Kupiłem w zagranicznym sklepie mieszankę, o dość przyjemnym działaniu ;) relaksującym, moje pytanie jak w temacie. Jak sprawdzić czy ta mieszanka nie zawiera środków zakazanych w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii znowelizowanej w maju 2009? Czy jest jakieś laboratorium które przeprowadza takie testy? Może ktoś robił coś takiego i będzie mógł pomóc w tej kwestii?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
pzdr
Co by nie przeginać pauki - powiem jak sprawa wygląda: się kurwa przejmujesz czy legal/nielegal. Wjadą na chatę to się dowiesz;p
Jak dalej się cykasz to możesz mi przesłać próbkę na laboratorium. Nie takie rzeczy testowałem ;-)
Ach, zapomniałbym - potrzeba przynajmniej jednego grama, by maszyna losująca zadziałała!
Jeśli wyjdzie coś nielegalnego - to Ty również powinieneś dokonać zgłoszenia do odpowiednich władz - że stad i stad kupiłeś takie coś.
Pozostaje pytanie - czy aby na pewno chcesz wydawać trochę kasy na badanie i ryzykować kilka wizyt u odpowiednich służb :)
W Polsce nie ma czegoś takiego jak Harm Reduction - nie ma ani organizacji, ani laboratoriów ani kur** nic nie ma co pozwoliłoby bezpiecznie i legalnie funkcjonować w kraju gdzie narkotyki są zakazane i nielegalne. Wogóle wszystko co daje faze - w rozumieniu naszych włodarzy - jest kur** SAMO ZŁÓ - dopalacze zło , narkotyki zło. Gorzoła i fajki nie są ZŁO.
Ależ mi się cisnienie dzwigło... od tego myślenia :)
Czemu MDMA jest tak trudno dostępne? Przecież zarobiliby na tym kupę kasy...
kwik, 763:
"chciałbym wiedzieć czy można takie kadzidełko zapachowe posiadać i legalnie sprzedawać. "
So enjoy life, you only get one
dzwoniłem do dyr. Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego i pytam grzecznie czy jest możliwość zbadania produktu etnobotanicznego pod kątem zawartości substancji zabronionych zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu i w słuchawce słyszę : chwila... Dzwoni jakiś.... ziółka chce sprowadzać i sprzedawać, co robimy? drugi głos niezrozumiale bla bla.. i po chwili dyr. mówi tak, niestety nie zrobimy, mamy złe doświadczenia. do widzenia :) tak w skrócie wyglądała rozmowa zresztą trudno mówić w skrócie.. hehe tak wyglądała rozmowa z organizacją pożytku publicznego :( żal.pl
Może jakiś jeszcze pomysł ktoś ma? Nazwa mieszanki ESCPHORIA.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/tajlandia.jpg)
Marihuana tylko na receptę. Tajlandia zmienia politykę dotyczącą "miękkich" narkotyków
Marihuana w Tajlandii jest dostępna już tylko na receptę; w życie wszedł dekret zmieniający wprowadzone trzy lata wcześniej liberalne zasady sprzedaży specyfiku - podała w piątek agencja AP, przypominając, że Tajlandia była pierwszym azjatyckim państwem, które zdekryminalizowało obrót marihuaną.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/vape.jpg)
Ekspertka: nikotyna ma większy potencjał uzależnieniowy niż heroina
Nikotyna ma bardzo duży potencjał uzależnieniowy, jest on nawet większy niż w przypadku heroiny - powiedziała PAP prof. Dominika Dudek, psychiatra. Dodała, że jej używanie ma niekorzystne skutki zdrowotne. Wskazała też, że nikotyna działa silnie na układ nagrody powodując wydzielanie się dopaminy.