ODPOWIEDZ
Posty: 234 • Strona 19 z 24
  • 567 / 51 / 0
a uklad zasilajacy jest obowiazkowy by lampa hps dzialala ? bo jest to troche drogie nawet drozsze od samej lampy
THC :liść:
  • 521 / 104 / 0
Oczywiście.
  • 77 / 1 / 0
Powiedzcie tak na jaką powierzchnie wysokość brac do takiej grow box? Co na takiej lampie można?
"Phytolite Lampa LED Naked COB 60W, LED Cree 3000K,"
https://allegro.pl/oferta/phytolite-lam ... 7950126089
  • 567 / 51 / 0
a jak to sie ma z kupnymi odbysnikami do oswietlenia ?
bo jak patrzylem to wiekszosc odblysnikow ma wymiary 40x40 a box co planuje 60x60-max 80x80 szer i sie zastanawiam co na to poradzic
THC :liść:
  • 12792 / 2486 / 0
Nie znam się, ale czy odbłyśnik nie ma za zadanie "pokrycie" światłem większego obszaru? Czyli to Twoje 60 x 60 byłoby w pełni oświetlone.
  • 567 / 51 / 0
obylo by sie bez wieszakow do lamp czy lepiej je kupic ?
THC :liść:
  • 63 / 6 / 0
Cześć,
zastanawiam się nad budżetowym indoorem w razie wtopy z outem. Celuję w PC boxa po jakimś midi, a najlepiej full/big tower.
Chciałbym zrobić to w miarę ekonomicznie i ergonomicznie, bo miejsca nie będzie zbyt wiele.


Czy takie chińskie LEDy wystarczą/nadadzą się pod uprawę? Rozważam obie opcje - 25W/75LED i 45W/144LED.
Przyjmijmy, że rozmiary PC boxa to jakieś 40x20x50cm (długość x szerokość x wysokość +/-5cm). Takie rozwiązanie wydaje mi się OK ze względu na niski pobór mocy (=opłaty za prąd), mniejszą temperaturę, większą przestrzeń do zagospodardowania i ponoć większą skuteczność (na którymś forum czytałem, że promieniowanie z ledów przechodzi do niższych warstw liści).

Reasumując: czy któraś z dwóch opcji powyżej wystarczy do PC boxa? Tak/nie i dlaczego?
  • 521 / 104 / 0
Ten 25W/75LED na bank będzie za słaby jeśli planujesz coś innego niż sałate albo rzodkiewke sadzić, a ten mocniejszy to też pewnie większość osób Ci odradzi ale możesz próbować, a nuż się uda.
  • 12792 / 2486 / 0
Próbuję sobie wyobrazić krzak mieszczący się w tych 20 cm szerokości i jakoś nie mogę. Może mam inną, wyłącznie outdoorową optykę. Chyba tylko mini automaty dadzą w takiej ciasnocie radę.
Ze światłem nie ma co iść na jakieś niepewne rozwiązania, bo jest ono najistotniejszym elementem układanki (tuż po genach).
  • 20 / 1 / 0
witam, otóż mam 2 roślinki, niestety nie były podpisane więc wrzuciłem je po prostu na parapet, teraz mają już +20 cm sporo liści nie wyciągaja się strasznie i widzę że coś z tego może być, mam nadzieję że to będą automaty i chce wrzucić je do szafy, szafa ma 50x50x50, mogę ją rozbudować żeby miała wysokość 100cm, pytanie teraz jakie lampy do tego kupić, nigdy nie zajmowałem się growingiem ale znajomy powiedział że bez lamp nic z tego nie będzie
oto co znalazłem
https://allegro.pl/oferta/zarowka-lumve ... e=facebook
https://allegro.pl/oferta/lampa-rosliny ... e=facebook
zależy mi na w miarę niskiej cenie jaki iż nie spodziewam się z tego dużych plonow, filtr zrobię sam.
ODPOWIEDZ
Posty: 234 • Strona 19 z 24
Newsy
[img]
Wolne Konopie: Mamy dowód, że policyjna machina działa dla statystyk

WK: Pamiętacie nasz niedawny tekst o KPP w Głogowie, która wydała ponad 1000 zł publicznych pieniędzy i zmarnowała 13 godzin pracy systemu na ściganie 0,06 grama marihuany? Wtedy zastanawialiśmy się, czy te kosztowne, absurdalne procedury prowadzą do wykrywania jakichkolwiek poważnych przestępstw. Policja nie potrafiła nam odpowiedzieć. Wysłaliśmy więc kolejny wniosek UIP. I właśnie dostaliśmy odpowiedź, która potwierdza całkowity bezsens tej polityki. Komendant Powiatowy Policji w Głogowie oficjalnie przyznał, że ta cała „walka z dilerami” to fikcja, a system produkuje puste zatrzymania.

[img]
Czysta fikcja. Dlaczego MSWiA udaje, że nie ma rąk ubrudzonych wojną z narkotykami?

Klasyczny urzędniczy unik w Polsce opanowano do perfekcji. Gdy obywatele pytają o absurdalne koszty i społeczne dramaty wynikające z obecnej polityki narkotykowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) zasłania się procedurami: „Idźcie do Ministerstwa Zdrowia”. Problem w tym, że w rzeczywistości nie lekarze w kitlach, ale policjanci w mundurach zamykają rocznie tysiące ludzi za przysłowiowego grama. Czas wreszcie zacząć o tym rozmawiać.

[img]
Już 1 drink dziennie zwiększa ryzyko zgonu. Alkohol nie przynosi żadnych korzyści

W Journal of Studies on Alcohol and Drugs ukazało się jedno z najbardziej kompleksowych badań dotyczących wpływu alkoholu na zdrowie populacji amerykańskiej. Zostało przeprowadzone przez ponad trzydziestu badaczy z wiodących instytucji naukowych, w tym z Columbia University, University of California, Mayo Clinic, University College London czy Harvard Medical School. Dostarcza ono precyzyjnych szacunków ryzyka zgonu powodowanego przez spożycie alkoholu z uwzględnieniem płci, wieku i poziomu konsumpcji.