Dyskusja o głównym alkaloidzie opium, oraz jego półsyntetycznej pochodnej.
Więcej informacji: Morfina w Narkopedii [H]yperreala,Heroina w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 17 • Strona 1 z 2
  • 1241 / 9 / 0
nie bardzo wiem gdzie to pytanie zadac prosze o wyrozumialosc
jestem zwyklym uzytkownikiem nie chemikiem

powiedzmy ze heniu ma produkt powstaly z "wygotowania" makowek - przefiltrowany i odparowany - czyli w formie brazowego syfu (cooked opium?) .... ma tez bz i teraz ..... co dalej ????
...........................................................................
czy ktos moglby napisac przystepnie jak heniu w teori moglby "wzmocnic" produkt za pomoca bz -> produkt koncowy powinien nadawac sie do "palenia" (bo heniu w zyle sie nie odwazyl takiego czegos zapakowac)

jakis aceton czy inna chemia tez sie znajdzie bo heniu ma
  • 1241 / 9 / 0
ej no nie badzcie takie cpuny ;)
pomozcie zesz ... probowalem juz na tyle sposobow ale nigdy ze skutkiem ;(

mam "makiware" ugotowana i odparowana w piekarniku przy zalozeniu nie przekraczania 80C w teori a w praktyce 73 to max co zupa widziala ...

teraz jest to w postaci twardej zywicy ...

no come on anybody help ??? ;)
  • 1406 / 143 / 0
niech heniu rozpuści swoją żywicę w acetonie. praktycznie nie wszystko sie rozpuści. niech rozpuszcza tak długo, aż się aceton będzie barwił od żywicy. potem do acetonu dodać jakieś 2-3 ml bz i odparować aceton na bezogniowym źródle ciepła. to produkt, żeby sie do palenia nadawał trzeba go zmieszać z czymś co plynie. w praktyce to levamizol, lek na robaki. no ale jak heniu nie na to można z brązowym cukrem. też kropla płynie. ale b. ostrożnie trzeba palić, by tego nie spalić, a se popalić. ja bym tym acetonowym wywarem nasączył np tytoń( to mój pomysł autorski, nie próbowałem, ostrzegam, może być to głupi pomysł) i spróbował. to tyle dla henia. bye i powo.
pzdr oxan
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2011 przez oxan, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 1241 / 9 / 0
dzieki wielkie ... teraz oto pojawil sie problem 1
heniek wydrapal wszystko do malego sloiczka wyszlo 19g zywicy ze 100g suszu okolo 1g strat na smakowanie przypakanie itp ...

18g wyladowalo wiec w sloiczku z acetonem technicznym (99.8%) i ... nic praktycznie nierozpuszczalne toto ... czy potrzeba czasu ? moze temperature podniesc - obnizyc ... bo narazie heniek ma kupe gruzu i 2 wielkie grudy i ledwie zabarwiony aceton w sloiku ... moze wyjac to i zmielic w mlynku do kawy ???
  • 1406 / 143 / 0
wysusz i rozdrobnij. ale miałeś pomysł, by to takie zbrylone pchać. to dobrze, że się całe nie rozpuszcza, bo się pozbędziesz w ten sposób zanieczyszczeń i innych substancji balastowych.
  • 1241 / 9 / 0
pytanie 2
ale jestem slepy myslalem ze mam bz ale mam kwas octowy czy mozna jakos w prosty sposob otrzymac z niego bz ?
  • 1550 / 214 / 0
Z tego co wiem można to uzyskać przez reakcję lodowatego kwasu octowego z pięciotlenkiem fosforu. Pięciotlenek fosforu odszczepia cząsteczkę wody od dwóch cząsteczek kwasu octowego.
  • 1241 / 9 / 0
dobra niewazne zostal z morfina rozpuszczona w acetonie i drobinami stalymi w postaci mulowatego gowna (w dodatku trafil do tego filtr z papierosa ktory natychmiast sie rozpuscil w acetonie :( )

przepuscil caqla ta ciecz przez filtr do kawy otrzymujac przejrzysty zolty aceton ...
po odparowaniu bedzie to "czysta m"? czy osad bedzie zawieral tylko procent m jak to z tym jest ?

z braku bz chetnie by to co otzymal oczyscil jak tylko sie da w domowych warunkach bo skoro juz zaczal sie bawic to szkoda na tym etapie zakonczyc ...

co sensownego mozna z tym jeszcze zrobic ?
  • 2134 / 278 / 0
To heniowi wyszlo 19g zywicy ze 100g suszu? Nie z 1kg czasem? Tak pytam, bo bardzo duzo tego. A w ogóle to jon kiedyś pisal, że lodowaty kwas octowy wystarczy do zacylowania 6 grupy w majce, czyli tej, która robi nam różnicę. Aha, w przepisie z użyciem lodowatego kwasu było jeszcze dodać octan sodu. Fajnie jakby ktoś to zweryfikował, bo w oplu przed moim blokiem znajduje sie prawie pełna butla takiego właśnie kwasu i ciekaw jestem, czy to sie do czegoś nada.
  • 475 / 7 / 0
Cholera, nie mogę tego spokojnie czytać. Raz, że człowieku marnujesz cenną rzecz na mylne eksperymenty. Oxan wprowadził ciebie w błąd. Tak jak tobie napisał oxan, to byś musiał dość długo moczyć w tym acetonie, ale jak długo? Kilka dni? Przy produkcji kompotu trwa to dwie, trzy minuty, ale oxan napewno wie, jak to się robi... Jest chemikiem...

.
ODPOWIEDZ
Posty: 17 • Strona 1 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Niebezpieczny proceder na lotniskach. Tak działają przemytnicy narkotyków

Przestępcy znaleźli nowy sposób na przemyt narkotyków, wykorzystując do tego dane nieświadomych pasażerów samolotów. Proceder polegający na podmianie zawieszek bagażowych z nazwiskami klientów linii lotniczych ujawniły kanadyjskie media. O ustaleniach kanadyjskiej stacji CTV News pisze też amerykański serwis podróżniczy Travel + Leisure.

[img]
Największa taka operacja w historii Chile. Przejęto 100 ton narkotyków

Władze Chile poinformowały w poniedziałek o przejęciu rekordowej ilości ponad 100 ton narkotyków, głównie kokainy i ketaminy. Ukryte były w transportach drewna, które miały popłynąć między innymi do USA i Europy - przekazały miejscowe media.

[img]
Wolne Konopie: Mamy dowód, że policyjna machina działa dla statystyk

WK: Pamiętacie nasz niedawny tekst o KPP w Głogowie, która wydała ponad 1000 zł publicznych pieniędzy i zmarnowała 13 godzin pracy systemu na ściganie 0,06 grama marihuany? Wtedy zastanawialiśmy się, czy te kosztowne, absurdalne procedury prowadzą do wykrywania jakichkolwiek poważnych przestępstw. Policja nie potrafiła nam odpowiedzieć. Wysłaliśmy więc kolejny wniosek UIP. I właśnie dostaliśmy odpowiedź, która potwierdza całkowity bezsens tej polityki. Komendant Powiatowy Policji w Głogowie oficjalnie przyznał, że ta cała „walka z dilerami” to fikcja, a system produkuje puste zatrzymania.