Podchodne tryptaminy, które zostały rozbudowane przy pierścieniu w pozycji czwartej – np. 4-HO-MET, lub psylocybina.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 171 / 2 / 0
[ external image ]
4-acetoksy-N,N-dipropylotryptamina; N-[2-(4-acetoksy-1H-indol-3-ilo)etylo]-N-propylopropanoamina

znalazłem u jednego zagranicznego vendora 4-aco-DPT, ktoś to wrzucał? Jak wrażenia?

Generalnie na erowidzie niewiele jest, w tihkalu niet, a o 4-ho-dpt Shulgin prawie nic nie napisał. I ogólnie w sieci mało informacji. Patrząc na samo DPT (głównie patrzę z opisów w sieci bo jedyną porcję DPT jaką udało mi się dostać zmarnowałem przez niewiedzę wciągając 50mg :-( ) taka jego pochodna mogłaby być hitem sezonu
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2012 przez surveilled, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 6188 / 439 / 12
4-AcO-DPT najpewniej będzie podobne do 4-HO-DPT, a o tym się nigdyś @świetliste macki kosmicznej jaźni wypowiedział:
świetliste macki kosmicznej jaźni pisze:
4-ho-DPT jest aktywne w dawkach ok. 80-100mg z tego co pamietam, poszukaj na bluelighcie, albo drugs-forum, byla dyskusja o tym zaraz jak to wprowadzili do sprzedazy z ktorej wniosek byl taki, ze to nic nadzwyczajnego i bardzo nieekonomiczne. [...] Oryginalny post: 4-HO-XXXX - wątek ogólny i przeżycia, 20 cze 2011, 17:01
„Hera, koka, hasz, LSD – ta zabawa po nocach się śni
LSD, hera, koka i hasz – podziel się z kolegami czym masz

Obejrzyj hyperreal.at/pelna-legalizacja na HyperTubie!
  • 171 / 2 / 0
to bardzo szkoda, ale cóż począć gdy tak okrutnie jest ten świat skonstruowany
  • 992 / 25 / 0
Re: 4-Aco-DPT
Nieprzeczytany post autor: Wildzen »
Te dwa związki różnią się jedynie stabilnością.
  • 6188 / 439 / 12
@Wildzen: To oznaczałoby, iż 4-AcO-DPT byłby tylko prekursorem dla 4-HO-DPT. Na temat różnicy między 4-hydroksytryptaminami a ich estrami octowymi wypowiedział się niegdyś sam Alexander Shulgin:
In the case of psilocybin to psilocin, this saponification is essential for activity, as the phosphate ester is far too polar to get across the blood-brain barrier. But this problem need not exist with the acetate ester. I have explored the 4-hydroxy-DET but I am more familiar with the 4-hydroxy-DIPT. It is of a rather rapid onset implying possible absorption directly from the stomach. However, in a group study with the corresponding ester 4-AcO-DIPT, we felt that it had an even faster onset and perhaps a increased potency. This would suggest that it might be considered an active drug in its own right rather than simply a precursor to the active drug 4-HO-DIPT.

Źródło: @Murple, 4-Acetoxy-DET / Ethacetin Degradation Investigation na Erowid
Tłumaczenie:
W przypadku psylocybiny do psylocyny, proces deestryfikacji jest zasadniczy dla aktywności, gdyż ester fosforanowy jest zbyt silnie polarny by przedostać się przez barierę krew-mózg. Ten problem nie występuje z estrem octowym. Mam już doświadczenie z 4-HO-DET, ale jestem lepiej zaznajomiony z z 4-HO-DiPT. Charakteryzuje się on dość krótkim okresem "ładowania się", co wskazuje na możliwość bezpośredniego wchłaniania się substancji z żołądka. W grupowym doświadczeniu z jego estrem - 4-AcO-DiPT - odczuliśmy jeszcze krótsze "ładowanie" i być może silniejsze działanie. To może sugerować, iż 4-AcO-DiPT powinien być traktowany jako osobny środek, a nie tylko jako prekursor do aktywnego 4-HO-DiPT.
Być może tyle wystarczy, by 4-AcO-DPT stał się warty uwagi. Gdybym miał możliwość sprawdzenia tego empirycznie, nie wahałbym się długo - tak powstaje wiedza.
„Hera, koka, hasz, LSD – ta zabawa po nocach się śni
LSD, hera, koka i hasz – podziel się z kolegami czym masz

Obejrzyj hyperreal.at/pelna-legalizacja na HyperTubie!
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Zapomniał o marihuanie ukrytej w drewnianym wychodku

Płońscy kryminalni nie spodziewali się znaleźć narkotyki w takim miejscu. 25-latek z gminy Glinojeck postanowił ukryć torbę z marihuaną w drewnianym wychodku za domem. Z czasem o swoim „składzie” zapomniał, ale pamięć odświeżyli mu funkcjonariusze, którzy przyjechali z niezapowiedzianą wizytą. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków, a wkrótce może usłyszeć kolejne.

[img]
Konopie i tytoń: niebezpieczne połączenie dla mózgu

Naukowcy z McGill University w Kanadzie odkryli, że używanie zarówno marihuany, jak i tytoniu, prowadzi do wyraźnych zmian w mózgu. Badania wskazują, że osoby korzystające z obu tych substancji częściej doświadczają depresji i lęku. Wyniki badań opublikowano w magazynie „Drug and Alcohol Dependence Reports”.

[img]
Marihuana a ciąża i płodność – badacze z UM Wrocław: „Nie ma bezpiecznej dawki”

Normalizacja marihuany w debacie publicznej idzie w parze z rosnącym przekonaniem, że to „naturalna” i mniej inwazyjna alternatywa dla farmakoterapii. Jednak najnowszy przegląd 64 badań przeprowadzony przez naukowców z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu pokazuje, że THC nie jest obojętne dla układu rozrodczego ani dla rozwijającego się płodu. Eksperci wskazują, że kannabinoidy wpływają na centralne mechanizmy płodności, a skutki ich działania mogą być długofalowe – także dla przyszłych pokoleń.