellendil pisze :
1. co najlepsze do uprawy hydro? świeczki ikea, zacier drożdżowy, mineralka gazowana wlewana do hydro, czy też dwuetlenek z zoologicznego do rozpuszczania w wodzie?

Polecam metodę soda-kwasek. Dokładniejszy opis jest tu]http://forum.haszysz.com/viewtopic.php?t=3833&sid=1f567cb41ca540f65f2514e5ece8391e[/url]

ellendil pisze :
2. czy jednoczesne pracowanie systemu uzdatniania co2 i wentylatorów nie mija sie z celem? bo co sie dwutlenek wytworzy, zaraz wywieje....

Nie mija się z celem. Stężenie CO2 nie musi być aż takie duże.
Wróć do „Wentylacja”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata