Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 121 / 5 / 0
Witam, tak jak w temacie. Z tego co czytałem to zarówno HIV, HCV, HBV mogą się przenieść przez rany z tym że tutaj trzeba więcej danych bo niektórzy twierdzą że takie wirusy szybko umierają po opuszczeniu gospodarza?
Jak to wygląda w realistycznych warunkach? Proszę tylko podawać źródła a nie nasze domysły.
  • 641 / 98 / 0
Ogólnie są żywotne, w strzykawce w temperaturze normalnej do miesiąca

https://www.mp.pl/pacjent/gastrologia/l ... -czlowieka
  • 121 / 5 / 0
@Carlosa, zgadza się z tym że nie ma tam nic o HCV a tego jest u nas w Polsce najwięcej (i chyba globalnie też w zależności od regionu geograficznego).
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Bezzałogowa łódź z internetem od Muska. Kartele coraz bardziej „smart”

Kolumbijskie służby wiele już widziały, ale ich ostatnie odkrycie zaskoczyło nawet weteranów walki z kartelami narkotykowymi. Marynarka wojenna tego kraju po raz pierwszy zatrzymała półzanurzalną, zdalnie sterowaną łódź do przemytu narkotyków. Jednostka była połączona z internetem przez system Starlink należący do Elona Muska.

[img]
Kurier Uber Eats myślał, że wiezie burrito. W środku była marihuana

Wyobraź sobie, że realizujesz zwykłe zamówienie jako kurier. Odbierasz paczkę z jedzeniem i ruszasz w drogę. Nagle czujesz dziwny, bardzo intensywny zapach marihuany. Dokładnie to spotkało kuriera Uber Eats w New Jersey, który zamiast meksykańskiego przysmaku, nieświadomie transportował zioło.

[img]
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób

Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.