ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 3 / / 0
Siemka, jak w temacie -potrzebna mi rada jak podłączyć zasilacz do lampy. Wrzucam foty: jestem na 80% pewny, że moje zdolności elektryka pozbawią mnie bezpiecznika przy zasilaczu (w najlepszym wypadku). Największy problem mam z uziemieniem (brązowy kabelek)- z jednej strony podłączony jest do odbłyśnika (takie info znalazłem na necie), a dalej połączy za pomocą kostki bezpośrednio z wtyczką do gniazdka. Na zasilaczu w ten sposób mam nie wykorzystane miejsce (symbol T z dwoma kreseczkami) na wtyk kabelka.
[ external image ]
[ external image ]
[ external image ]
  • 34 / 4 / 0
Do tego T z dwoma kreseczkami podłączasz także uziemienie.

PS.
Trochę namieszałeś rolniku z kolorami przewodów. Zgodnie z PN:
- żółto-zielony to uziemienie
- brązowy to faza
- niebieski to zero
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Rozbita grupa narkotykowa. Marcin K. odpowie za handel heroiną i kokainą wartą miliony

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku stanie mężczyzna oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym obrotem heroiną i kokainą oraz praniem pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku.

[img]
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki

Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.

[img]
Bezzałogowa łódź z internetem od Muska. Kartele coraz bardziej „smart”

Kolumbijskie służby wiele już widziały, ale ich ostatnie odkrycie zaskoczyło nawet weteranów walki z kartelami narkotykowymi. Marynarka wojenna tego kraju po raz pierwszy zatrzymała półzanurzalną, zdalnie sterowaną łódź do przemytu narkotyków. Jednostka była połączona z internetem przez system Starlink należący do Elona Muska.