Wątki traktujące o muchomorze czerwonym (Amanita muscaria).
ODPOWIEDZ
Posty: 3410 • Strona 341 z 341
  • 62 / 5 / 0
Awatar użytkownika

W lasach pojawily sie pierwsze Amanity, a z czasem bedzie ich tylko wiecej.
  • 7 / 1 / 0
Awatar użytkownika

Amanity cieszą się sporym zainteresowaniem polska grupa na fejsie liczy prawie 11 tys. członków. Zastanawiam się, jaki procent użytkowników muchomora osiągnął jakiegoś sensownego tripa. Gdzieś czytałem, że większość nigdy, ale chciałbym poznać Wasze opinie. Sam miałem kilka podejść z coraz większymi dawkami, bo poprzednie nie dały żadnych efektów poza odruchami wymiotnymi przy jedzeniu i efektem na granicy placebo jak przy maluśkim buszku zioła. Ostatnia ilość to 9g suchych i nic. Amanity były prawidłowo wysuszone i odleżakowane, z kilu różnych zbiorów i różne wielkości. Aż zaczynam wątpić, czy w tym tripowaniu na Amanitach nie ma więcej bajdurzenia i wkręcania niż prawdziwych doświadczeń.
  • 9 / 2 / 0

Nie ma tripów bo ludzie bawią się w jakieś mni dawki sugerując się dawkami szamanów z syberii. Ludzie nie biorą pod uwagę tego, że na syberii muchomory mogą być dużo mocniejsze niż nasze. 9g polskich muchomorów to dawka dla kota - coś tam poczujesz i tyle. 20g na tripa to mnimum. Najlepiej zrobić napar i zmieszać z sokiem winogronowym lub porzeczkowym w celu zmniejszenia mdłości. Na YT jest film gościa, który wypił napar z ok 50g suchego i miał fazę życia.
https://m.youtube.com/watch?v=KZtvvK6va4s
  • 8 / / 0

Czy grzyby po suszeniu mogą być wilgotne czy trzeba je ususzyć na wiór?
  • 1 / / 0

Dekarboksylacja przebiega gdy amanitki są suche
lub
w kwaśnym rostworze wodnym
Najlepiej wysuszyć poooowooooliiiii na wiór i trzymać w słoiku 4 miesiące utrzymując pewnien poziom wilgotności w słoikach, dla ziółka jest to 58-62%, a dla amanitek nie wiem, lecz z chęcią się dowiem.

Byłem dzisiaj i pół jednorazówki uzbierałem, piękne okazy, w dodawku w dzień magicznych grzybów 20.09 :D normalnie się pojawiały jedna po drugiej <3

[ external image ]
  • 1 / / 0

Kilka pytań (wydawałoby się podstawowych):
- w jaki sposób najszybciej przygotować wywar (ale tak żeby był jadalny)
- ile polskich muchomorów wystarczy na umiarkowny/umiarkowanie mocny pierwszy trip (mam doświadczenie z różnymi psychodelami i deksą)?
- czy trzony grzyba mają pożądane substancje czy też wyrzucamy je?
- czy lekko przegnita Amanita (ok 10% blaszki grzyba) nada się do wywaru/suszenia (zauważyłem też jakieś małe białe żyjątka)?
  • 103 / 10 / 0
Awatar użytkownika

Co ty chcesz z robakami wpierdalać? xD Byłeś ty kiedyś na grzybach?
Trzonek odrzucasz.
Więcej nie pomogę, bo nie eksperymentowalem z tym rok albo dwa.
Fifty thousand dollar advance in my account
  • 4 / / 0

Po około pięciu nieudanych próbach z amanitą, wczoraj w końcu przekonałem się że ten grzybek faktycznie działa. Herbata z sześciu i pół ślicznych czerwonych muchomorów zaczęła dobrze działać po około 2 godzinach, po 3 czułem już taki błogostan. Mocno jakoś nie było, fazę porównałbym do tramala, tylko na trochę innych zasadach.
  • 9 / 2 / 0

Ja miałem podobne odczucia po 10g zjedzonych. Herbatka działa słabiej dlatego trzeba zwiększyć dawkę o połowę. Jedyne co na razie powstrzymuje mnie przed zjedzeniem większej ilości to uczucie strucia i silne mdłości na wejściu. Ale najpierw przetestuje większe dawki panteriny, którą lepiej toleruje mój żołądek. Krasnale niech leżakują.
  • 8 / 2 / 0
Awatar użytkownika

A ja dodam od siebie, ze ostatnio próbowałem swoich sił z Czerwonym i wysuszyłem w pełnym słońcu na przez jakieś 4 godziny później potrzymałem na monitorze starego typu na otworach went z jakiś tydzień temp wynosi tam około
47 C i powiem wam, że jeden kapelusz mnie rozpierdolił pozytywnie na dobre 9 godzin i jeszcze trzyma, a w smaku, jak chips bez nudności jedzone wcześniej przed kompsumcją płatki na mleko.
Polecam tak z godzinę przed wrzuceniem zjeść z cukrem. :mniam: :mniam:
ODPOWIEDZ
Posty: 3410 • Strona 341 z 341
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.