6-APB ( 6-(2-aminopropylo)benzofuran ) jest psychoaktywną fenyleoetyloaminą. Zalicza się do grupy zarówno empatogenów, stymulantów jak i psychodelików. Jego działanie przypomina MDA, do którego jest strukturalnie zbliżony.
Forma
Najczęściej występuje w formie proszku o kolorze od kawy z mlekiem do jasno beżowego, ale można spotkać także w kolorze białym lub pod postacią tabletek.
Przechowywanie
Sposób przechowywania jest identyczny jak w przypadku innych substancji z tej rodziny. Zapoznaj się z opracowaniem "Przechowywanie i dzielenie RC".
Sposób działania
6-APB większość swoich efektów powoduje przez agonizm do receptorów 5-HT2c oraz prawdopodobnie do 5-HT2a, i 5-HT2b. Jest także wyzwalaczem serotoniny, norefedryny i dopaminy, oraz blokuje ich wychwyt zwrotny.
Efekty
- bardzo silna empatia
- euforia
- stymulacja
- ospałość i rozleniwienie
- silne odwodnienie organizmu
- delikatne efekty wizualne (wyostrzenie barw, lekkie wyginanie się i falowanie przedmiotów, efekt stroboskopowy)
- bezsenność
- bóle głowy
- możliwe wymioty przy wstępnych efektach substancji
- napady lęku
- psychozy
- nieprzyjemny zjazd
- bardzo przyjemny afterglow
- szczękościsk
- podwyższone ciśnienie
- szybsze tętno
- uczucie zimna
- bardzo silne rozszerzenie źrenic mogące utrzymywać się nawet dobę po zażyciu.
Dawkowanie
Przy czystej substancji dla podania p.o.dla mężczyzn:
- słabo: 70-100mg
- średnio: 100-150mg
- mocno: 150+mg
Dawki powyżej 200mg mogą prowadzić do przedawkowania.
Sposób podania
Najczęstsze jest podanie oralne (rozpuszczone w napoju, lub za pomocą tzw "bąbki"). Sniff wypada słabiej i jest bardzo niekomfortowy. Przy podaniu I.V. zanika spora część efektów, a wzrasta euforia i występuje silny "kop".
Czas działania
Podane czasy są dla przyjęcia oralnego.
Ładowanie 1-2h. Zależy od zawartości żołądka, jakości partii i cech osobniczych. Niektóre osobniki notowały działanie już po 40 minutach, a inni po 2h nie odczuwali, więc lepiej nie ponawiać dawki przez co najmniej trzy godziny, bo może doprowadzić to do przedawkowania. Szczyt działania trwa 4-6 godzin, a potem działanie substancja powoli słabnie przez drugie tyle. Ostatnie efekty mogą być wyczuwalne nawet po 20h.
Miksy
- MJ - bardzo dobre połączenie. Wzmacnia psychodelię, poprawia euforię. Niestety powoduje silny mętlik w głowie, przez co nie ma takiej przyjemnej klarowności myśli.
- Stymulanty - Niwelują leniwość i świetnie się wpasowują, jeśli chce się potańczyć na imprezie. Możliwe spotęgowanie negatywnych efektów dotyczących układu krążenia.
- SSRI - najprawdopodobniej 6-APB w ogóle nie zadziała, ale jest możliwość przełomu serotoninowego, więc jest to potencjalnie niebezpieczny miks!
- iMAO - SKRAJNIE NIEBEZPIECZNE POŁĄCZENIE. Może doprowadzić do zespołu serotoninowego, a w konsekwencji nawet do ŚMIERCI!
- Psychodeliki - 6-APB bardzo silnie potęguje wszelakie sajko. Takie połączenie to tzw RC-Flipping (modyfikacja klasycznego candyflippingu). 6-APB+25C 6-APB+25C 6-APB+MXE+2C-P 6-APB+4-AcO-DMT 6-APB+4-AcO-DMT
- Empatogeny - wszystkie efekty wzmacniają się, jednak trzeba uważać na zespół serotoninowy.
- Alkohol - wzmacnia euforię i wyluzowanie, ale zbija głębię efektów psychicznych. W dużych dawkach może powodować silne urwanie filmu.
- Benzodiazepiny, opiaty - niwelują większość efektów.
- Neuroleptyki - "wyłączają" praktycznie całe działanie substancji.
U większości osób występuje przyjemny afterglow. Są przypadki skarżenia się na bóle głowy, biegunkę i silne obniżenie nastroju. Często zjawisko występowania zjazdu dla 6-APB pokrywa się z występowaniem zjazdu dla MDMA. Działanie ściśle osobnicze.
Tolerancja
Krzyżowa z innymi empatogenami i psychodelikami. Zalecane są przerwy co najmniej 2 tygodnie pomiędzy użyciami, co pozwala cieszyć się pełnią efektów. Dorzucanie substancji działa, ale euforia i empatia nie wróci już na taki sam poziom, jednak efekty psychodeliczne mogą ulec wzmocnieniu.
Przedawkowanie
W wyniku przedawkowania mogą nastąpić:
- Hipotermia
- Silne problemy z sercem
- Bardzo silne lęki i paranoje
- Problemy z nerkami
- Zawroty głowy, czarne plamy przed oczami, omdlenia
- Brak kontaktu z otoczeniem.
PAMIĘTAJ ŻE NA KAŻDEGO DANA SUBSTANCJA MOŻE DZIAŁAĆ INACZEJ.
Zamknięto wątek. W razie chęci uzupełnienia wątku napisz o tym do PcP lub dowolnego moderatora lub napisz w wątku ogólnym 6-APB "Benzo Fury" (wskazane zgłosić po tym post). - PcP
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/marsz-wyzwolenia-konopi-w-warszawie-28-05-2022-r-.jpg)
Zróbmy przykrość „gangom ze Wschodu” i zalegalizujmy marihuanę (na dobry początek)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cement.jpg)
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu
Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/tajlandia.jpg)
Marihuana tylko na receptę. Tajlandia zmienia politykę dotyczącą "miękkich" narkotyków
Marihuana w Tajlandii jest dostępna już tylko na receptę; w życie wszedł dekret zmieniający wprowadzone trzy lata wcześniej liberalne zasady sprzedaży specyfiku - podała w piątek agencja AP, przypominając, że Tajlandia była pierwszym azjatyckim państwem, które zdekryminalizowało obrót marihuaną.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/rcps_konferencja_mis05304.jpg)
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki
Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.