Dyskusja na temat grzybów halucynogennych, m.in. łysiczki lancetowatej i muchomora czerwonego.
Więcej informacji: Grzyby w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 15 • Strona 2 z 2
  • 4024 / 373 / 951
Swoja drogą - trafiłem kiedyś, tu na forum, na twierdzenie, że owych czasach dawnych na naszych ziemiach w ogóle nie było łysiczek. Prosiłem wówczas o doprecyzowanie skąd takie info, ale się nie doczekałem.
  • 705 / 16 / 0
Nie wiem jak z tymi bardzo zamierzchłymi czasami, z ustnych przekazów wiem natomiast, że ok. 40 lat temu na pewno łysiczki były. Kiedyś opowiadał o tym starszy jegomość przechodząc w stronę lasu przez łąkę na której odbywały się aktualnie zbiory łysiczek. Mówił że za jego czasów było ich o wiele więcej (akurat na tej łące).
Ryyyyyyyba!
  • 490 / 3 / 0
Z przekazów ustnych to zapamiętałem tylko jedno, żeby nigdy nie jeść Muchomorów czerwonych, czy też oczywiste sromotniki. Zawsze na grzybobraniach z babcią uwaga by wystrzegać się wszystkich nie "rurkowych"/"gąbkowych".
"I hear Thunder
But theres no rain
This kind of Thunder
Breaks walls and window pane."

The Prodigy - Thunder

Nowy e-mail, wiadomości wysłane przed czerwcem stracone. Jak coś pisać jeszcze raz.
  • 79 / 2 / 0
Nie pamietak skad, od kogos czy z tv ale slyszalem pewną historie opowiadana przez chlopaka, to bylo cos w stylu-
Opowiadała mi kiedys babcia ze podczas wojny wies odwiedzali ruscy i ku zdziwieniu owej babci przychodzile z muchomorami,czerwonymi i trujacymi...;)Gotowali je dlugo po czym spożywali.

Nie pamietam co pozniej sie dzialo, pewnie rozpizdziel i rozpusta, lecz opowiastka ciekawa, a polecam również strone http://www.taraka.pl/index.php?id=rolamucho (nie o Polsce, ale kto wie moze ma wiecej wspolnego z nasza stara kultura niz sie nam wydaje).
Uwaga! Użytkownik scout667 jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 79 / 2 / 0
Ładnie żeś pan podjebał znalezisko Panie Pandzban na hyperainfo, ładnie.Ale to dobrze, bo artykuł przaśny jest
Uwaga! Użytkownik scout667 jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 15 • Strona 2 z 2
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
CBŚP rozbija narkotykowy gang z Podlasia. 22 podejrzanych, ponad 130 kg zabezpieczonych narkotyków

CBŚP rozbija narkotykowy gang z Podlasia. 22 podejrzanych, ponad 130 kg zabezpieczonych narkotyków Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, działając pod nadzorem Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku, przeprowadzili trzy skoordynowane uderzenia w zorganizowaną grupę przestępczą z Podlasia. Grupa miała zajmować się produkcją oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Łącznie zatrzymano 19 osób, a zabezpieczone mienie przekroczyło wartość 625 tys. zł.

[img]
Alkohol daleko od kasy i z brzydką etykietą

Minister Katarzyna Kęcka o walce z piciem w "Miodowej 15".

[img]
Fatalna pomyłka - myślał, że to klienci i wręczył narkotyki nieumundurowanym policjantom

Policjanci z Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali mężczyznę, który podczas kontroli klatki schodowej… sam podał funkcjonariuszowi woreczek z suszem roślinnym. Interwencja doprowadziła do zabezpieczenia większej ilości narkotyków.