Narkomańskie anegdoty z życia wzięte

Dział poświęcony wpływowi substancji psychoaktywnych na działalność człowieka.

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 702 / 92 / 32

21 lipca 2021ledzeppelin2 pisze:
A dostałeś paragon klamm? Domyślałem się że pojedynczy
Tak, na pojedynczym paragonie mi wydała.
21 lipca 2021szufladziarz pisze:

może to była stażystka, jak jakiś magister zobaczy to zrobi korektę i rozbije na 4 paragony
Tak jak pisałem, myślę, że właśnie to była albo stażystka, albo to był jej pierwszy dzień w pracy.

Piszesz, że jak się ktoś starszy dopatrzy, to to rozbije. A ja myślałem, że jak już zapłacone, to już się nic zrobić nie da, bo jak? Póki nie zapłacę, to może anulować, nabić inaczej i dopiero dać do zapłaty, ale tak? Dziwne.

edit

Chociaż może i się da, bo czasem coś zwracam po jakimś czasie i nie ma problemu, jeśli tylko mam paragon.
  • 330 / 85 / 0

Ogólnie w aptekach jest trochę inaczej niż w sklepie, teoretycznie nie ma zwrotów, mogę na legalu powiedzieć że nie przyjmę zwrotu i chuj. Ale zdarzają się pomyłki, tak jak tu, wtedy robi się korektę, zwykły śmiertelnik musi mieć koniecznie paragon. Jak nie ma paragonu to drukuje się kopię, zaznacza pomyłka w wydaniu i tyle.

Inna rzecz suplementy diety czy sprzęt medyczny, Ja raz przyjąłem zwrot od milutkiej staruszki, potem okazało się że w opakowaniu brakowało 6 tabletek.

Jak posiadać, aby nie posiadać?

"Kilka refleksji nad orzecznictwem sądowym ostatnich lat w sprawach narkotykowych" - materiał bardzo ciekawy, acz zwracamy uwagę, że te "ostatnie lata" były ponad dekadę temu.

Przemytnicy przekształcają kokainę w „węgiel”. Rekordowe ilości leków trafiają na granice Europy

Holenderscy celnicy zapobiegli przemytowi 700 kg kokainy o wartości ponad 52 mln euro w porcie Rotterdam. Jak podały lokalne media, przestępcy ukryli narkotyki w kontenerze z bananami na statku, który w piątek płynął z Kolumbii do Holandii.
  • 702 / 92 / 32

Ok, ok. Chyba wszystko już jest jasne i kończymy, bo zrobiliśmy tu mały offtop :)
  • 1056 / 385 / 0

To nadal wydaje mi się jakieś nielogiczne, czy takie rozbijanie jednego paragonu na cztery już po zakończeniu transakcji nie było by de facto drukowaniem fałszywych paragonów ? a za to grożą większe konsekwencje niż za sprzedaż kilku pudełek thiocodinu ? czy aptekarz może sobie tak manipulować przy kasie fiskalnej ?
  • 702 / 92 / 32

Z tego co napisał szufladziarz, o ile to jest w granicach pomyłki dla oka kontrolującego to co jakiś czas inspektora, to tak.
  • 330 / 85 / 0

Taka anegdotka, jak na pierwszym i drugim roku bawiłem się z thio, antkiem i DXM to objeżdżałem praktycznie całe miast. Farmaceuci mają bardzo dobrą pamięć, później miałem z nimi zajęcia, bo pensje niskie i często sobie dorabiają %-D
  • 702 / 92 / 32

haha i było trzeba świecić oczkami, chorowitka zgrywać. Czy może kilka porozumiewawczych uśmiechów i luz?
  • 3866 / 1630 / 1

Jutro dyskusję przerzucę do tematu z lekami.
  • 330 / 85 / 0

Większość miała to w dupie, ludzie którzy skończyli farmę wiedzą w jak chujowej pozucji się znalezli i mało co ich interesuje, puste oczy i śnią czy dawkowanie jest poprawne. Tylko dziewczyny ktróre lubią plotkować mają frajdę z tej roboty,

A jeden doktor puścił oczko jak było na farmakologii o leczeniu bólu xD
21 lipca 2021Klamm pisze:
Z tego co napisał szufladziarz, o ile to jest w granicach pomyłki dla oka kontrolującego to co jakiś czas inspektora, to tak.
nie ma granicy na pomyłkę, są jasno określone przepisy ile w transakcji można wydać pseudo, DXM i kodeiny. Przekroczysz o 1mg możesz dostać karę.
21 lipca 2021igla83 pisze:
To nadal wydaje mi się jakieś nielogiczne, czy takie rozbijanie jednego paragonu na cztery już po zakończeniu transakcji nie było by de facto drukowaniem fałszywych paragonów ? a za to grożą większe konsekwencje niż za sprzedaż kilku pudełek thiocodinu ? czy aptekarz może sobie tak manipulować przy kasie fiskalnej ?
nigdy nie zwracałeś niczego do sklepu? Jak zwracasz robi się korektę. Czemu fałszywe paragony, podatek odprowadzony, pacjentka zadowolonal
  • 702 / 92 / 32

22 lipca 2021szufladziarz pisze:
21 lipca 2021Klamm pisze:
nie ma granicy na pomyłkę, są jasno określone przepisy ile w transakcji można wydać pseudo, DXM i kodeiny. Przekroczysz o 1mg możesz dostać karę.
Tak, to rozumiem. Ale pisałem w odpowiedzi na post Igły o rozbiciu na więcej paragonów jednego już zaksięgowanego. Ale i to już rozumiem. Dopatrzy się ktoś, że źle nabił, za wiele sprzedał na jeden paragon, anuluje taką transakcje i nabije kilka paragonów. I luz. Tylko czy to takie łatwe pozostaje przy płatności kartą? I czy jakieś logi nie zostają w systemie, ktoś jakby chciał to by się nie mógł dojebać?
Wróć do „Substancje psychoaktywne a człowiek”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata