Co powiedzieć lekarzowi

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 305 / 13 / 0

Mysle ze duzo zalezy na jakiego lekarza trafimy i od tego co nam " dolega " w sensie czy mamy tzw " podkladke " by lekarz mogl cos wypisac hmm mocniejszego bo jesli nie mamy podkladki czyli udokumentowanej jakiejs choroby badz wypadku czy innego schorzenia ktore lekarz moze potraktowac jako podkladke by przepisac jakis silniejszy lek np.przeciwbolowy to ciezko bedzie cos na gadke wyrwac
  • 93 / 3 / 0

Udokumentowana choroba, jest jakis prog? Mialem zerwane wiezadlo krzyz. i uszkodozny staw ACL. Mialem atroskopie i rekonstrukcje. Fakt faktem doskwiera mi czesto to kolano nadal, ale na takie cos wyciagne cos fajnego>?

Po pierwsze nie szkodzić? Nie, po pierwsze zarobić

Jan Smoleński rozmawia z osobami dotkniętymi kryzysem opioidowym w Wirginii Zachodniej.

Handel narkotykami w mediach społecznościowych

Jak wynika z badań organizacji Volteface, dilerzy przenieśli się z ulic miast Wielkiej Brytanii do mediów społecznościowych. Do blisko jednej czwartej młodych ludzi dotarła już oferta kupna narkotyków za pośrednictwem internetu, a sytuacja pogarsza się z każdym miesiącem.
  • 44 / 5 / 0

Dużo zależy od lekarza,, ale jak będziesz bardzo na ten ból narzekać to pewnie wpadnie jakiś tramal czy coś
  • 2 / / 0

Jedyne dokumenty jakie mam to czysty rezonans, przeswietlenie które nie wskazuje na przemieszczenie kręgów i sugestie od lekarza ze to na 99% naderwanie czy uszkodzenie jakiegoś tam nerwu. No nic, będę próbować
  • 44 / 5 / 0

Jak przypisywał ci niedzialajace leki, to szczerze mu o tym mów, bo pomijając walory rekreacyjne po co masz sie tak męczyć jak należy ci sie przynajmniej ten głupi tramal. Życzę leków z jak najwyższej półki. Powodzenia w rozmowach z doktorkiem
  • 127 / 12 / 2

Zawsze można próbować u lekarza POZ gadkę typu "skończyło się, a wizytę mam za x czasu",
"dostaję na ból x od lekarza x" itd.
Jak ktoś bardzo chce to wyciągnie, jak nie od pierwszego lekarza, to od innego.
  • 305 / 13 / 0

08 sierpnia 2019Tabulator2 pisze:
Jedyne dokumenty jakie mam to czysty rezonans, przeswietlenie które nie wskazuje na przemieszczenie kręgów i sugestie od lekarza ze to na 99% naderwanie czy uszkodzenie jakiegoś tam nerwu. No nic, będę próbować
Kurde mysle ze na samo to co piszesz powinien ci chociaz tramal wypisac " na poczatek " . Wiesz co innego jak bys mial np wypis ze szpitala ze lezales na oddziale powiedzmy z tydzien i tam podawano ci tramal ze tramal nie pomagal to np MF w malej dawce to wtedy taki lekarz ma taka " podkladke " by wypisac juz cos mocniejszego podkladka czyli dokument ktory potwierdza ze taki lek stosowales pod okiem lekarza ze nie dzialo ci sie nic zlego po tym leku i ze pomagal p.bolowo , bo inaczej to ciezko bedzie
  • 93 / 3 / 0

08 sierpnia 2019Rzyfar pisze:
Dużo zależy od lekarza,, ale jak będziesz bardzo na ten ból narzekać to pewnie wpadnie jakiś tramal czy coś
Biore pod uwage mojego rodzinnego rozgadanego doktora, ktory zna mnie od szczeniaka jak w dupe mi zastrzyki dawal ahha. Ogolnie czesto do niego z kolanem chodze czy innymi bolami, wiec nie wiem moge normalnie do niego podbijac czy lepiej wybrac innego, ktory mnie nei zna?
  • 2721 / 593 / 0

Wbijaj do niego, sugeruj leciutko ale odważnie, tak, żeby słyszał, wybierz konkretny moment na rzucenie nazwą, to kluczowa chwila. Najlepiej jak będzie się zastanawiał nad lekiem, niejako go wyręczysz. Proponuję oksykodon wspomagany pregabaliną, że takie combo działa na konkretne dolegliwości - tłumaczysz mu jak krowie na rowie, że coś słyszałeś etc. Jeśli Cię zna to nawet lepiej, tylko nie możesz za cholerę mieć łatki ćpuna, bo całe ćpanie pójdzie w cholerę.

Ach, redukcja szkód... :halu:
Użytkownik nieaktywny
  • 22 / 6 / 0

Czy macie może pomysł, jaki rodzaj bólu jest najtrudniejszy do weryfikacji? Chciałbym sobie motać DHC Continus, ale nie mam za sobą żadnych urazów, operacji, ani nic takiego. Szkoda mi kasy na chodzenie od lekarza do lekarza prywatnie, wolałbym tworzyć historię nie z tej ziemi w NFZ, nawet jeśli miałoby to trwać miesiącami.

Ewentualnie jakie są wasze doświadczenia z lekarzami prywatnie, robicie coś żeby minimalizować ryzyko że zapłacicie, a nie wypisze?
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata