Grzyby - hodowla (pytania związane z uprawą, stanem grzybni, chorobami)

Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Jakie grzyby są Twoim zdaniem najlepsze?

66%
Krajowe łysiczki
886
6%
Krajowe muchomory
85
28%
Importowane (wszystkie wrzucam do jednego wora)
375

Liczba głosów: 1346

• 102 / 28 / 0

Odwiedziło mnie dziś ciekawe zakażenie.

Zbierałem rzut z jeden z wielu tacek, tego samego gatunku, podzielonych z tego samego substratu.
Zauważyłem, że grzyby w jednej z tacek rosną wolniej w porównaniu do rówieśników, ponadto zaczęły uprawiać Yogę.
Stały na głowie, robiły ukłony, zawijały się w różne strony świata. Do tego były zdecydowanie mniejsze od poprzedników.

Gdy wyjąłem substrat z tacki w celu kontroli, zauważyłem czerwone naleciałości.
Wyglądało to, jak gdyby grzybnia "krwawiła". Malinowo-bordowe krople "krwi" na dole i bokach substratu. Okrywa wyglądała jakby nigdy nic.
Nie pasuje mi to do Sporendonemy purpurescens ani Neurospory.
Zakażony substrat został komisyjnie zniszczony wraz z grzybami, na wszelki wypadek.

Substrat to moja ulubiona kukurydza okryta wermikulitem.
Ciekawe, czy nawiedzi również inne tacki, które aktualne są na wakacjach przed kolejnym rzutem.

Przez przeróżne zakażenia przechodziłem, ale tego jeszcze nie grali.
Naszedł kogoś kiedyś podobny jegomość?
  • 2934 / 276 / 0

Zdarzyło mi się kiedyś czerwono-brunatne zakażenie na ciastkach. Wystąpilo w trakcie pierwszego rzutu.
Czy grzyby były mizerne nie pamiętam, ale na pewno nie było już kolejnych rzutów ( zostawiłem je z ciekawości + nie smierdzialo).
Dysponujesz jakims źródłem na temat zakażeń ?
Bo z tego co piszesz
Nie pasuje mi to do Sporendonemy purpurescens ani Neurospory.
wiesz cos na ten temat, a ja sam chętnie bym poczytał

Redukcja szkód? Po twoim trupie

Dopalacze zostały w Polsce zrównane z narkotykami. Skutek? Co dwa dni ktoś umiera w związku z użyciem nowych substancji psychoaktywnych.

"Narkotykowy tata" z Torunia walczy o uniewinnienie. Kasacja od wyroku w Sądzie Najwyższym

Damian N. z Torunia siedzi w więzieniu. Za podawanie swojemu 2-letniemu dziecku narkotyków skazany został prawomocnie na 6 lat pozbawienia wolności. Jego obrońca dalej walczy o uniewinnienie: kasacja trafiła do Sądu Najwyższego.
  • 102 / 28 / 0

Pełnego źródła nie znalazłem.

Jak pewnie wiesz, na Psilosophy jest dość obszerny artykuł nt. popularnych zakażeń grzybów.
Niestety, po więcej informacji trzeba się pofatygować, szukając ich po poszczególnych rodzajach zakażeń oraz wzmianek na forach anglojęzycznych.

Wczoraj, przed snem przyszło mi do głowy, że nasze domy są siedliskiem wszelakich zakażeń, tym bardziej tych nie typowych.

Przyjeżdżają do nas owoce z Ameryki południowej, z krańców Europy, towary importowane z dalekiego wschodu. Rzeczy dosłownie z całego świata.

Wiadomo, że najczęściej zawsze będzie występować zgnilizna czy pleśń zielona. Ale co tak na prawdę u nas się rozgości, czasem może być wielką tajemnicą.

I chyba to jest najrozsądniejszy powód, dlaczego nie powinno się jeść grzybów z zakażonego substratu. Dobrze, dopóty będzie to penicylina. Ale kto wie, co zmetabolizuje grzyb z "krwawiącego" substratu.
  • 4 / / 0

cześć. Coś takiego mi się pojawiło na większości grzybów. Cóż to? Czy mogę je zjeść? Czy mogę wyrwać te które to mają i zjeść te które nie mają, czy już wszystkie są zmarnowane i muszę wyrzucić? Dzięki z góry.
12345.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 2934 / 276 / 0

Najprawdopodobniej jest to tylko grzybnia ktora z sobie tylko znanej przyczyny postanowila z formy upakowanej (owocnik) postanowila przejsc w taka jak na zdjeciu. Czasem sie zdarza

Dla pewnosci mozesz podeslac pozniej zdjecie w pelni rozwinietego grzyba
  • 7 / 6 / 0

Witam.
Mam taki problem, około miesiąca temu zaszczepiłem słoiki wypełnione wermikulitem i mąką z brązowego ryżu i mam słoik który jest w połowie skolonizowany ale od wielu dni nie widzę żeby grzybnia rozwijała się dalej, czy jest szansa że coś z tego jeszcze będzie?
Ps. Przebywam teraz na terenie bardzo małego Afrykańskiego kraju i dostęp tutaj do zarodników jest dosyć utrudniony, sam je tutaj przedostałem wysyłając je na kontenerze przy okazji z innymi rzeczami i najprawdopodobniej większość zarodników po drodze zginęła z tego powodu tylko jeden słoik zaczął być kolonizowany. Zależy mi żeby coś z tego jednego słoika wyszło tak żebym mógł zebrać odciski i kontynuować hodowlę.
  • 4 / / 0

tak to wygląda w tym momencie, około 40 godzin od poprzedniego zdjęcia. PS: Zrobiły się trochę ciemne, to źle? P.P.S: Skąd mam wiedzieć kiedy je zerwać?
https://ibb.co/YbNZPsm
https://ibb.co/4fDZK9H
  • 2934 / 276 / 0

Czas na zerwanie to już troche przegapileś. Zrywasz od razu jak peknie zasnówka - taka błonka miedzy brzegiem kapelusza a nóżka
  • 4 / / 0

Ostatnie pytanie - czy to normalne ze zrobiły się lekko zielone po suszeniu?
https://ibb.co/GdKWLLX
  • 2934 / 276 / 0

Tak. Ponoc utleniajace sie alkaloidy odpowiadają za te kolorki
Wróć do „Hodowla grzybów”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata