Antydepresanty - Odstawienie

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 1138 / 198 / 0

Cześć vol 2.
Mile widziane będzie scalenie postów.
Dziś a bardziej wczoraj spałem gdzieś od 18 do 24, później bezsenność i przychodzące do głowy (z tej perspektywy) ciężkie myśli, które jeszcze niedawno miałbym zupełnie gdzieś.
Mam tak potężne brain zaps, że zastanawiam się nad przyjęciem sertraliny w dawce 25mg,
na tyle w tym momencie mam podzielone pozostałości po odstawce.
Jak sobie z tym poradzić? Przy każdym ruchu czuje jakby całe moje ciało dostawało pierdolca. To jest jakiś dramat.
mj zdała się uspokoić te jebane brain zaps, ale nie mam tego na tyle żeby się wspomagać wciąż.
Ponawiam wobec tego pytanie, czy lorazepam LUB clonazolam pomoże czy tylko mi jeszcze dorzuci zaćmienie umysłowe?
Czy lepiej wrócić do sertraliny, ale może spróbować z mniejszą dawką?
Kurwa, już nawet nie wiem która to doba bez sertraliny. 3, 4, a może 2? Postrzeganie czasu zdaje się być trudne.
Jest godzina 6:57, zażyłem 2mg lorazepamu.
Jak żyć? :niewiem:
  • 41 / 3 / 0

ja właśnie jestem na etapie odstawiania sertraliny, po prawie roku przyjmowania 100mg. Mam jeszcze jakiś czas brać 50mg. Jak zaczęłam czytać, że serio niektórzy źle znoszą odsstawianie tego to zaczynam się bać xd ale wolę sie nie nakręcać.

Miejsce produktów heat-not-burn w redukcji szkód palenia tytoniu

Wiadomo, że palenie papierosów szkodzi. Pierwszy raport na ten temat pochodzi z 1964 roku. Czy można leczyć silne uzależnienie od palenia papierosów innymi środkami zawierającymi nikotynę? Jak zredukować szkody spowodowane paleniem tytoniu, jakie miejsce mają tu e-papierosy i czym się różnią od produktów heat-not-burn (HnB), czyli tzw. systemów podgrzewania tytoniu (THS)?

Terapia wspomagana psylocybiną skuteczna w depresji. Potwierdzono to w badaniu klinicznym

Naukowcy twierdzą, że stosowanie tego związku halucynogennego występującego w niektórych grzybach równolegle z psychoterapią daje szybkie, znaczące i trwałe efekty antydepresyjne.
  • 1138 / 198 / 0

Ja dziś już nie wytrzymałem, wziąłem dwie tabletki, podzieliłem na równe części żeby było po 25mg, przyjąłem 25mg i chyba potem będę redukować jeszcze do połowy tego i w ten sposób spróbuję odstawić, bo inaczej to wydaje się nie do zrobiena..
  • 2708 / 9 / 0

Brałem sertralinę pięć lat, z czego dobre cztery po 100mg. Trochę z przymusu, trochę z wewnętrznej potrzeby odstawiłem parę miesięcy temu jedząc 4 tygodnie 50mg, a ostatni tydzień 25.

Poza nieco zwiększoną emocjonalnością (czytaj: łatwiej się wkurwiam) cała reszta terapeutycznego działania chyba zostanie na stałe, chociaż na to może składać się trochę więcej czynników o których nie zamierzam pisać.

Generalnie jak ktoś przechodził odstawkę GBL po kilkutygodniowych ciągach, to zejście z SSRI nie powinno na nim zrobić jakiegoś większego wrażenia.
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1728 uczestników Wejdź na czata