Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
Czy uważasz ,że Ashwaganda działa?
1.TAK
82
65%
2 .W miksach
2
2%
3.Trochę
25
20%
4.Nie
17
13%

Liczba głosów: 126

ODPOWIEDZ
Posty: 459 • Strona 1 z 46
  • 2 / / 0
Witam jestem świeży na forum. Mam prośbę - o inf. na temat tego ziela "Withania Somnifera" Ashwaganda. Czy ktoś z was testował to coś. Ja mam ekstrakt i nie wiem jak do tego się zabrać i na co liczyć. Na coffeshop jest trochę enigmatycznych informacji ale nic konkretnego o działaniu. Z gory dzieki za info.

Zmieniono podtytuł mr_b
  • 3490 / 48 / 0
Nieprzeczytany post autor: Kurwik »
Generalnie udało mi się znaleźć jedynie to, że jest to ziółko uspokajające, z którego robi się herbatkę. Dowiedziałem się też, że podobno jest czasem używane w czasie gdy masz zjazd po grzybach lub trip jest męczący to wtedy potrafi uspokoić i zmniejszyć stres związany z bad tripem.
A to z erowida:

KUTHMITHI -- _Withania somnifera._ Family Solanaceae (Potato family).
Material: Root-bark of shrub found in open places and disturbed
areas of South Africa, tropical Africa and India. Other parts of
plant used medicinally as local pain reliever, leaves to rid lice,
fruit to make soap.
Usage: Root-bark boiled as infusion.
Active Constituents: Somniferine, withaferin, and other
alkaloids.
Effects: Sedative.
Contraindications: No apparent undesirable side effects. Given
safely to infants in North Africa.
Supplier: Cuttings, RCS (inquire).

A można wiedzieć skąd ty to właściwie masz?
Zrobić coś bez czegoś ale żeby było jak z tym czymś. To by dopiero było coś.

I mean no harm.
Ani To Ani Tamto
  • 2 / / 0
Nieprzeczytany post autor: motyl »
Dzięki za informację. Mam to z smartshopu.scalam-------------------------------------------------
Gratis. Kupowałem Calea Z.
scalilam AnnaS.
  • 12 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: schizz »
Withania Somnifera czyli Ashwaganda jest naturalnym adaptogenem dostępnym w aptekach i sklepach zielarskich. Na razie spotkałem się z Ashwagandą firmy Laboratoria Natury. 60 tabletek kosztuje 35 zł., wystarczy 1 tabl. dziennie. Ma działanie uspokajające, zwiększa wytrzymałość na stres i wysiłek fizyczny, poprawia nastrój, jest łagodnym afrodyzjakiem, nazywany jest indyjskim żeń-szeniem.
Poprawia zdolność uczenia się, myślenia, zapamiętywania i koncentracji uwagi, stabilizuje emocje.
Wykazuje działanie opóźniające proces starzenia i odtruwające tkankę wątrobową.
Przeciwskazania: ciąża, nadczynność tarczycy.
Interakcje: z lekami uspokajającymi, unikać łącznego stosowania.scalam---------------------------------------------'----------------------------------------------------------
Ashwagandha jest rośliną krajów subtropikalnych, występuje we wschodniej Afryce, Iranie, Iraku, Afganistanie, Indiach, Izraelu, Etiopii. Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi, produktem są korzenie, które następnie są suszone w cieniu aby nie straciły właściwości leczniczych. Później sproszkowany korzeń jest odpowiednio mieszany ze świeżym sokiem z Ashwagandhy co zwiększa skuteczność działania. Ashwagandha nie uzależnia i z powodzeniem można stosować długotrwale, podobne efekty działania ma sok z Noni - usuwa lęki, uspokaja, poprawia nastrój, zwiększa wytrzymałość na stres i wysiłek fizyczny, a ponadto pomaga na wiele somatycznych dolegliwości.
scalilam AnnaS.
  • 158 / 2 / 0
Nieprzeczytany post autor: Qpa »
Dwa pytania:
Co jest produktem ? Susz, liście, kwiaty, korzen ?
Czy roslina jest jednoroczna czy wieloletnia ?
  • 12 / 1 / 0
jak to wyhodowac? takze dostalem to w gratisie i nie wiem jak hodowac

Pozdrawiam
  • 48 / 2 / 0
Miałem tabletki z Ashwagandą kupione w aptece. Jedyne ziółko z uspokajających jakie na mnie działało. Efekt prawdziwy nie placebo jak w przypadku melisy i setki innych ziółek "uspokajających". Zarzucałem po kilka pigułek na stresujące dni zamiast benzo/kody i nawet pomagało. [trochę ale jednak wyraźnie]
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2012 przez DeadFreak, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik DeadFreak nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 256 / 5 / 0
router pisze:
jak to wyhodowac? takze dostalem to w gratisie i nie wiem jak hodowac

Pozdrawiam
Normalnie :-D
Wrzucasz nasionka na 24h do kieliszka z wodą, wyjmujesz, kładziesz w doniczce, oprószasz kilkoma mm ziemi i zraszasz delikatnie wodą aby ziemia była stale wilgotna.
Na czas kiełkowania swoje doniczki z nasionami dałem na wystawę zachodnią i sporo roślin wzeszło.
  • 2 / / 0
Witam,
interesuje mnie te zioło, czy ktoś może stosował przy problemach nerwicowych? lękowych? jakie są Wasze opinie?
Ponoć fajnie działa razem z różeńcem górskim.
Podaję część informacji o tym ziółku z internetu.

"Jedno z najbardziej obiecujących zastosowań Ashwagandha to skuteczność w wspomaganiu terapii chorób psychicznych. W jednym z obserwacji podawano Ashwagandha 30 pacjentom cierpiącym na nerwicę lękową. Podawano 40 ml wyciągu dziennie w dwóch dawkach przez jeden miesiąc. Pod koniec miesiąca większość najbardziej przykrych objawów takich jak ataki lęku i fobie lękowe zniknęły. W obserwacjach amerykańskich psychiatrów Ashwagandha okazała się także użyteczna w wspomaganiu terapii choroby maniakalno-depresyjnej, psychozy alkoholowej i schizofrenii. Dzienna dawka wynosiła do 4 kapsułek i prowadzona przez 45-60 dni terapia dawała dobre rezultaty.

Poprawia wydolności ośrodkowego układu nerwowego - Skutkiem tego jest możliwość szybszego uczenia się, zapamiętywania i poprawa zdolności do koncentracji uwagi. Ważna dla Ashwagandhy jest aktywność nootropowa, polegająca na pomocniczym działaniu w zwiększaniu możliwości ośrodkowego układu nerwowego, poprawieniu zdolności uczenia się, myślenia, zapamiętywania i koncentracji uwagi, pomagająca tym samym osiągnąć optymalny poziom funkcjonowania mózgu.

Działanie antydepresyjne - W pojęciu kondycji psychicznej człowieka mieści się także skłonność do depresji i obniżenia nastroju. Ashwagandha wpływa także w tej dziedzinie pozytywnie. S.K. Bhattacharya i współpracownicy przeprowadzili w 2000 roku eksperyment dotyczący antydepresyjnego i stabilizującego emocje działania Ashwagandhy. Eksperyment na zwierzętach doświadczalnych potwierdził to, co od tysięcy lat było znane praktykom Ayurvedy. Ashwagandha ma według autorów działanie antydepresyjne. "

Następnym razem nim założysz wątek użyj wyszukiwarki. Pozdrawiam mr_b
  • 279 / 2 / 0
Można o nim poczytać w dopingu mózgu, się często przewija.
Ogólnie, to stosuje właśnie z różeńcem i gotu-kolą. Jestem zadowolony, aczkolwiek już po 20+ ciągłego łykania już nie widać, aż tak znacznej poprawy samopoczucia jak na początku... Ale poprawa jest. Jest chęć do działania, pobudzenie i podniesienie samopoczucia.
Na stany lękowe nie używałem, bo nie miałem nigdy, ale pewność siebie mi podniosło, tyle mogę powiedzieć.
ODPOWIEDZ
Posty: 459 • Strona 1 z 46
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.