Biperyden, biperiden – lek cholinolityczny, blokujący receptory muskarynowe. Zwiększa ilość dopaminy w układzie nerwowym i tym samym zmniejsza objawy choroby Parkinsona: hamuje sztywność mięśni, pocenie się, nadmierne wydzielanie śliny i łojotok. Biologiczny okres półtrwania wynosi 23-36 godzin.Wikipedia
https://pl.wikipedia.org/wiki/Biperyden
Ma ktoś może info opisujący mechanizm działania tego leku ? Wiem tylko tyle że silnie oddziałuje na dopaminę . Znajomy ostatnio mi pisał że niesamowitej euforii doznał po 4 tabletkach tylko zapomniał mi powiedzieć że ściągnął kreskę mefedronu po tym... A ja wczoraj wrzuciłem 4 (2mg) tabletki i później jeszcze jedną i słabo było , dopaminowe zadowolenie delikatne wystąpiło no i rozluźnienie mięśni . Zostało mi sie jeszcze drugie 5 tabletek i tak myślę z czym by to zmiksować ? No przydałby sie ten opis działania tego leku żebym wiedział czy nie jest jakoś mocno nie bezpieczny :diabolic:
Dodano bardziej czytelną strukturę + link do Wiki - 909
- http://www.nerwica.com/akineton-biperid ... 11-14.html (specyficzne forum, na którym musiało paść znamienne i standardowe hasło "nie uzależnie się?" w kontekście tego leku i każdego innego - z deprimem włącznie heh - taki mały offtop)
- http://forum.dopalamy.com/topic/3169-akineton/ (tego forum nie traktowałbym jak źródła na którym można znaleźć sprawdzone informacje, ale tu po raz pierwszy zetknąłem się z ciekawym opisem tego leku)
No i ulotka: http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=64
http://www.drugbank.ca/drugs/DB00810
http://www.druglib.com/druginfo/akineton/abstracts/
http://en.wikipedia.org/wiki/Biperiden
Ogólnie, lek ciekawy, nie próbowałem i na razie nie zamierzam ale jak ktoś ma chęć to jest szansa na to, by znaleźć coś co będzie leczyć zły humor, depresję, fobie itp.
Scalono. mrstothet.
Kurwa nie wierze , 4mg tego mózgojeba Akinetonu + 300mg 4-MEC (Żółty kryształ) + 150mg Pentedronu (Duży kryształ) , oczywiście pierdolnięte w nos
Btw. zastanawiają mnie dwie rzeczy - jaki jest czas wchłaniania akinetonu w tabletkach i czy lepiej popijać czymś ciepłym czy też zimnym?
Potem zmienili mi lek, mimo tego zapytałem lekarza o Akineton, na co on: "Spodobało się, co?" :-D Dostałem jeszcze jeden, ostatni raz. Zajebista rzecz, ale chyba niemożliwa do wyrwania w normalnych warunkach (w e-aptekach też nie ma). Myślę że mógłby przejść wkręt z akatyzją po neuroleptykach, kto wie...
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/9/9d27cfb6-d31a-455f-9f66-ff046d3fde59/received_1318408689057719.webp?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250704%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250704T191003Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=db7e09b48065de8c9d2b0f7842a2cf22bce3f0dc3a4960d47adade4693765285)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/kasblokrys.jpg)
Narkotyki w bloku rysunkowym dla dzieci. Z piłkarzami reprezentacji Polski na okładce
Wrocławskie służby znalazły je w paczkach kurierskich
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/uber-eats.jpg)
Kurier Uber Eats myślał, że wiezie burrito. W środku była marihuana
Wyobraź sobie, że realizujesz zwykłe zamówienie jako kurier. Odbierasz paczkę z jedzeniem i ruszasz w drogę. Nagle czujesz dziwny, bardzo intensywny zapach marihuany. Dokładnie to spotkało kuriera Uber Eats w New Jersey, który zamiast meksykańskiego przysmaku, nieświadomie transportował zioło.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/fabrykaklefedronu.jpg)
Kieleccy policjanci zlikwidowali fabrykę klefedronu w powiecie sandomierskim
W minioną środę kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej współpracując z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji oraz kontrterrorystami z Kielc i Radomia przeprowadzili realizację, która doprowadziła do likwidacji dużej, fabryki produkującej klefedron. W sprawie zatrzymano 32 – latka, który najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.