Podchodne tryptaminy, które zostały rozbudowane przy pierścieniu w pozycji piątej – np. 5-MeO-DMT, bufotenina lub ibogaina.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 8 / 1 / 0
5mt.gif
Dodaj załącznik tutaj → wstaw z tekstu załącznik

5-metoksytryptamina / 5-MT

Link do wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/5-Methoxytryptamine
5-metoksytryptamina (5-MT, meksamina) jest pochodną tryptaminy. Jest blisko spokrewniony z neuroprzekaźnikami: serotoniną i melatoniną. Wykazano, że 5-MT występuje naturalnie w organizmie w niewielkich ilościach.[6] Jest produktem dekarboksylacji melatoniny w szyszynce.[6]

5-MT działa jako pełny agonista receptorów 5-HT1, 5-HT2, 5-HT4, 5-HT6 i 5-HT7.[7] [8] [9] [10] [11] [12] 13] Nie ma powinowactwa do receptora 5-HT3. Jego powinowactwo do receptora 5-HT1E jest bardzo słabe w porównaniu z innymi receptorami 5-HT1.

Niedawno natknąłem się na ciekawy opis tej substancji
http://www.reddit.com/r/Psychonaut/comm ... _thoughts/
Ciężko wyszukać jakieś inne raporty, ktoś słyszał coś więcej?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 29 września 2023 przez deadmau5, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmiana struktury tematu, dodano pełny opis przetłumaczony z Bośniackiego na Polski + dodano nazwy substancji.
  • 1 / / 0
Meksamina, tak samo jak tryptamina, nie są aktywne w standardowych dawkach. Brak podstawień wpływa na połączenie z receptorami serotoninowymi (tak samo jako fenyloetyloamina nie jest aktywna, ale alfa-podstawiona pochodna już tak).
  • 578 / 180 / 0
@ArbuzToWoda
Od kiedy to fenyloetyloamina nie jest aktywna? Nie ma czegoś takiego jak "standardowe dawki", tylko jest dawkowanie dla danej substancji.
śmieszkowy podpis usunęli, no dosłownie 1984
  • 49 / 8 / 0
W sumie nawet jak by miało dawkowanie po 1g to żaden problem, bo kilogram z Chin kosztuje gorsze.

O ile nadal jest legalne, bo z tymi rozporządzeniami dotyczącymi NPS to szaleją nieźle rządzący.
  • 2990 / 1650 / 35
W jednej polskiej roślinie występuje pochodna i ta jest aktywna. Bodyload ok 20min około 6h działanie w tej roślinie. Dosyć przyjemna faza trochę kolorów trochę stymulacji, bodyload znośny.
Uwaga! Użytkownik AnnaS nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Są narkotyki, których zażycie prowadzi do przestępstwa częściej, niż innych. Wyniki badania

Nowe badanie opublikowane w „Journal of Psychopharmacology” pokazuje wpływ substancji psychoaktywnych na zachowania przestępcze. Okazuje się, że zażywanie niektórych środków wiąże się z niższym ryzykiem zatrzymań, zaś inne wykazują silne związki z różnymi kategoriami przestępstw.

[img]
Pozostałości nielegalnej destylarni whisky w szkockim Highlands

Dobrze, że wcześniej nie znalazła tego skarbówka, bo zniszczyłaby ten piękny kawałek historii. Na szczęście przetrwał i dostarczył silnego dowodu, że kamienna struktura w Ben Lawers National Nature Reserve służyła do nielegalnej produkcji whisky.

[img]
MZ: Nielegalna marihuana i legalny alkohol to balans pomiędzy zdrowiem publicznym, a innymi dziedzi

Do Ministerstwa Zdrowia trafiło zapytanie „Czy Ministerstwo uznaje, że alkohol jest substancją mniej szkodliwą niż marihuana? Czy też uznaje, że poziom szkodliwości nie jest jedynym kryterium regulacyjnym? A jeśli tak to jakie są te kryteria?”. Autor zapytania chciał się w ten sposób dowiedzieć, z czego faktycznie wynika status prawy marihuany w kontekście statusu alkoholu. W odpowiedzi resort zdrowia wyjaśnił w jaki sposób ocenia się szkodliwość danej substancji oraz przyznał, że szkodliwość używania konopi jest znacznie mniejsza od szkodliwości alkoholu i to na każdym polu – zarówno w przypadku wpływu bezpośrednio na użytkownika ale także na społeczeństwo. MZ w swoim piśmie przyznaje też, że nie o zdrowie publiczne tu chodzi. Oto więcej informacji.