Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 93 / 12 / 0

Biały Kot Ci najlepiej radzi. Rozpisując diagram możliwości to każda inna daje większy przypał bez praktycznie cienia ,że się uda. Czyli idziesz na wybuch - w przychodni i lekarz rozpoznają ciebie i masz gnój za usiłowanie oszustwa , jak to był refundowany. Szansa,że Cie nie rozpoznają , i że nie będziesz miał żadnych konsekwencji jest znikoma. Jak się przyznasz przed lekarzem i ją ubłagasz czy dasz w łapę - nie masz wtedy przypału prawnego, jedynie wstyd. Jak nie ubłagasz to i tak masz procedurę taką jak przy opcji nr 1 czyli jakbyś szedł na wybuch, więc de facto nic nie ryzykujesz. Rozpisując to na trzy poziomu -1 , 0., +1 to na rozwiązanie +1 ,że to się nie wydało nie masz szans. Największa szansa to na -1 czyli kryminał, a jak się uda przebłagać lekarza to 0.
  • 2614 / 1026 / 1

skoro masz uklad z lekarzem to idz do niego i powiedz jak bylo. ze na skjtek zbyt duzej wzietej dawki... zegos tam... kolega ci podpowiedzial i poszedles z nim to.zrealizowac... powiedz ze.moze byc lipa i ze to.jeden i jedyjy raz tak sie sie zdarzylo... jako dow0d swojen glupoty wskaz ze zrobiles to w swojej aotece a nie na koncu miasta.

apropos.zgloszen. kierownik ZOZ ma. obowiazek zglosic wypadki podrabiania r3cept. badz dokumentwcji medycznej.

co do odpowiedzialnosci karnej to o ile jie ma recydywy to grzyena. badz zawiasy. najwiekszy klopot to bedzie wpisania na czarna liste NFZ. zero refundacj8...

Narkotyki w przedwojennej Warszawie. Ile kosztowały i kto je zażywał?

Działkę kokainy można było dużo kupić taniej niż butelkę wódki. I kupowano. Ćpali przestępcy, ale też lekarze i urzędnicy państwowi. „Kokainistki rekrutują się przeważnie z najgorszych szumowin, morfinistki już z nieco lepszych sfer” – mówił szczerze przedwojenny diler. I nie krył nawet, ilu w Warszawie jest narkomanów.

Znaczna ilość amfetaminy z wekami w tle – tymczasowy areszt

W ręce wolskich policjantów wpadł 41-letni mężczyzna w związku z podejrzeniem posiadania znacznej ilości amfetaminy. Jest on również podejrzany o włamanie do piwnicy i kradzież słoików z przetworami.
  • 176 / 14 / 0

Tylko czy lekarka pójdzie na cokolwiek? W końcu wtedy wyjdzie poświadczenie nieprawdy, może oszustwo dokumentacji medycznej itp. Sama się wjebie po uszy za nic.
  • 270 / 24 / 0

^up masz rację, ale jest to kwestia do dogadania myślę - apteka nigdzie tego nie zgłasza (o ile tego już nie zrobili), lekarz puszcza w niepamięć a recepta ląduje w koszu i tyle. Kwestia dobrej woli wszystkich zainteresowanych stron (wiem, że są przepisy itd. ale dopóki nigdzie nie poszło zgłoszenie oficjalnie to można „zapomnieć” o sprawie, przecież dla apteki to tez niepotrzebne - śledztwo, kontrola z NFZ - chuj wie co jeszcze przy okazji znajdą).

PS. @DexPL kurwa widzę dobrze tam coś Ci wjechało, jeszcze u Ciebie nie widziałem postu z taką składnią i „wyy8azami” xD pzdr
  • 1 / / 0

Nie da się, pewnie bracie już Ci to ktoś wytłumaczył ale brakuje mi posta do czatu... pozdrawiam :pacman:
  • 176 / 14 / 0

Osobiście trudno mi uwierzyć że lekarka dogada się z farmaceutą by to zatuszować, za dużo ryzykują.
  • 2614 / 1026 / 1

SZaman. Wlasnie nic... pisze z telefonu za pomoca tej.zjebanej apl9kacji ktora rozmiar klawiszy ma dla 2 latka. Moje palce aciskaja 3. A raz i wychodza takie kwiatki jao wychodza. Sily nie mam poprawiac. Jak wroce. A kompa y9 zexytuje co wiekzze kwiatki. Mam nadziene ze przekaz merytoryczny jesr wystarczajacy
  • 3 / / 0

Wykupiłam leki na recepte na 100%. Na wymyślony pesel. Aptekarz i tak sprzedał leki. Czy może być z tego jakiś problem ?
  • 2614 / 1026 / 1

Jeżeli dane nie są Twoje (ani w żaden sposób nie powiązywalne z Tobą) oraz nie znają Ciebie w tej aptece i nigdy tam nie trafisz to nie. AHA. zapomniałem, że mogą w TVP w Dzienniku pokazać Twoją twarz jako "przestępczyni" żeby ludzi rozpoznali;) Żart oczywiście;)
  • 3 / / 0

Dodam jeszcze ze aptekarz miał problem z peselem, wyskakiwał mu jakiś błąd ale stwierdził ze to pewni wina systemu. Rozumiem ze mogę spać spokojnie ?
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 138 uczestników Wejdź na czata