Więcej informacji: GHB w Narkopedii [H]yperreala. GBL w Narkopedii [H]yperreala
Ten wątek powstaje z powodu rosnącej liczby pytań zarówno o kwestie podstawowe jak i te bardziej zaawansowane oraz wynikające z ostatnich zmian na rynku tudzież odkryć nowych właściwości substancji, a także okoliczności jej stosowania. Wątek ogólny i knajpa są zalewane różnego rodzaju pytaniami, które często zaczynają się powtarzać, i do których odpowiedzi powinny zostać ujęte w jedno opracowanie.
Z założenia wątek ten ma stanowić podwaliny pod ewentualną aktualizację istniejącego FAQ (za zgodą autorów i błogosławieństwem modów). Pomysł jest wspólny, mój oraz ambasadora GBL w Polsce czyli angrybrads1 :-D Zobaczymy, jak to wypali. A teraz...
ZASADY
Pytania zadawane mają być przy użyciu czcionki o kolorze szkarłatnym, lub okołoczerwonawym. Mają one być formułowane w sposób zrozumiały i konkretny. Jeśli chcesz zadać pytanie, upewnij się, że nie powielasz już istniejącego.
Odpowiedzi udzielamy normalną czcionką. Staramy się pisać rzeczowo i na temat. Unikamy dygresji i zbędnych elaboratów. Mile widziane jest podanie źródła (najlepiej użycie przypisu). Jeśli już decydujesz się na podanie źródła, to najlepiej użyj linku, a nie formy "no tam gdzieś w jakimśtam temacie już było...".
Sugerowane pytania (takie, które waszym zdaniem powinny znaleźć się w FAQ, a teraz ich nie ma), piszemy czcionką niebieską i - uwaga - podajemy na nie odpowiedź. Jeśli odpowiedzi nie znamy, to oczywiście zadajemy zwykłe pytanie na czerwono.
UWAGA! W trosce o to, by wątek spełniał swoją funkcję i był czytelny (i żeby zaoszczędzić mi roboty :-p), będzie on ściśle moderowany i ma zawierać tylko ww. formy wypowiedzi. Dyskusja jest zabroniona. W razie potrzeby komentarza dot. istniejącego pytania lub odpowiedzi, zainteresowany ma dwie opcje: zgłosić swoje uwagi jednemu z pomysłodawców (wymienionych na początku tego postu) lub zgłaszać te uwagi w knajpie.
Poradnik kolorowania
Jeśli nie wiemy jak pokolorować tekst (korzystamy np. z aplikacji mobilnej), najprościej dopisać znaczniki koloru wokół pytania, zgodnie z poniższym przykładem:
[color=red]Tu pytanie na czerwono[/color]
[color=blue]Tu pytanie na niebiesko[/color]
Powód: Zmiana nazwy tematu.
Czy gbl można pić gdy się ma wrzody?
2.Do czego zalecane jest zażywanie sody?
janko55 pisze:1.Czy biorąc GBL w ciągu wymagane jest uzupełnianie jakichś substancji w organiźmie?
co suplementowac ?
witaminy:
C - silny przeciwutleniacz, chroni przed glutaminianem, 1-2g dziennie podzielone na 2-4dawki
E - znacznie zmniejsza toksycznosc glutaminianu
B6 - znacznie obniza glutaminian, podbija GABA (syntezuje glutaminian do GABA), zbyt mala ilosc tej witaminy
powoduje, nerwowosc , drgawki ktore szybko znikaja po zaaplikowaniu tej witaminy
(BRAC JEJ JAK NAJWIECEJ !!), powyzej 200mg dziennie, nie brac wiecej niz miesiac...
Magnez - chamuje aktywnosc receptorow NMDA (blokuje glutaminian) , odgrywa ogromna role w
ochronie ukladu nerwowego, dziala tez jako antyoksydant, niski poziom magnezu
znacznie zwieksza ekscytotoksycznosc (smierc neuronow)... magnez obniza cisnienie, zalecany przy
nadpobudliwosci, nadcisnieniu i bezsennosci.
Cynk - chroni uklad nerwowy, wplywa na receptory NMDA i chamuje aktywacje przez glutaminian
mozna dorzucic:
Wiatmina A / Betakaroten - antyoksydanty
Tauryna - chroni przed neurotoksycznością wywołaną glutaminianem
Kurkuma z pieprzem czarnym - dziala neuroprotekcyjnie, jest antyoksydantem i przedewszystkim antagonista NMDA
(choc dzialanie na czlowieka ma dyskusyjne)
Rumianek - dziala, lagodnie uspakajajaco
Melisa - dzialanie uspakajajace
Krople walerianowe - dzialanie uspakajajace, dobre na sen
apap noc - dobre na sen
duzo owocow i warzyw - antyoksydanty
janko55 pisze: 2.Do czego zalecane jest zażywanie sody?
WawaEndrju pisze:Dlaczego witaminy B6 nie należy brać dłużej niż 1 miesiąc? Jak długa powinna być przerwa po miesięcznym ciągu? Czy to dotyczy także innych suplementów? Jeśli tak, to jaka jest reguła?
Zazwyczaj witamina B6, przy dawce 100 mg dziennie, nie powoduje żadnych niepożądanych efektów ubocznych. Niemniej długotrwałe spożywanie witaminy B6 w dawkach przekraczających 200 mg dziennie może spowodować neuropatię obwodową (najczęściej odwracalną).
W wypadku zażywania dawek poniżej 200 mg na dobę, objawy uboczne występują bardzo rzadko. Neurotoksyczne działanie wysokich dawek witaminy B6 obserwuje się w przypadku spożywania jej w formie chlorowodorku pirydoksyny, nie występuje zaś dla fosforanu pirydoksalu (biologicznie aktywnej formy witaminy B6 w którą pirydoksyna ulega przekształceniu w organizmie).
Duże dawki witaminy B6 stosowane przez długi okres czasu mogą spowodować zaburzenia snu. Przy długotrwałym stosowaniu dawek znacznie przekraczających zalecane dawki terapeutyczne, istnieje możliwość wystąpienia obwodowej neuropatii czuciowej.
Donoszono o rzadkich przypadkach reakcji alergicznych i fotouczuleniowych.
Stosowanie pirydoksyny w dawkach 200 mg przez ponad miesiąc może prowadzić do rozwinięcia się zespołu zależności.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
W dużych dawkach (powyżej 300 mg/dobę) pirydoksyna może wpływać na sprawność psychofizyczną, ze względu na możliwość wywołania uspokojenia i senności.
Znosi zaburzenia nerwowo-mięśniowe związane z niedoborem, w większych dawkach (do 300 mg na dobę) wykazuje działanie ośrodkowe (uspokajające, a nawet nasenne). Łagodzi nudności i wymioty. Ułatwia przyswajanie witaminy B12, żelaza i magnezu. Podobnie, jak w przypadku innych witamin z grupy B zapasy pirydoksyny w organizmie są małe i dlatego musi być ona dostarczana regularnie w pożywieniu lub w preparatach uzupełniających.
B6 mozna przyjmowac do 300mg na dobe, ale nie powinno sie brac takich dawek zbyt dlugo i czesto, 200mg witaminy B6 mozna brac jeszcze w miare bezpiecznie przez miesiac, przy znacznie mniejszych dawkach nie ma przeciwskazan do dluzszego i przewleklego stosowania tej witaminy...
angrybrads1 - pierwszy ambasador GHB w polsce !!!
4.5
WawaEndrju pisze:Jakie jest "wzorcowe" pH gamma-butyrolaktonu?
4.5
tu wiecej : www.gbl-europe.com/images/msds_gbl.pdf
angrybrads1 - pierwszy ambasador GHB w polsce !!!
"Świeżość" i moc GBL nie zmienia się z czasem.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cbd_0.jpg)
Legalne, ale traktowane jak podejrzane. Nowy biznes tonie w absurdach przepisów i kontroli
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/narkotyki-cbsp-30062025-768x376.jpg)
Rozbita grupa narkotykowa. Marcin K. odpowie za handel heroiną i kokainą wartą miliony
Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku stanie mężczyzna oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym obrotem heroiną i kokainą oraz praniem pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/rcps_konferencja_mis05304.jpg)
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki
Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.