Jesli bym odstawial to ile czasu stopniowo zmniejszac dawkw?Po 4tyg na jednej dawce i w döl? Czy moge krötsze odstepy moge?
Brałem 3-4 miesiące 50mg, przez tydzien 25mg, potem próba odstawki. Efekty uboczne są przejebane, że nie wiem co robić...
Mam tego leku jeszcze na dwa tygodnie w dawce 25mg, a potem co?
Najgorszy ten natłok myśli.. benzo nie pomaga.
Leczenie antydepresyjne trwa od 12m-cy (PL) do 36mc-y (USA), potem trzeba redukować dawkę, zresztą nikt nie wie jak jest po 20 latach brania leków SSRI itp. gdyż sa zbyt świeże :-)
Teraz co do tych 12 miesięcy hę, to dlaczego jak komuś pomogły ekstra po 5 miesiącach to już chce je odstawiać?
W większości przypadków po odstawieniu następuje powrót do normalności, to znaczy hujozy i jest to dodatkowy argument żeby łykać te psychotropy ile się da jak działają. Gdybym miał wybierać przeplatane okresy zajebiście z hujowo, to już bym wolał normalnie i stabilnie przez cały czas :-)
George pisze:Są jakieś leki, suplementy które pomogą przy odstawianiu sertraliny?
Brałem 3-4 miesiące 50mg, przez tydzien 25mg, potem próba odstawki. Efekty uboczne są przejebane, że nie wiem co robić...
Mam tego leku jeszcze na dwa tygodnie w dawce 25mg, a potem co?
Najgorszy ten natłok myśli.. benzo nie pomaga.
Też jestem ciekawa czy są jakieś substancje pomagające przy odstawianiu tych leków.
Wiem, w końcu uderzy w nas rzeczywistość, ale lekka pomoc - może stymulanty typu GBL? ^_^
Czy ktoś mógłby polecić coś (na bazie własnego doświadczenia najlepiej) co umożliwi TRZEŹWE myślenie bez myśli natłoku i typowych dla odstawiania 'zawieszek', sprawny mózg, w miarę cywilizowaną kontrolę nad emocjami?
SSRI biorę od 3 lat, po pierwszym roku kuracji zeszłam do 75-50 mg i też szykuję się stopniowo do odstawiania. Najcięższe dla mnie w ostawianiu jest poczucie bezsilności, brak motywacji do jakichkolwiek działań, znacznie gorsze funkcjonowanie procesów poznawczych (tj. przetwarzanie docierających informacji, zapamiętywanie)
Może dla większości nie będzie to nic nowego (ale jeśli nie chce ktoś się wybrać do lekarza to warto wiedzieć) : leki odstawiamy w czasie gdzie mamy mało stresogennych sytuacji, schodzisz 25mg w dół i obserwujesz się przez 3 miesiące, jest dobrze? -> kolejne 25 mg w dół.
Odstawiłam fluo bo może nadchodząca wiosna zdoła ją zastąpić...(1,5 roku brania)
Powodem też jest to, że przymierzam się do wzięcia LSD i wolę brać na czysto niżeli kartonik miałby nie zadziałać
Czy ktoś wie ilę ssri od odstawienia utrzymują się w organizmie ?
Dlaczego odstawiacie leki jeśli wam pomagają? - br0w4r
ale przede wszystkim żeby nie pieprzyć się z receptami - w końcu to nie jest za darmo
Oczywiście jak będzie trzeba będę brała całe życie
Why can't we fly forever?
Psychodeliki w szczepionkach i piwie. Ujawniono tajne dokumenty CIA
Dlaczego legalizacja marihuany jest lepsza od depenalizacji czy dekryminalizacji?
Rekordowe konsultacje: Polacy mają dość karania za roślinę.
Druga poprawka i marihuana. Amerykański SN wydał ważny wyrok ws. broni
Sąd Najwyższy USA jednomyślnie orzekł w czwartek, że rząd federalny nie może pozbawiać prawa do posiadania broni osób okazjonalnie używających marihuany, uznając, że ściganie karne na tej podstawie narusza drugą poprawkę do konstytucji gwarantującej to prawo.
Niemal 3 tony kokainy pod ziemią. Policja przejęła rekordową kontrabandę
Australijska policja skonfiskowała 2,7 tony kokainy, ukrytej w plastikowych pojemnikach zakopanych pod ziemią na obrzeżach Sydney. Wskazano, że to rekordowa ilość narkotyków przejęta w tym kraju.
Alkohol wciąż na czele uzależnień w Holandii
Alkohol pozostaje najczęstszą przyczyną leczenia uzależnień w Holandii i odpowiada za 43 procent wszystkich przypadków terapii. Tak wynika z najnowszych danych krajowego systemu monitorowania problemów związanych z alkoholem i narkotykami za 2025 rok.
