Pigułka gwałtu chlup->wypadek

Dział poświęcony zapytaniom użytkowników wobec ich spraw bieżących.

Moderator: Prawo

Posty: 11 Strona 1 z 2
Rejestracja: 2019
Użytkownik nieaktywny
  • 259 / 10 / 0

Coś dla forumowego Haniballa!

(Tak...tak... tak było nie kłamie %-D)

Otóż zdarzył się wypadek. Obiekt wyjeżdżający z jakiejś podprzadkowanej drogi do ulicy ma jakieś 3-4 minuty.
Międzyczasie spotyka kolegę ze starych lat, jedynie kojarzy z twarzy. Wymieniają kilka słów i on daje mu się napić coli z puszki było tam tego z 1/4. Jedzie dalej następnie zaczyna na motorowerze tracić świadomość, przysypiać i jechać tak że ludzie na chodnikach patrzą jakby papa mobile z samym Papieżem przejeżdżał , na tronie z gołębicą na ramieniu i błogosławił po koli każdego mieszkańca wioski.
Na szczęście rodzina jechała za obiektem zatorowała mu przejazd bo jechać przed siebie ciagle i skończył na szarych barierkach odblaskowych (dobrze tak ćpónowi) ktoś odwiózł motor na miejsce. Z pojazdu za rozwalonym motorowerkiem, wysiada gość, pomaga obiektowi który próbuje wkładać kask na nogę zamiast buta. Kiedyś myślałem jak to dostać tak silnego ataku paniki ze człowiek mdleje. Nie dowiedziałem się.
Za to wentylacja podkręciła się o 200 obrotów silnika niż u przeciętnego człowieka który przebiegł 100 m w średnim tempie. Pokazywał nam filmik (miał wysłać i nie wysłał) z reszta ZA nami też to nagrywali ludzie tak sadzę.

Obiekt przespał się 1h we własnym łóżku gdzie nagle (SKĄD?) na podwórko wjeżdża karetka i policja, oho psy bruh..
Sanitariusz pobiera krew, sprawdza. Od napicia się soku +1:10. Niewiem stricte na co to badają:)

Teraz pojawiają się pytania i infor.:
1. Kto wezwał karatekę i policję?
2. Brak wezwania od 2 tygodni na przesłuchanie
3. Obiekt nie posiada prawa jazdy żadnego a na motorower jest AM!

i

wszystko stoi w miejscu, pewnie się zdziwię jeszcze i czytałem coś o tzw. reguła próby gdzie jesteś znowu czysty tylko trzeba się pilnować.
Proszę Was o pomoc:)
Rejestracja: 2010
  • 3210 / 397 / 0

Widzę, że znowu taki sam temat w twoim wykonaniu.
Debilowi jadącemu pod wpływem polecam tylko samobójstwo

Liban legalizuje marihuanę, aby ratować gospodarkę

Kolejne państwo legalizuje marihuanę w celach gospodarczych. Władze Libanu postanowiły zalegalizować uprawę konopi indyjskich do celów medycznych, aby w ten sposób podratować będącą w poważnym kryzysie gospodarkę.
Rejestracja: 2019
Użytkownik nieaktywny
  • 259 / 10 / 0

Dziękuje za odzew:) Według danych prowadzenie pod wpływem jest najczęstszym przestępstwem u osób z „czystą kartą”, ciekawe
Pozdro!
Zachęcam do zapoznania się z pytaniami każdego %-D
Rejestracja: 2018
  • 41 / 10 / 0

I co z tego że jest najczęstsze? Powiedz to rodzinie która straciła kogoś bliskiego bo jakiś wstawiony kasztan wjechał im na pas. Dzisiaj skuter - znowu - więc kolejny raz tylko lekki przypał i trochę śmiechu, w końcu wsiądzie za kółko, o ile resztki mózgu pozwolą mu zdać prawko albo zwinąć czyjś samochód i sprawa będzie nieco poważniejsza. Albo po prostu wjedzie komuś pod maskę i narobi traumy i masy gówna, może nawet na całe życie. No ale hej, to co chwilę się zdarza a ci wszyscy ludzie tylko robią Wam problemy zamiast pomóc się wywinąć :>

BTW co to niby znaczy że jakieś przestępstwo jest najczęstsze u osób z "czystą kartą"? xD Przestępstwo Schrodingera?
Rejestracja: 2019
Użytkownik nieaktywny
  • 259 / 10 / 0

Wziąłem mu tego giebelsa bo widocznie nie umie z niego korzystać. Chce pomóc bo czuje się trochę winny z tego powodu bo sam sobie nie załatwił. Rozumiem wasze oburzenie, możecie hejtować ile chcecie %-D
Założyłem temat w dziale „Prawo” żeby dowiedzieć się co można zrobić w tej sytuacji. Nikt z was nigdy nie popełnił błędu?
Pozdro!
Rejestracja: 2019
Użytkownik nieaktywny
  • 259 / 10 / 0

30 marca 2020AcapulcoMan pisze:
BTW co to niby znaczy że jakieś przestępstwo jest najczęstsze u osób z "czystą kartą"? xD Przestępstwo Schrodingera?
Wg statystyk jazda po alkoholu/środkach podobnych do alkoholu i narkotykach-zazwyczaj jest pierwszym przestępstwem szarego Kowalskiego %-D Z racji ,że to jego pierwsze przestępstwo może PODOBNO ubiegać się o coś takiego jak okres próbny na 2-3 lata i karta zostaje czysta. Jesli w tym czasie popełni przestępstwo zostaje normalnie sądzony już bez ulgi. Tłumacze na tyle na ile pozwala mi moja marna wiedza w temacie prawa :korposzczur:
Rejestracja: 2018
  • 41 / 10 / 0

Z tego co wyczytałem długość tego okresu zależy od sędziego i może być połączony np. z grzywną, pracami społecznymi itd. Poza tym szanse na to, to raczej żadna nowość w sądach, zależą od ogólnego obrazu karanej osoby, ale to akurat normalne w większości spraw, przynajmniej teoretycznie. Ale pamiętaj, że to działa "wstecz" - tzn. po zakończeniu okresu próby i wypełnieniu ewentualnych dodatkowych wymagań (np. zapłacenie grzywny w terminie) następuje wymazanie wyroku, a nie że ma przez cały czas czyste konto.

Jeszcze edit: nie bezpośrednio po zakończeniu okresu próby, a po pewnym czasie, bodajże 6 miesięcy
Rejestracja: 2017
  • 129 / 21 / 0

31 marca 2020justrelax pisze:
30 marca 2020AcapulcoMan pisze:
BTW co to niby znaczy że jakieś przestępstwo jest najczęstsze u osób z "czystą kartą"? xD Przestępstwo Schrodingera?
Z racji ,że to jego pierwsze przestępstwo może PODOBNO ubiegać się o coś takiego jak okres próbny na 2-3 lata i karta zostaje czysta. Jesli w tym czasie popełni przestępstwo zostaje normalnie sądzony już bez ulgi. Tłumacze na tyle na ile pozwala mi moja marna wiedza w temacie prawa :korposzczur:
say what?

Normalnie idzie do sądu. I za jazdę pod wpływem masz grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Karę do 1 roku pozbawienia wolności możesz zawiesić do lat 3 . Karta nie jest czysta, w KRK normalnie figuruje jako karany.
Za jazdę pod wpływem też masz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 lat.
Rejestracja: 2019
Użytkownik nieaktywny
  • 259 / 10 / 0

Rozmawiał z adwokatem i mówił mu o możliwości tego „prawa próby”, dodatkowo sprzyjające warunki tzn nikt nie ucierpiał tylko ten cap i jego maszyna %-D Dodatkowo jest młody i jest w trakcie studiów, udałaby sie gadka ze spotkał kolegów i napił się od nich pol puszki coli po czym zaczął czuć kręcenie w głowie i przysypianie wg was? Ja mam wyjebane na to, każdy odpowiada za swoje czyny lecz rozmawiam czysto teoretycznie/debatuje %-D
Rejestracja: 2018
  • 41 / 10 / 0

Może i by przeszło, ale narobi jeszcze więcej smrodu (skąd, co, od kogo itd), przez co imo paradoksalnie mogłoby się to zanim jeszcze dużo dłużej ciągnąć i sprawiłoby to inne problemy
Posty: 11 Strona 1 z 2
Wróć do „Porady prawne”
Na czacie siedzi 1093 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Garwomewa i 0 gości